استفاده از فر برای پخت و پز گزینه فوق العاده‌ایست اما برای تمیز کردن فر هم باید اصول و نکاتی رعایت شود تا بتوانید سریع تر و راحت تر این کار را انجام دهید. اگر به دنبال نکاتی برای راحت تر تمیز کردن فر خود هستید، حتما مقاله امروز خوشحالیجات را مطالعه کنید.

تمیز کردن فر

حال برای اینکه بخواهیم فر را تمیز کنیم باید چه عملیاتی را انجام دهیم؟

سینی داخلی فر

fer- تمیز کردن فر

اگر قصد پاک کردن فر اجاق گاز را دارید، بهتر است ابتدا سینی و فضای داخلی فر را تمیز کنید. سینی فر را در یک ظرف آب و صابون حل شده به مدت زمان ۲۰ دقیقه قرار دهید. برای پاک کردن مواد مانده شده بر روی سینی از اسفنج استفاده کنید. اما اگر تکه‌های مواد غذایی به راحتی از سینی فر جدا نشد، می توانید چند قطره سرکه بر روی سینی بریزید.

توری فلزی داخل فر

پاک کردن توری فلزی فر به نسبت سینی فر سخت تر است. زیرا ذرات چربی بیشتری جذب توری می شود. برای پاک کردن توری از محلول آب و صابون کمک بگیرید. از یک فرچه برای پاک کردن ذرات چربی و یا غذا از روی توری فلزی استفاده کنید. اگر با این کار نتوانستید ذرات غذا و چربی را از توری پاک کنید، توصیه می شود از محصولات قوی تر استفاده کنید. حتما پس از شستشوی توری آن را با پارچه خشک کنید.

فضای داخل فر

sini fer- تمیز کردن فر

پیش از انجام هرکاری شما باید برای تمیز کردن فر و داخل فر را از ذرات مواد غذایی پاک کنید. برای این کار از جارو برقی و یا جارو شارژی استفاده کنید. پس از پاک کردن داخل فر، بجای استفاده از مواد شوینده ی موجود در بازار از ترکیبات آب گرم با جوش شیرین یا سرکه و لیمو استفاده کنید. ابتدا دو لیوان کوچک آب گرم، یک چهارم لیوان سرکه و یک قطره مایع ظرفشویی را باهم در بطری ترکیب کنید. پس از مخلوط شدن کامل این مواد، محلول را بر سطح داخلی فر اسپری کنید و جوش شیرین را بر روی آن بریزید. بعد از گذشت زمان کوتاهی، با یک اسفنج نرم این مواد را بر روی سطح بکشید و در نهایت فضای داخلی فر را خشک کنید.

راهکار بعدی که برای برق انداختن فضای داخلی فر به شما پیشنهاد می شود، استفاده از پودر آمونیاک است. دو فنجان آمونیاک را با کمک اسفنج بر روی سطح فر پخش کنید و به مدت سی دقیقه منتظر باشید تا آمونیاک کار خود را انجام دهد. سپس با کمک آب سطح را کاملا بشورید تا بوی نامطبوع آمونیاک باقی نماند.

اگر به آمونیاک دسترسی ندارید، می توانید از نوشابه های گازدار برای برق انداختن سینی و فضای داخل فر استفاده کنید. بعد با آب فر را شستشو دهید تا نوشابه از سطح فر پاک شود. دقت داشته باشید همیشه پس از تمیز کردن فر، کاملا آن را با دستمال خشک کنید.

درب فر

برای اینکه ذرات چربی کاملا از درب فر پاک شود، از محلول آب و سرکه استفاده کنید. پس از پخش کردن محلول فوق بر روی شیشه با کمک اسفنج، آن را خشک کنید. درنهایت با کمک محلول شیشه شوی و روزنامه، شیشه فر را تمیز کنید.

امیدواریم با رعایت نکاتی که گفته شد در سریع ترین زمان به تمیز کردن فر کمک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.