تخم مرغ شکلاتی یک ایده جالب از شیرینی پزی است، که ما را یاد بچه‌گی و تخم مرغ‌های شانس شکلاتی می‌اندازد. اما در اینجا این ایده را برای یک دوره همی دوستانه به شما پیشنهاد می‌دهم. مطمئناً شکلات یکی از بهترین خوراکی ها است که کمتر کسی دست رد به سینه آن می‌زند! منظور این است که از کوچک ترها تا بزرگ‌تر ها همه و همه شکلات خور هستند. اما حالا به جای اینکه به مغازه ها بروید و شکلات ها آن هم با این قیمت های گران را بخرید ، من در اینجا یک پیشنهاد برا درست کردن شکلات در مهمانی ها به شما می دهم که هم در هنگام درست کردن آن کیف کنید و هم مهمانان شما را حسابی سر ذوق بیاورد.
تخم مرغ شکلاتی می تواند یک روش عالی خلاقانه برای مهمونی‌ها و دورهمی های شما باشد، فرض کنید با دوستانتان دور هم جمع شده ای با یک میز پذیرایی پر از چیپس و پفک و میوه و تنقلات و در حل بازی و تعریف و سرگرمی کنار هم هستید. تخم مرغ شکلاتی دورهمی کوچک شما را همی متمایز و جذاب می‌کند.
یا هنگامی که یک مهمان کوچولو دارید! بچه ها به شدت با تخم مرغ شکلاتی درگیر می‌شوند. اکثر وقتهایی که یک مهمان کوچولو داشتن تخم مرغ شکلاتی روی میز پذیرایی من جای داشته. وقتی دستو درست کردن این خوارکی گوگولی و دوست داشتنی را برایتان بگذارم قطعا سورپرایز خواهید شد. چون در کمال تعجب و ناباوری  بسیار آسان است و شما تنها به شکلات ذوب شده و قالب نیاز دارید!
در ادامه به طور کامل و واضح توضیح می دهم.

مطلب آموزشی چگونه یک خانه رنگی و گوگولی برای خود داشته باشید را اینجا می‌توانید بخوانید.

مواد مورد نیاز برای تخم مرغ شکلاتی

قبل از شروع برای اینکه همه چی مرتب و خوب پیش بره ابتدا باید مواد و وسایل مورد نیاز درست کردن تخم مرغ شکلاتی رو آماده کنیم و جلوی دست بزاریم. برای درست کردنش به موارد زیر نیاز دارید:

  • ۱ عدد بادکنک ، در اندازه کوچک چون قرار است آن را بترکانیم!
  • ۴۰۰یا ۵۰۰ گرم شکلات مورد نظر
  • یک قاشق مناسب برای هم زدن
  • یک کاسه ی ضد گرما که روی حرارت بزاریم
  • یک قابلمه پر از آب
  • سینی بزرگ(مثل سینی فر) که با کاغذ روغنی پوشانده شده است
  • مواد سلیقه‌ای برای تزیین مثل شکلات سفید، ترافل یا مغزیجات
مواد لازم تخم مرغ شکلاتی
مواد لازم تخم مرغ شکلاتی

بریم با هم شروع کنیم..
خوب مواد رو آماده کردیم و حالا تو ۳ مرحله کارو تمام می‌کنیم.

مرحله اول از تخم مرغ شکلاتی: شکلات خود را ذوب کنید

قبل از شروع و به عنوان قدم اول باید اجازه دهید که شکلات خوب ذوب شود! شکلات انتخابی خود را در تکه های کوچک خرد کنید و درون یک کاسه بزرگ که بشود روی حرارت قرار داد بریزید، حالا کاسه را روی حرارت قرار دهید. به این صورت که که یک قابلمه را پر از آب کنید و اجازه دهید که داغ شود، حالا کاسه را روی قابلمه پر از آب بسیار داغ (اما  دقت کنید آب کاملا جوش نیامده باشد) روی اجاق گاز بر روی حرارت متوسط قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که کاسه در تماس مستقیم با آب نیست ، اما با خیال راحت صبر کنید تا کاسه شکلات‌ها روی قابلمه استراحت کند. شکلات خود را به آرامی ذوب کنید ، گاهی اوقات هم بزنید تا همه قطعات شکلات ذوب شوند. ذوب شدن شکلات‌های تخم مرغ شکلاتی ممکن است مدتی زمان ببرد  بنا براین در این مدت یک کافی درست کنید و در فنجان خوشحالی خود با خیال راحت میل کنید.

