همه ما درباره مد و شیک‌پوشی شنیده‌ایم و اکثر ما به آن پایبند هستیم. حالا شاید خیلی نه اما تا حدی سعی می‌کنیم برای خود استایل و مد خاصی داشته باشیم. در واقع اینگونه می‌توان گفت که همه افراد جامعه در هر قشری که هستند به نوع پوشش خود اهمیت داده، بنابراین با مد و فشن آشنا هستند. حال در بین تمام افراد، برخی بیش از بقیه روی این قضیه حساس بوده و تمام و کمال براساس مد سال رفتار می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم درباره رعایت اصول مد و شیک‌پوشی صحبت کنیم. با ما همراه باشید…

استایل و مد

استایل و مد
استایل و مد

استایل و مد دنیای خاص خود را داشته و اگر می‌خواهید در این حوزه بهترین باشید حتما باید اصول و قوانین خاصی را رعایت کنید. هدف شما باید از درنظر گرفتن مد و استایل با توجه به موقعیت و جایگاه اجتماعی باشد. مثلا رنگ سال چیست؟ نوع پوشش سال چیست؟ چه نوع کفش، مانتو، پالتو و بولیزی مناسب است؟ کیف و کفش باید در استایل و مد چگونه باشد؟ همه این‌ها سوالاتی است که باید درباره اصول مد بدانید و این نیازمند بروز بودن اطلاعات شما همراه با بازار مد و فشن است. و اما اصول استایل و مد چیست؟

مطلب ست پاییزی ساده مناسب برای جاهای مختلف را اینجا بخوانید.

مد و فشن چه اصولی دارد؟

مد و فشن چه اصولی دارد؟
مد و فشن چه اصولی دارد؟

همان‌طور که گفتیم برای اینکه در دنیای استایل و مد بهترین باشیم و بتوانیم بطور کامل آن را رعایت کنیم، باید به اصول مشخصی پایبند باشیم. در اینجا سعی کردیم بهترین اصول را درنظر گرفته و به سما ارائه دهیم:

شش اصولی اصلی‌تر برای استایل و مد

استایل و مد
شش اصولی اصلی‌تر برای استایل و مد

موقعیت شناس باشید

لطفا قبل از آنکه بخواهید به مکانی بروید، موقعیت خود را شناسایی کنید. مثلا برای رفتن به جشن تولد لباسی را می‌پوشید که در محل کار خود هرگز نخواهید پوشید. یکی از اصول مد این است که بدانید چه لباسی را برای کجا بپوشید. پوشیدن هر لباسی در هر جایی شما را یک انسان شلخته و بی‌نظم نشان می‌دهد.

با هدف مشخص خرید کنید

پیشنهاد می‌شود قبل از اینکه به خرید بروید، حتما کمد لباس‌هایتان را بررسی کنید. ببینید دقیقا چه چیزهایی دارید و چه مواردی را لازم است که بخرید. اینکه بخواهید لباس‌هایی در یک سبک تکراری خریداری کنید یک اشکال بزرگ است که در استایل و مد جایگاهی ندارد.

با توجه به علاقه لباس بپوشید

اصلا نباید خود را مجبور به پوشیدن هر نوع لباسی کنید. همه مدل لباس برای شما مناسب نیست و در واقع به این مسئله رعایت استایل و مد هم نخواهند گفت. پس ببینید چه چیزی با سلیقه و علاقه شما یکسان است، همان را انتخاب کرده و بپوشید. وقتی خودتان به لباسی که در تن دارید، علاقه‌مند هستید، مسلما دیگران هم شما را خوب می‌بینند.

از نظرات دیگران استفاده کنید

یکی دیگر از موارد مهم در رعایت اصول مد، این است که نظر دیگران را درباره لباس خود بپرسید. مثلا از مادر و پدر یا از همسر خود نظر بخواهید. آیا لباسی که بر تن دارید، گزینه مناسبی است و به شما می‌آید یا خیر؟!

به دیگران توجه کنید

وقتی به جلسه‌ای می روید، در مهمانی هستید، در یک جشن حضور دارید یا در خیابان قدم می‌زنید حتما به لباس تن افراد نگاه کنید. ببینید آن‌ها چگونه لباس می‌پوشند. مسلما همه شیک پوش نیستند اما بسیاری هم خیلی زیبا و عالی لباس می‌پوشند پس می‌توانند الگوی خوبی برای شما باشند.

مجله یا وبسایت‌ های استایل و مد را ببینید

برخی مجلات برای استایل و مد تولید شده‌اند، همچنین وبسایت‌هایی برای مد و فشن ساخته شده که در آن می‌توانید هر آنچه برای دانستن اصول مد لازم دارید را ببینید. اگر اهل مد هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما این گزینه را درنظر گرفته و رعایت کنید.

