چگونه پنجره ها را تمیز کنیم؟ آیا تا به حال درباره آن فکر کرده‌اید یا همین‌طوری یک دستمال یا ابزاری برای پاک کردن پنجره‌ها به دست گرفته‌اید و سراغشان رفته‌اید. پاکسازی و نظافت هم اصول و قوانین خود را دارد تا شما راحت‌تر بتوانید با آن‌ها کنار بیایید. در این مقاله از خوشحالیجات می‌خواهیم راهکارهایی برای پاک کردن پنجره ارائه کنیم. با خوشحالیجات راحت‌تر  کارهای خود را انجام دهید.

پاک کردن پنجره‌ها

پاک کردن پنجره‌ها

قبل از اینکه مایع را بر روی پنجره اسپری کنید، گرد و غبار را از سطح، قاب پنجره و پرده با یک قلم‌مو  یا ابزار مناسب پاک کنید. این کار مانع از پخش شدن گرد و غبار و کثیف شدن دستمال مورد نظر برای پاک کردن پنجره‌ها می‌شود. سپس محلول را بر روی شیشه اسپری کنید و با دستمال میکروفایبر به صورت افقی و عمودی روی سطح پنجره بکشید. این کار باعث می‌شود تا رگه‌ها و لکه‌های روی شیشه کاملا از بین برود.
در ادامه اشتباهاتی که ممکن است در زمان پاک کردن پنجره‌ها مرتکب شوید، ذکر شده است. با رعایت نکات گفته شده می‌توانید در حین راحتی، شیشه‌هایی براق و بدون لکه داشته باشید.

انتخاب یک روز آفتابی

در یک روز آفتابی و گرم، مایع اسپری شده روی شیشه خشک می‌شود و پاک کردن رگه‌ها و خطوط روی شیشه بسیار سخت است. در عوض یک روز خشک و ابری را انتخاب کنید. اما اگر مجبورید در یک روز آفتابی کار کنید و نور خورشید شما را اذیت می‌کند، بهتر است از پنجره‌هایی که در سایه است شروع به تمیز کردن، کنید.

cleaning- پاک کردن پنجره‌ها

پاک نکردن غبار از شیشه و سقف در ابتدای کار

با صرف نظر از این مرحله، هر مقدار مایع بر روی قاب شیشه اسپری کنید، باعث گل آلود شدن چارچوب می‌شوید. قبل از اسپری کردن مایع، همیشه گرد و غبار را از سطح شیشه و قاب آن پاک کنید تا پاک کردن پنجره‌ها راحت‌تر شوند.

اسپری کم مایع بر روی شیشه

از اسپری زیاد شیشه پاک‌کن نترسید! به خصوص زمانی که پنجره‌ها خیلی کثیف هستند. شما نیاز به مقدار زیادی پاک کننده برای از بین کثیفی ها و به تعلیق در آوردن رگه‌ها و خطوط دارید، تا به طور کامل شیشه را پاک کنید.

استفاده از روزنامه برای پاک کردن

برخی افراد تاکید به پاک کردن پنجره‌ها با روزنامه دارند، اما این روش از نظر متخصصان اشتباه است. آنها معتقدند این یک کار بی فایده است و ترجیح می ‌دهند از پارچه میکروفایبر استفاده کنند. پارچه‌های میکروفایبر جذب بالایی داشته و قابل شستشو هستند. با کمک آنها، می‌توانید شیشه‌ای براق و بدون لکه داشته باشید.

استفاده از دستمال کاغذی نازک

cludy day- پاک کردن پنجره‌ها

اگر می خواهید از دستمال کاغذی استفاده کنید، یک نوع پارچه‌ای مناسب برای این کار را انتخاب کنید. هیچ چیز آزار دهنده‌تر از تکه شدن دستمال و ماندن پرز دستمال بر روی شیشه نیست. مطمئن باشید با هر نوع دستمال کاغذی این‌کار را انجام دهید، خورده‌هایی برجای می‌گذارد که کار شما را خراب می‌کند.

کلام پایانی

هرگز خودتان را با اعمال سخت، خسته نکنید. بعضی افکار از گذشته تا به حال همراهمان هستند که نتایج ضرر باری برایمان دارند ولی باید آن‌ها را کنار بگذاریم. قرار نیست در نظافت منزل دچار آسیب شویم. باید راحت‌ترین مسیرها را انتخاب کنیم که آزاردهنده نباشد. برای این منظور در این مقاله روش‌های درست پاک کردن پنجره‌ها را برای شما گفتیم. چنانچه نظرات دیگری دارید حتما در بخش دیدگاه‌های همین مقاله با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.