روز خوب از شروع شکل میگیرد، اگر شما یک روز را از بدو بیدار شدن پر از انرژی مثبت شروع کنید روز خوب برای شما از همان نقطه شروع می‌شود.
مأموریت ما در خوشحالیجات این است که به شما کمک کنیم تا بتوانید زندگی خوشحال‌تر و پرانرژی‌تری داشته باشید. به همین جهت هم کلی مطلب در این زمینه منتشر می‌کنیم که چگونه روز یک زندگی خوشحال‌تر داشته باشید و سبک‌بال و آسوده باشید. یکی از راههای اصلی گام برداشتن به سمت زندگی شاد شروع های کوچک کوچک می‌باشد. مثل همین شروع روز خوب. وقتی شما تک تک روزهای خود را با انرژی و خوب شروع کنید در نتیجه کم‌کم سبک زندگی شما به یک زندگی شادتر و پررضایت تبدیل ‌می‌شود. ما در این مطلب پنج راه امتحان شده که قبلا نتیجه داده‌اند را برای شروع یک روز روشن و پرانرژی به شما پیشنهاد می‌دهیم
بسیار ساده است: هر کدام از ما در وجود خود دو بعد و سو داریم یک بعد روشنایی و خوش‌اخلاق و یک بعد تاریک و کم طاقت برای شروع یک روز خوب بعد روشن و خوش‌اخلاق خود را نمایان کنید.
این روزا به دلیل شرایط قرنطینه اکثر ما اکنون در خانه گیر کرده ایم. خیلی از شما ممکن است به تنهایی زندگی کنید ، یا خیلی‌ها بچه های کوچک داشته باشید و الان سرگرم کردن اونا سخت باشه یا خسته و بی انرژی شده باشید که این مطلب به شما هم می‌تواند کمک کند.

قبل از اینکه موارد رو برایتان مطرح کنم به شما بگویم که یک راه اصلی برای داشتن یک روز خوب این است که با لبخند شروعش کنید (به ما اعتماد کنید ، کار می کند!). ممکن است این احساس احمقانه باشد ، اما دانشمندان می گویند که وقتی روز را با لبخند شروع می کنید یک مهمانی خوب در مغز شما شروع می شود. و همچنین هورمون‌های شادی توی ذهنتان شروع به فعال شدن ‌می‌کنند!
اکنون چهار مورد دیگر را در اینجا برایتان آورده ایم:

 

یک روز خوب با رقص و آواز

شروع یک روز خوب با کمک رقص و آواز
شروع یک روز خوب با کمک رقصو آواز

یک آهنگ خوب که با آن خاطره دارید را در خاطر بیاورید. شاید یک موسیقی قدیمی مربوط به تیتراژ یک برنامه تلویزیونی که یادآوری آن به شما حس خوبی منتقل کند، یا یک آهنگ شاد که شما را سر ذوق بیاورد. یا موسیقی که به شما حال خوب و آرامش منتقل کند، حتی اگر یک پلی‌لیست مناسب ندایرید من به شما پیشنهاد می‌کنم از وبسایت های موزیک استفاده کنید، که کلی پلی‌لیست های متنوع در آنجا موجود است.
حالا وقت خوشگذرانی یک روز خوب است!  از قاشق آشپزی خود به عنوان میکروفون استفاده کنید و شروع کنید حسابی با خودتان کیف کنید، با آهنگ بلند بلند بخوانید، برقصید و خوش بگذرانید از حال و دغدغه‌های روزمره حسابی خود را رها و آزاد کنید. در هفته اقلا یک بار اینکار را انجام دهید و کودک دورنتان را خوشحال کنید.

