شرکت یا محل کار هر فردی منزل دوم آن شخص محسوب می شود و ضروری است که یک دکوراسیون خوبی در جانمایی وسایل کار و تجهیزات مربوطه چون پرده با طرح های زیبا و شیک در آن مکان ایجاد شود. پرده های اداری یک وسیله کاربردی و تزئینی خوبی برای
شرکت ها و سازمان ها است که برای تهیه و انتخاب پرده مناسب توجه به رنگ و مدل پرده اهمیت دارد تا یک فضای کاری متمایز و ایده الی برای محیط کاری شما فراهم گردد.
می توانید یک مطلب کامل و جامع درباره داشتن یک خانه رنگی و شاد پر انرژی را اینجا بخوانید

انتخاب پرده مناسب

پرده های با رنگ روشن و ضخامت کم برای محیط های اداری با وسعت کم مناسب و سازگار است. ولی برای فضای بزرگ اداری چون سالن‌های کنفرانس بهتر است پرده ها از جنس تیره و با ضخامت زیاد باشد و رنگ پرده را هم با توجه به رنگ دیوارها و وسایل موجود در محیط کار انتخاب می کنند. حال با هم پرده برای شرکت و سایر اماکن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

پرده اداری کرکره ای یا لوردراپه

پرده اداری کرکره ای یا لوردراپه
پرده اداری کرکره ای یا لوردراپه

انتخاب پرده مناسب باید با بررسی در انواع طرح های چوبی، فلزی و آلومنیومی در بازار به دو صورت افقی و عمودی صورت گیرد که نصب آن روی پنجره به راحتی انجام می شود و برای بالا و پایین بردن پرده هم از یک نخی که روی آن تعبیه شده، استفاده می کنند. یک نخ زنجیره‌ای هم روی پرده تعبیه شده که با آن می توانیم حالت سایه و روشن به پرده بدهیم، در ضمن نظافت پرده های کرکره ای به آسانی با کمک دستمالی نمدار انجام می گردد.

این پرده های کرکره ای در رنگ های گوناگون و با طرح های متنوع در بازار وجود دارند و می توانیم با این طرح ها و رنگ ها، محیط اداری خود را هماهنگ کنیم تا یک دکوراسیون خوبی مهیا شود.

استفاده از این پرده ها در ادارات بیشتر به این علت است که با آن به راحتی می توانید نور اتاق کارتان را به اندازه دلخواه تنظیم نمایید. در ضمن، استفاده از این پرده های کرکره ای بیشتر در محیط های اداری و سازمانی بوده ولی امروزه به علت طراحی شیک و متنوع در رنگ و شکل آنها برای پنجره های منازل هم کاربرد دارد. نوع پرده های کرکره ای چوبی تنوع زیادی در جنس و رنگ دارند و در بعضی از انها تیغه های چوبی پرده ، با رنگ های دلخواه ، رنگ کاری می شود.

پرده های چوبی با چوب بامبو

پرده های چوبی با چوب بامبو
پرده های چوبی با چوب بامبو

نوعی دیگر از پرده های چوبی هم با چوب بامبو تولید می شوند که زیبایی و جذابیت خاصی دارند و دارای استحکام بیشتری هستند. اتصال این پرده های چوبی یا با نوارهای قیطانی است یا با نوارهای تسمه ای که نوع تسمه ای مقاومت زیادتری دارد. پرده های کرکره ای آلومنیومی هم در قطرهای متفاوت ۱۶ ، ۲۵ ، ۳۵ و ۵۰ میلیمتری در بازار به فروش می رسد و این نوع پرده هم در پنجره مکان‌هایی چون اتاق مدیریت، کنفرانس، سرپرستی، کارشناسی و… محیط های اداری استفاده می شود.

از مزیت های پرده آلومنیومی دوام و طول عمر زیاد آن با توجه به انعطاف پذیری تیغه های آن است که گزینه مناسب برای انتخاب پرده برای شرکت‌هاست. برای تمیز کردن آنها می توانیم اسلاید ها را ببندیم و بعد با یک پارچه نرم و مرطوب، گردو خاک آن را تمیز کنیم.
یکی از ویژگی های ممتاز پرده های کرکره ای آلومنیومی سازگاری بالای آن با محیط های اداری است که یک فضای مدرن و رسمی به مکان کار می بخشد و با رنگ بندی متنوعی که دارد قدرت انتخاب شما را زیاد می کند. می توانیم با گزینش یک رنگ مناسبی از پرده های کرکره‌ای آلومنیومی یک هارمونی مناسبی با چیدمان وسایل و رنگ های محیط کار ایجاد کنیم.