فنجان خوشحالیجات
فنجان خوشحالیجات

هنگامی که شکلات شما شبیه به مخلوط نرم و ابریشمی شد ، آن را از روی حرارت برداشته و بگذارید کمی خنک شود.

مرحله دوم از تخم مرغ شکلاتی‌: شکلات ها را قالب گیری کنید!

هنگامی که شکلات شما ذوب شد ، زمان آن رسیده است که آن را در قالب ها شکل دهید. این بخشی است که شکلات شما شکل تخم مرغ  شکلاتی برا تشکیل می‌دهد.
به جای استفاده از قالب از پیش ساخته ، ترجیح می دهیم حیله گری کرده و خودمان در خانه قالب را ایجاد کنیم.

 

چگونه قالب تخم مرغ شکلاتی خود را درست کنید

پس از خنک شدن شکلات ، کافی است یک بادکنک بردارد و به اندازه کوچک آن را باد کنید. حالا بادکنک باد شده کوچک را درون ظرف شکلات فرو کنید و کل سطح آن را ب شکلات بپوشانید، فقط گره و قسمت خیلی کوچکی از بالای آن را خالی از شکلات نگه دارید.
حالا در اینجا می‌توانید خیلی آرام بادکنکی که آغشته به شکلات است را در ظرف ترافل ها فرو کنید  تا ترافل به سطح شکلاتی بادکنک بچسبد و این را هم در ادامه بگویم که این قسمت کاملا اختیاری است.
حالا بادکنک را روی یک سینی روکش شده با کاغذ روغنی قرار دهید و در یخچال بگذارید. بعد از ۲۰ دقیقه قالب خود را از یخچال بیرون آورده حالا قسمت بالایی گره بادگنک را با یک قیچی یا چاقو یا حتی سوزن سوراخ کنید یا کم باد کنید تا بادکنک بترکد یا به آرامی خالی شود. بعد از قرار دادن تخم مرغ شکلاتی حاضر و آماده در ظرف مد نظرتان می‌توانید از همان قسمت بالایی که خالی ست بادکنک را از پوسته تخم مرغ شکلاتی خود خارج کنید. می‌توانید داخل تخم مرغ شکلاتی خود اسمارتیز شکلات سفید ذوب شده، دنت، مغزیجات یا هرچیزی که دوست دارید با احتیاط و به آرامی  و به طوری که پوسته نازک شکلاتی نشکند، بریزید.

حالا وقت محکم کاری ست! تخم مرغ را با همان ظرف مجددا داخل یخچال قرار دهید ت سفت و محکم شود و دوباره ۲۰ دقیقه صبر کنید.

شکلات ها را قالب گیری کنید
شکلات ها را قالب گیری کنید

مرحله سوم: تزیین تخم مرغ شکلاتی

شما می توانید تخم مرغ را همانطور که هست استفاده کنید و همانطور که د مرحله دوم گفتم با ترافل خیلی ساده تزیین کنید. اما اگر احساس خلاقیت می کنید ، یا دنبال خوشگل سازی و خاص بودن هستید ممکن است بخواهید آن روی تخم مرغ شکلاتیتان مقداری تزیینات انجام دهید.
شما می توانید تخم مرغ خود را با نقاط رنگی ، گل یا نوار رنگی تزئین کنید و یا حتی آن را با استفاده از شکلات ذوب شده یا بستنی تزئین کنید. یا اگر می خواهید تخم مرغ خود را شخصی سازی کنید ، می توانید اسم خود را به روی آن بنویسید؟ شما می توانید تخم مرغ خود را با دکمه های شکلات ، شیرینی ها – هر چیزی که خوراکی باشد تزیین کنید!

تخم مرغ‌های رنگی
تخم مرغ‌های رنگی

پس از اتمام کار در دکوراسیون ، تخم مرغ خود را حداقل برای یک یا دو ساعت در یخچال قرار دهید تا در آن جا بماند.
مطمئناً ایجاد غذاهای خوشمزه روز شما را درخشان می کند و وجود آن روی میز مهمانی یک چالش است. حتی می توانید یک مسابقه برگذار کنید و در آنکه از دوستان خود بخواهید حدس بزنند چه خوراکی هایی توی تخم مرغ شکلاتی هست، وقتی تخم مرغ را از وسط دو نیم کردید برنده هم مشخص می شود!

 

 

ما برای نوشتن این مطلب در کنار تجربه شخصی‌مان از این منابع هم استفاده کرده ایم:
تخم مرغ شکلاتی کت کیدستون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.