یک روز خوب با کمک پاک سازی خانه

کمد لباس منظم
وقت آن است که به خانه خود نظم دهید

به ما اعتماد کنید ، این مورد شاید مقداری عجیب به نظرتان برسد اما من قول می‌دهم که کار می کند. یک پادکست از رادیودیو انتخاب کنید( چون من به شخصه عاشق پادکست‌های رادیو دیو هستم) . خوب به نظر من برای داشتن یک روز خوب پاکسازی جز کارهایی ست که به شدت حالتان را خوب می‌کند. وارد اتاق های خود شوید و پاکسازی را شروع کنید. تمام سطوح را پاک کنید و خاک را از خانه دور کنید، کمد ها را سامان دهید، می‌وانید لباس ها را بر مبنای رنگبندی توی کمد بچینید. کاغذهای اضافی، لوازم قدیمی غیر مصرفی همه را دور بریزید و کنار بگذارید، اجازه بدهید هوای تازه و نو توی خانه شما جریان پیدا کند. پرده ها را کنار زنید تا نور در خانه جاری شود، اگر دوست دارید می‌توانید عود هم روشن کنید و حسابی کیف کنید. حالا در انتها احساس سبک تر و شادتری خواهید کرد و انگار که قرار است شروع جدیدی داشته باشید. به همین راحتی می‌وانید حال خوب یک روز خوب را برای خود ایجاد کنید

راستی ما یک مطلب کامل راجع به خونه رنگی داریم که می‌توانید اینجا بخوانید.

راز سوم یک روز خوب خوشحال کردن دیگران

شروع یک روز خوب
دیگران را خوشحال کنید و روز خود را بسازید

خوب باید به شما بگویم که این مورد معجزه می‌کند! اگر شما دنبال داشتن یک روز خوب هستید، اگر چند وقتی‌ست که حال دلتان رو به راه نیست و می‌خواهید آنرا ترمیم کنید به خودتان قول بدهید که امروز هرطور که شده یک نفر را خوشحال کنید. کار خیلی سختی نیست من چندتا پیشنهاد برای شما می‌آورم که شاید به شما کمک کنه و قضیه را برایتان شفاف تر کند.
مثلا می‌توانید کار را با زنگ زدن به یک دوست قدیمی که مدتی ازش بی‌خبر هستید شروع کنید. به او زنگ یزنید و بگویید می‌خواهید حالش بپرسید! یا مثلا به یک نفر که هنگام خرید بار زیادی دارد کمک کنید و کیسه های خرید را تا جایی همراهش ببرید یا مثلا برای همسایه پایینی که پا درد شدید دارد نان تازه بخرید یا اینکه برای دختر کوچولوی سر چهارراه نهار بخرید. هزاران راه حل هست برای اینکه شما یک نفر را خوشحال کنید. و روز خوب خود را بسازید. من به شما قول می‌دهم که این مورد کارساز است و آخر شب با آرامش و بی‌‌دغدغه به خواب خواهید رفت.

چهارمین مورد به پیشنهاد ما امتحان کردن یک رسپی جدید!

آشپزی جدید
آشپزی‌های جدید را امتحان کنید.

آشپزی همیشه یک چاره است اما به شرطه‌ها و شروطه‌ها برای آشپزی که حال شما و روز خوب شما را بسازد نیاز است که کمی خلاقیت به خرج دهید، درست مانند برنامه های آشپزی‌ هیجان انگیز توی تلویزیون مواد اولیه را در ظرف های خوشگل مانند فنجون‌های خوشحالیجات قرار دهید و حالا به ترکیب مرحله به مرحله بپردازید.(ما این عاشقانه ساده را دوست داریم  و با آنها حال خودمان را خوب می‌کنیم).
من پیشنهاد می‌کنم که رسپی و دستور پخت های جدید را امتحان کنید. ما خودمون توی مجله سبک زندگی خوشحالیجات کلی رسپی ها خوب و هیجان انگیز داریم که می‌تونید از اونا استفاده کنید. مثلا  دستور دسر موز خوشمزه یا دسر آسان با انار یا مثلا سالاد با لوبیا سبز
یا حتی می توانید بررسی کنید با مواد موجود در خانه چه چیزهایی میتوان درست کرد.
اکنون زمان آن است که یک دستور العمل جدید را امتحان کنید و مهارت های خود را آزمایش کنید. سبزیجات رنگی را انتخاب کنید و خلاق شوید. همه را با توجه به سلیقه و ذائقه تان ترکیب کنید و ببینید چی به دست میاد. آشپزی هیجان انگیز به شما کمک می کند که روز خود را خوب و عالی شروع کنید و انرژی و اشتیاق به شما روی آورد.

 

ما برای نوشتن این مطلب در کنار تجربه شخصی‌مان از این منابع هم استفاده کرده ایم:
راهای داشتن یک روز خوب به روش کت کیدستون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.