مبل رنگی یکی از آیتمهایی ست که به دکوراسیون مدرن خانه شما کمک می‌کند، اگر قبلا مطلب چگونه یک خانه رنگی و گوگولی داشته باشیم را نخوانده اید پیشنهاد می کنم که اول مطلب خانه رنگی را بخوانید و بعد به سراغ دیزاین با مبل رنگی بیایید. برای اغلب ما ایرانی‌ها، مبل رنگی فقط در رنگ‌های کرمی و قهوه‌ای و یا خاکستری و رنگهای خنثی خلاصه می‌شود،  و خانه زیبا خانه ایست که همه وسایل در آن به همین چند رنگ منتهی شود. در حالی که اگر رنگ‌های شاد جایگزین این رنگ‌های خنثی شود، فضای منزلتان پر از شور و نشاط شده و زیبایی دوچندانی به محیط اضافه می‌شود. پس به خود اعتماد کنید و در خرید مبل، رنگ‌های مورد علاقه خود را مدنظر قرار دهید. در این مقاله، ما به بررسی انواع رنگ‌های مناسب و شاد برای مبل می‌پردازیم و خصوصیات هر کدام را بیان می‌کنیم. که اگر هر مبلی داشته باشید چه حال و احوالی به منزل شما می‌دهذ و هم اینکه با چه رنگ هایی می توانید آنرا ست و دکوراسیون کنید پس با ما همراه باشید تا با هم خانه ساده را به خانه شاد و گوگولی تبدیل کنیم.

مبل رنگی صورتی دلبر

دیزاین صورتی
دیزاین صورتی

رنگ صورتی، خارق العاده و آرام‌بخش است و یکی از بهترین رنگ‌ها برای دکوراسیون منزل محسوب می‌شود که در عین ملایم بودن، فضای خانه را بسیار شاد می‌کند. این رنگ به خوبی با رنگ سفید ست می‌شود و برای جهیزیه عروس نیز گزینه خوبی است. مطالعات نشان داده، استفاده از رنگ صورتی در محیط آرام‌بخش بوده  و استرس، خشم و عصبانیت را از بین می‌برد. اگر صورتی را با رنگهای خنثی مثل طوسی و سفید همراه کنید دیزاین شما ملایم تر می شود و برعکس اگر با رنگهای شادتر و پر رنگ تر ست کنید مثل، آبی فیروزه ‌ای، زرد، نارنجی دیزاین شما شاد تر و پر انرژی تر میشود. برای اینکه دکوراسیون با مبل رنگی خوبی داشته باشید باید دقیقا بدانید که فضای سرزنده یا آرام تر مد نظرتان است.

مبل قرمز، جسور و پرانرژی

مبل قرمز
مبل قرمز

مبل رنگی قرمز، انتخاب جسورانه‌ای به شمار می‌رود که به محیط شما انرژی و هیجان را هدیه می‌دهد. اغلب طراحان داخلی از این رنگ کمتر استفاده می‌کنند چرا که این رنگ به سختی با بقیه رنگ‌ها ترکیب متعادلی ایجاد می‌کند. استفاده نادرست از این رنگ تاثیر منفی روانی ایجاد می‌کند.
ترکیب اصولی رنگ قرمز، جذابیت خاصی به فضای زندگی شما می‌دهد و حال و هوای دکوراسیون‌تان را کاملا تغییر دهد. اگر مایل به استفاده از مبل رنگی قرمز هستید، برای ایجاد تعادل بصری، قرمز را با رنگ سبز یا عسلی یا قهوه‌ای روشن ترکیب کنید که متعادل و در عین حال شیک باشد.

 

مبل آبی، خانه آرام

دیزاین آبی
دیزاین آبی

آبی حس آرامش و راحتی را به فضا القا می‌کند، اگر شما می خواهید که یک خانه آرام و پر از حس خوب داشته باشید ترکیب کاناپه آبی با کوسن ها  پتوی رو مبلی و حتی فرش و سایر اکسسوری های روشن و سفید خانه‌ای ملایم و در عین حال مدرن به شما خواهد داد، اگر هم دلتون خونه شادتر و سرزنده تر می خواد می تونید با نارنجی یا سرخابی یا حتی زرد ترکیبش کنید! اینجوری مبل رنگی عالی میشه و رنگ ها خودشونو نشون میدن.

مبل رنگی نارنجی انرژی‌بخش

مبل نارنجی
مبل نارنجی

نارنجی رنگ انرژی بخشی است که حس گرما را به محیط القا می‌کند. از این لحاظ انتخاب مناسبی برای فصل پاییز و زمستان می‌باشد. می‌توانید این رنگ را با آبی، سفید، رنگ چوب، طوسی و سفید نیز ترکیب کنید و عناصری از دکوراسیون مانند کوسن یا پرده را با آن ست کنید. به طوری کلی در دکوراسیون که رنگ در آن زیاد به کار می‌رود لازم است که با ظرافت زیادی رنگ ها را در کنار هم قرار دهید.

دکوراسیون با مبل سبز

دکوراسیون سبز
دکوراسیون سبز

سبز رنگی بسیار زیباست که یادآور طبیعت بوده و حس طراوت را القا می‌کند. استفاده از این رنگ در دکوراسیون، باعث کاهش استرس می‌شود. انتخاب مبل رنگی سبز، منزلی بانشاط و سرشار از انرژی مثبت، پدید می‌آورد. رنگ سبز با صورتی، زرد و طوسی ترکیب مناسبی می‌شود، مبل رنگی سبز به خانه شما حس لوکس‌تری را القا می کند.