خوب ۶ اصولی که در اینجا گفتیم جزء برترین موضوعاتی بود که در دنیای استایل و مد مطرح می‌شود. اما مسائل دیگری مانند باید و نباید‌های لباس پوشیدن را نیز باید درنظر بگیرید تا خوب به نظر بیایید.

مطلب پیشنهاد استایل زمستانی شیک برای روزهای سرد پیش رو را اینجا بخوانید

اصولی که درباره استایل و مد بد نیست بدانید!

استایل و مد
اصولی که درباره استایل و مد بد نیست بدانید!

لباس را مطابق با سایز خود انتخاب کنید

این مسئله خیلی مهم است. اینکه شما لباس را مطابق با سایز خود انتخاب کنید، امری ضروری و تاثیرگذار است. برخی علاقه به این دارند که لباس‌های سایز بزرگ بپوشند، یا برخی برعکس دوست دارند، لباسی جذب بپوشند. باید اندام خود را بخوبی بشناسید! لباسی بپوشید که نقص‌های بدنتان را بپوشاند و شما را شیک و زیبا نشان دهد.

رنگ های متناسب انتخاب کنید

شاید عاشق یک رنگی باشیم اما این رنگ به پوست و موی ما نیاید. با خودتان سر این موضوع کنار بیایید و رنگ‌هایی را انتخاب کنید که دقیقا مطابق با رنگ پوست و موی شماست زیرا فقط در اینصورت لباس به شما می‌آید و زیبا جلوه می‌کند. البته که باید رنگ‌بندی‌ها را جوری انتخاب کنید که با هم ست شوند. مثلا رنگ مانتو، شلوار، کفش و کیف. بهترین حالتی که همیشه عالی به نظر می‌رسد، سفید و مشکی است. هر وقت نتوانستید رنگ بندی مناسبی انتخاب کنید، این دو رنگ را کنار هم بچینید.

استایل و مد در هر سال تغییر می کند

استایل و مد چیزی است که هر ساله تغییر می‌کند. اگر خیلی به اصول مد پایبند هستید باید حواستان به تغییرات هر ساله باشد و با توجه به آن لباس‌های خود را انتخاب کنید.

حتما در زمان پرو لباس دقت کنید

از فروشگاهی خرید کنید که آینه قدی داشته باشد تا کاملا لباس را در تن خود بررسی کنید. باید حتما به شما بیاید و سایز شما باشد تا خوب به نظر برسید. اکثر خانم‌ها بعد از خرید خود پشیمان می‌شوند و این دلیل از دقت نکردن و عجول بودن در انتخابشان دارد. پس صبور باشید و با دقت انتخاب کنید.

تمام لباس‌ ها را مشکی انتخاب نکنید

درست است که مشکی رنگی جذابی است اما انکه بخواهید سرتا پا مشکی بپوشید اصلا مطلوب نیست و نمی‌توانید روی این موضوع حساب کنید. به جای اینکه شما را شیک‌پوش نشان دهد بدتر بی‌روح نشان می‌دهد. حتما از ترکیب رنگ سفید یا رنگی که به مشکی می‌آید، استفاده کنید.

لباس را مطابق با فصل انتخاب کنید

پوشیدن لباس تابستانی در فصل زمستان و بالعکس خارج از اصول مد است. هرگز این کار را نکنید و حتما مطابق با فصل، لباس خود را انتخاب کرده و بپوشید. لباس‌های تابستانی و زمستانی کاملا مشخص هستند و زیبایی و جلوه خاصی را در همان فصل به انسان می‌دهند.

زمانی خرید بروید که حوصله دارید

اگر بی‌حوصله هستید، اصلا خرید نروید زیرا چیزی که می‌خرید بعداً به کارتان نخواهد آمد. خرید کردن حوصله می‌خواهد و باید با کسی بروید که دقیقا مانند شما باحوصله است و می‌توانید در کمال راحتی در کنار او خرید خود را انجام دهید.

مطلب شلوار سفید را با چه لباسهایی می‌توانیم ست کنیم را اینجا بخوانید

شیک پوش باشیم

استایل و مد
شیک پوش باشیم

برای اینکه بتوانیم شیک‌پوش باشیم باید استایل و مد را شناسایی کرده و طبق اصول مد پیش برویم. اصلا لازم نیست لباسی را که دوست ندارید، به خود تحمیل کنیم. برعکس دقیقا همان چیزهایی که دوست داریم، باعث زیبایی و جذابیت ما خواهد شد و تبدیل به یک فرد شیک‌پوش می‌شویم.

 

در این زمینه بیشتر بخوانید:

پیشنهاد پنج ست صورتی برای تابستان

پیشنهاد استایل های تابستانی با شلوار نخی

ما در نوشتن این مطلب از منابع زیر هم استفاده کردیم:

انواع استایل های مختلف

چگونه استایل شیک داشته باشیم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.