در مجموع برای انتخاب پرده مناسب در محیط های اداری، تیغه های پهن برای محیط های اداری و پنجره های بزرگ چون نمای بانک ها، بناهای بزرگ و لابی های وسیع انتخاب می شود و برای محیط های کوچکتر هم از تیغه های باریک استفاده می گردد.

انتخاب پرده مناسب اداری زبرا یا رولی

انتخاب پرده مناسب اداری زبرا یا رولی
انتخاب پرده مناسب اداری زبرا یا رولی

طرح زبرا هم برای محیط اداری، شیک و زیبا است که از دو اسلاید پارچه به صورت نوار افقی تشکیل شده که به صورت غلتکی می توانیم با آن نور داخل محیط کار را تنظیم کنیم و یا فضای کاملاً خصوصی برای خود ایجاد نماییم. این پرده ها بیشتر برای پنجره هایی با مساحت زیاد کاربرد دارد و با تنظیم آنها و تشکیل یک سایه و روشن زیبا، یک محیطی گرم و جذاب در فضای کاری ایجاد می شود.

درضمن، این پرده با تنوع بالایی که از نظر تنظیم نور دارد یک پوشش شگفت انگیزی را در محیط های اداری ایجاد می کند و شباهت زیادی با پرده سیلوئیت دارد ولی پرده سیلوئیت ساده تر بوده  و تقاضای بیشتری را در سازمان ها دارد. پرده زبرا هم با مکانیزم ساده و طرح فلت برای مناسب‌ترین پرده برای شرکت است و می توانید به آسانی با تنظیم افقی  این پرده، میزان نور و ارتباط بصری را به دلخواه برای خودتان مشخص کنید.

پرده اداری شید رول

پرده اداری شید رول
پرده اداری شید رول

این پرده ها هم خیلی شیک است و قابلیت دکوراتیو شدن به نحو احسن با وسایل اداری را دارد و بیشترین کاربرد آن برای پنجره های بزرگ است و در رنگ های متنوعی موجودند. روی پرده های شید رول می توانیم تصاویری به علاقه به مانند یک قاب عکس قشنگ و شیک ، چاپ کنیم و با پایین آوردن این پرده ها یک سطحی شفاف ، زیبا و یکدست به فضای کاری ارائه می شود.

انتخاب پرده مناسب پارچه ای

انتخاب پرده مناسب
انتخاب پرده مناسب

در بعضی مواقع در محیط های اداری از پرده های پارچه ای با طرح های ساده و پلیسه ای انتخاب می کنند که برای دوخت این پرده ها اغلب از پارچه های مختلفی چون حریر ، مخمل و…. استفاده می شود.

جمع بندی نهایی اتخاب پرده مناسب اداری

امروزه، تکنولوژی پیشرفت زیادی کرده بطوریکه حتی برای حرکت پرده های کرکره ای در انواع مختلف از سیستم الکتروموتور با ریموت کنترل استفاده می شود که فرد می تواند از پشت میز خود برای تنظیم آن اقدام و میزان نور و روشنایی را تعیین کند. پرده ها از ملزومات یک محیط اداری و خانه است که با رنگ ها و شکل های متنوعی که دارند یک فضای دلنشین و جذابی را به فضای کاری و منزل می بخشند. تهیه آنها هم برای هر محیطی از محل زندگی شخصی گرفته تا محل کار به دلایل مختلف چون حفظ حریم شخصی، تنظیم میزان نور و روشنایی و زیبایی فضا از اولویت و اهمیت ویژه ای برخوردار است و در انتخاب پرده مناسب تاثیرگذار خواهد بود.

 

در این زمینه بیشتر بخوانید:

بهترین انواع صندلی های کامپیوتر

بهترین رنگ برای اتاق کار

 

ما برای نوشتن این مطلب در کنار تجربه شخصی‌مان از این منابع هم استفاده کرده ایم:
دیزاین شرکت و محل کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.