مبل رنگی زرد یا خردلی

مبل خردلی
مبل خردلی

مبل خردلی، مناسب خانه‌هایی است که دکوراسیون آن تم کرمی دارد. برای کوسن این مبل‌ها هم می‌توانید رنگ زرد و کرم استفاده کنید.
رنگ زرد هم همینطور انتخاب جسورانه‌ای برای مبل رنگی است. فضا را دلبازتر می‌کند و با هر سبک و رنگی به خوبی ترکیب می‌شود. استفاده از مبل زرد، به سرعت فضا را شاد، روشن و جذاب نشان می‌دهد. رنگ زرد از سردی فضا می‌کاهد و حالتی صمیمی و دوستانه به دکوراسیون می‌بخشد.

روانشناسی مبل رنگی در دکوراسیون داخلی

استفاده زیاد از رنگ‌های گرم مانند قرمز یا نارنجی و زرد در فضای خانه باعث می‌شود فضا کوچکتر به نظر برسد و نیز باعث ایجاد حس عصبانیت و خشم و هیجان می‌شود. بهتر است از این رنگها در مقیاس کمی استفاده کنید تا حس پویایی و سرزندگی و حرکت به محیط القا شود.
استفاده زیاد از رنگهای سرد مانند آبی و سبز نیز باعث ایجاد حس کرختی و بی‌حسی می‌شود. اما استفاده کم این رنگ‌ها باعث القای حس آرامش و سکون می‌شود و فضا را وسیع نشان می‌دهد.. رنگهای خنثی علاوه بر رفع استرس، مانع از خستگی چشم میگردد. استرس را از بین برده و باعث ایجاد حس آرامش در فرد می‌شود،  توصیه ما این است که در هنگام انتخاب و ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون خانه و مبلمان منزلتان حتما به این موارد توجه کنید تا فضایی متعادل به لحاظ بصری ایجاد کنید.

دکوراسیون با مبل رنگی
دکوراسیون با مبل رنگی

چند الگوی ترکیب رنگ در انتخاب مبل رنگی

الگوهای مختلفی برای انتخاب و ترکیب رنگها وجود دارد. ما در این جا به معرفی چند تا از این الگوها میپردازیم.

  •  استفاده از مبلمان سفید

ترکیب هر رنگی با سفید زیبا است. علاوه بر آن، سفید حس تعادل و آرامش را در خلق و خوی افراد پدید می‌آورد. بنابراین استفاده از رنگ سفید در مبلمان یا دیگر عناصر مانند کوسن، انتخابی هوشمندانه برای زیباتر نشان دادن فضا است.

  • استفاده از ترکیب رنگ خنثی

شاید شما از طرفداران سبک مینیمال هستید و به دنبال سادگی و آرامش می‌گردید. ترکیب رنگی مبلمان شما می‌تواند از رنگ‌های خنثی مانند سفید، خاکستری، طوسی و یا سیاه انتخاب شود. ترکیب متضاد سفید و سیاه نیز گزینه‌ای عالی برای این افراد است.

  •  ترکیب رنگ مدرن

طرفداران این سبک رنگ سفید یا رنگ‌های خنثی را در دکوراسیون منزل یا مبلمان و سایر عناصر دکوراسیون استفاده می‌کنند. برای جلوه بیشتر یک رنگ کلاسیک مانند قرمز روشن، آبی، سبز را به فضای مدرن اضافه میکنند. برای مثال دو یا سه مبل تک نفره با رنگ‌های یاد شده را در لابه‌لای مبل‌های مدرن خود جای داده و زیبایی و تعادل بصری را ایجاد می‌کند.

  •  ترکیب رنگ مبل با توجه به متراژ خانه

در انتخاب مبل رنگی بهتر است مساحت خانه را در نظر بگیرید چرا که هر کدام از رنگ‌ها تاثیر خاصی در وسیع یا کوچک نشان دادن فضا دارند. برای مثال استفاده از مبل با ترکیب رنگی گرم مانند قرمز، زرشکی و رنگ‌هایی از این دست، برای فضای بزرگ مناسب‌تر است. اما اگر فضای شما کوچک است بهتر است از ترکیب رنگ های سرد مانند آبی و سبز کمک بگیرید تا فضای شما بزرگ‌تر و دلباز تر دیده شود.

در انتخاب مبل رنگی به این نکته‌ها دقت کنید

۱- در انتخاب رنگ برای مبل، حتما رنگ غالب دکوراسیون خود را در نظر بگیرید و با توجه به هماهنگی آن با رنگ محیط، اقدام به خرید کنید.
۲- تنوع رنگی در مبل‌های راحتی و نیمه کلاسیک بیشتر دیده می‌شود. در مبل‌های کلاسیک، معمولا رنگ‌ها به حالت خنثی‌تر و لوکس‌تر متمایل هستند. در نتیجه اگر خواهان مبل رنگی هستید، باید در رده مبل‌های راحتی یا نیمه کلاسیک، جستجو کنید.
۳- در خرید مبل رنگی، حتما به مساحت خانه و نورگیری آن توجه داشته باشید. رنگ‌های روشن فضا را وسیع و دلباز نشان می‌دهد.

در نهایت مبلمان هر خانه تاثیر زیادی در چشم‌انداز خانه دارد. اگر مایل هستید محیطی شاد و صمیمی برای خود و مهمانانتان  ایجاد کنید توصیه ما به شما انتخاب مبل رنگی است.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

چگونه یک خانه رنگی و شاد داشته باشیم

طرح و رنگ کوسن برای مبل سرمه‌ ای

 برای دیدن عکس ها و نمونه های بیشتر از دکوراسیون مبل های رنگی  مختلف اینجا را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.