مرغ طعم دار با بالزامیک یک غذای فوق العاده برای مهمان های شما

این سبک از طبخ مرغ بسیار محبوب و جذاب می باشد و خیلی هم ساده است برای کل هفته و روزهایی که مهمون دارید انتخاب بسیار خوبی است که من در ادامه برایتان دستور آن را که از یک سایت آشپزی خارجی برداشتم و خودم هم تست کردم کامل توضیح دادم.
برای درست کردن مرغ طعم دار با بالزامیک بهتر است که مرغ ها را از ۲۴ ساعت قبل در مواد طعم دهنده و سرکه بالزامیک  خیس کنید تا فیله ها و مرغ ها کامل طعم مخلوط مایع ما را به خودش بگیرد، اما اگر فرصت شما محدود است هیچ اشکالی نداره و برای  حدودا دو ساعت خیساندن مرغ و فیله در مواد طعم دهنده هم کاملا جواب مبدهد.
دستور العمل های مختلفی برای مرغ طعم دار وجود دارد که این یکی با اختلاف جز محبوب تریناست برای من
دستور العمل های طبخ مرغ طعم دار اغلب با مواردی مانند سس سویا یا آب لیمو ترش یا ماست و زعفران درست می شوند ، اما برای این دستور طعم تند و تیز سرکه بالزامیک به کل غذای شما را خاص و فراموش نشدنی میکنیم. خوب بهتره که اضافه گویی رو کم کنم و برم سراغ دستور پخت چون میدونم شما هم مثل من برای پختش عجله دارید حتما.

مرغ طعم دار با بالزامیک
مرغ طعم دار با بالزامیک

دستور العمل درست کردن این غذای فوق العاده

مرحله اول:
تهیه مرینیت یا همان موادی طعم دهنده مرغ.
مواد مورد نیاز برای ترکیب طعم دهنده:
سرکه بالزامیک ، روغن زیتون، پونه کوهی، سیر، نمک و فلفل و ادویه دلخواه
برای این کار یک کاسه بزرگ انتخاب کنید و حالا سرکه بالزامیک ، روغن زیتون ، سیر ، پونه کوهی ، نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید. من از ادیوه های دیگه ای مثلا  پودر سیر و لیمو عمانی که اکثرسوپر مارکت ها و برند ها دارن، پودر عوره و پاپریکا هم استفاده کردم. خوب مواد رو با هم ترکیب کنید حالا مواد طعم دهنده رو به یک زیپ کیپ منتقل کنید و بزارید توی یخچال تا نوبتشون بشه. راستی من از رز ماری هم استفاده کردم بخاطر عطر و بویی که به ترکیبم میده.

مرحله دوم:
حالا نوبت مرحله مرغ طعم دار با بالزامیک مون رسیده. خوب می‌تونید از سینه یا ران یا فیله مرغ استفاده کنید و بستگی به سلیقه غذایی شما دارد، حالا تکه های مرغ رو در مواد مرینت که از قبل توی زیپ کیپ بود قرار دهید. در کیسه را ببندید و مطمئن شوید که کیپ شده حالا مرغ و مواد را به خوبی با هم تکان دهید در کیسه تا همه مرغ ها به مواد طئم دار کاملا آغشته شوند و مواد به طور متناسب به همه مرغ ها یکسان برسد.
اگر هم برای ترکیب مواد طعم دهنده را درون یک کاسه می ریزید ، می توانید با یک انبر تک تک مرغ  ها را توی مواد بغلطانید تا به همه جای مرغ مواد برسد و طور یکنواخت طعم بگیرد شود.حالا مرغ را درون یخچال در یک ظرف در دار یا در کاسه ای که روی آنرا پوشانده اید قرار دهید، هر چقدر بیشتر مرغ‌ها در این وضعیت قرار بگیرند خوش طعم تر می شوند.
یکی از دلایلی که من این مرغ طعم دار با بالزامیک را دوست دارم این است که معمولا کارهای آماده سازی را شب قبل انجام میدهم و فقط قسمت پخت آن می مان برای روز مهمانی ام یا وقتی از سر کار برمی گردم.

مواد مرینیت را با مرغ ترکیب کنید
مواد مرینیت را با مرغ ترکیب کنید

 

مرحله سوم :
چگونه مرغ طعم دار با بالزامیک را بپزیم؟
بعد از اینکه مواد به طور کامل به خورد مرغتان رفت حالا وقت پخت آن است. برای پخت دو راه داریم هم می توانید آنها را سرخ کنید و هم می توانید از فر استفاده کنید.
در دستور العمل اصلی از فر استفاده کرده اند اما چون خیلی از ما از جمله خود من فر نداریم راه سرخ کردن را می توانیم جایگزین کنیم. من شرایط پخت هر دو مدل را برایتان در ادامه توضیح خواهم داد.
خوب راه اول پخت داخل فر:
خوب کف سینی فر را یک ورق روغنی پهن کنید که بعد از انجام ماجرا کمتر اذیت بشید، حالا مرغ های طعم دار با بالزامیک را کف سینی بچینید خیلی مرتب و با فاصله و دقت کنید که تکه های مرغ با هم فاصله اشته باشند و بهم نچسبند برای همراهی غذا هم می توانید از بروکلی یا سیب زمینی کنار سینی فر خود استفاده کنید که همراه مرغ سرو کنید.
خوب فر را روی دمای ۱۶۵ درجه سانتی گراد بزارید، مرغ ها را به مدت ۴۰ الی ۴۵ درجه سانتی گراد بزارید بمونه تا حسابی مغز پخت بشه.

مرغ ها را توی فر با دمای ۱۴۵ درجه قرارد هید
مرغ ها را توی فر با دمای ۱۴۵ درجه قرارد هید

اما را دوم سرخ کردن:
خوب از اونجایی که من مخالف استفاده از روغن و سالم خوری هستم در نتیجه با کمترین میزان روغن ممکن سرخ کردن را انجام خواهم داد و اگر از مرغ فیله استفاده کرده باشم فیله ها را در ماهیتابه ای که فقط ته آن چرب ایست قرار می دهم تا به آرامی مغز پخت شود.
البته را حل سومی هم وجود دارد می توانید از طوری های مخصوص کباب روی گاز استفاده کنید، مرغ ها را لای طوری قرار داده و روی گاز نگه دارید تا پخته شود.اما طریقه طبخ با توجه به شرایطابزار در دسترس و ذائقه غذایی شما متفاوت است.

 

مرغ طعم دار با بالزامیک
مرغ طعم دار با بالزامیک

شما می تونید این مرغ رو همراه با سالادها و دسرهای مختلف کنار غذا سرو کنید و من خودم برای این مرغ سالاد لوبیا رو انتخاب میکنم،
راستی می تونید دستور تهیه سه مدل سالاد لوبیا سبز سبک و آسان  رو از اینجا یاد بگیرید که قبلا براتون آموزشش رو گذاشتیم.

 

ما برای نوشتن این مطلب در کنار تجربه شخصی‌مان از این منابع هم استفاده کرده ایم:
مرغ طعم دار با بالزامیک به روش جیل

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.