شلوار نخی در استایل های تابستانی بسیار کارساز و کمک کننده است. در فصل تابستان به دلیل گرمای بیش‌ از حد هوا، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند در محیط خانه‌ی خود زمان را سپری کنند، اما می‌توان گفت که اگر یک انتخاب مناسب در نوع پوشاک خود داشته باشند و از جنس و مدل‌هایی که برای تابستان مناسب هستند، استفاده کنند، دیگر نیازی به ماندن در خانه نیست و می‌توانند به‌راحتی در محیط بیرون به انجام کار خود مشغول شوند. لباس و شلوار نخی می‌تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای فصل تابستان باشد.

شلوار نخی علاوه بر سبک و خنک بودن، می‌تواند برای ست کردن یک استایل تابستانی در نظر گرفته شود. ما در این مقاله قصد داریم تا ۱۰ پیشنهاد ست لباس با شلوار نخی و خنک را بررسی کنیم، پس تا پایان ما را همراهی نمایید.

آموزش ست های مختلف برای شلوار سفید را در اینجا بخوانید.

ست لباس ساده با شلوار نخی طرح دار

 

شلوار نخی طرح دار
شلوار نخی طرح دار

شما می‌توانید در کنار یک لباس ساده که یکرنگ است از یک شلوار نخی طرح دار استفاده کنید؛ برای مثال می‌توانید از یک لباس ساده سفیدرنگ برای بالاتنه و از یک شلوار نخی بارنگ و طرح شاد استفاده کنید. این ترکیب می‌تواند برای فصل تابستان بسیار مناسب باشد، زیرا شلوار شما از رنگ‌ها و طرح‌های شادی برخوردار است که بر موضوع ست لباس نیز تاثیر می‌گذارد و آن را از بی‌روحی خارج می‌کند.

 

ست لباس با شلوار نخی گشاد

 

شلوار نخی گشاد
شلوار نخی گشاد

استفاده از شلوارهای گشاد در فصل تابستان بسیار به چشم می‌خورد که مورد سلیقه‌ی دختران و خانم‌های جوان قرارگرفته است. این شلوارها عموما قدی کوتاه دارند و ازآنجایی‌که جنس آن‌ها از نخ و پنبه است، سبب خنک شدن بدن در گرمای این فصل می‌شود. البته برای اینکه بتوانید یک انتخاب مناسب در این موضوع داشته باشید، باید برخی از اصول ست کردن این شلوار نخی با انواع لباس دیگر در نظر داشته باشید که در اینجا به آن‌ها نیز می‌پردازیم.

هنگامی‌که شما از این مدل شلوار نخی استفاده می‌کنید بهتر است از لباسی استفاده کنید که خط کمر شما را نمی‌پوشاند، انتخاب این لباس باعث می‌شود که جلوه شلوار شما بیشتر به نظر برسد. اگر قد لباس انتخابی شما تا انتهای کمرتان ادامه داشته باشد باعث می‌شود که شما نامرتب به نظر برسید.

انتخاب رنگ این نوع از شلوارها از دیگر موارد تاثیرگذار در ظاهر شما است که شما می‌توانید سرتاپا یکرنگ یا از رنگ‌هایی که با یکدیگر همخوانی دارند، استفاده کنید، همچنین بهتر است که اگر شلوار و لباس شما یکرنگ انتخاب شدند، شلوار شما کمی بلندتر از حالت‌های دیگر باشد و روی کفش شما را بپوشاند؛ دقت داشته باشید که در این حالت قد شما بلندتر به نظر می‌رسد و ظاهری شیک‌تر پیدا می‌کنید.

به‌کارگیری از شلوار نخی پالاتسو

 

شلوار پلاتسو
شلوار پلاتسو

شلوار زنانه پالاتسو که به Plazzo معروف است، یک مدل شلوار دم پا گشاد به‌حساب می‌آید که از دهه‌ی ۱۹۶۰ مورداستفاده قرار گرفت و امروزه نیز شاهد استفاده‌ی دوباره از آن در بین افراد هستیم. می‌توان گفت که این مدل از شلوار نخی بیشتر مناسب استفاده برای مهمانی‌های شب هستند، اما بسیاری از آن به‌عنوان یک شلوار در استایل رسمی استفاده می‌کنند. این شلوار بیشتر به‌عنوان یک انتخاب برای استایل کژوال تابستانی به‌حساب می‌آید که شما می‌توانید با استفاده از یک پیراهن که تا بالای کمر شما است، از این شلوار استفاده کنید.

توصیه می‌شود افرادی که قدبلندی دارند از این نوع شلوار دم پا استفاده کنند و برای انتخاب کفش مناسب با این استایل، می‌توانید از صندل یا یک انتخاب رسمی‌تر مانند کفش‌های پاشنه‌بلند استفاده کنید، البته در برخی از موارد استفاده از کتانی با این نوع از شلوارها نیز دیده‌شده است.

ست کردن شلوار نخی راسته با انواع لباس

 

شلوار راسته
شلوار راسته

شلوارهای راستا که به شلوارهای straight، cigareet یا pencil معروف هستند، ازلحاظ گشادی در قسمت‌های مختلف شلوار یکسان است و شما می‌توانید به‌راحتی از این نوع شلوار در ست کردن انواع لباس استفاده کنید، همچنین استفاده از این شلوار با لباس و پیراهن‌های مجلسی نیز در مد روز دیده می‌شود.

استفاده از شلوار ملوانی در ست لباس

 

شلوار ملوانی
شلوار ملوانی

شلوار ملوانی که از آن به‌عنوان شلوار Sailor یاد می‌شود، در استایل های بانوان به چشم می‌آید، ازآنجایی‌که این شلوار فاق بلندی دارد استفاده از آن را راحت‌تر کرده است. در قسمت بالای فاق این شلوار، چند دکمه به‌عنوان یک جسم تزئینی استفاده می‌شود که می‌تواند باعث شود، شما از آن در مراسم‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک لباس شیک را طوری به تن کنید که لباس درون شلوار قرار گیرد و قسمت بالایی شلوار دیده شود و جلوه‌ی خود را به نمایش بگذارد، همچنین شما امکان استفاده از این شلوار همراه با مانتو را در برخی از استایل های رسمی دارید.

نحوه‌ی استفاده از شلوار نخی پیلی دار در ست لباس

 

شوار پیلی دار
شوار پیلی دار

یکی دیگر از ترندهای پوشاک را می‌توان، استفاده از شلوارهای دامنی پیلی دار دانست که به فرد ظاهری شیک می‌دهد، شما می‌توانید این شلوار را با مانتوهای کتی استفاده کنید تا میزان شیک بودن آن دوچندان شود؛ همچنین اگر قصد دارید از آن در یک مراسم استفاده کنید، می‌توانید از لباس‌هایی که نیم‌تنه‌ی بالای بدن شما را می‌پوشاند استفاده کنید. این شلوار در طرح و رنگ‌های گوناگون وجود دارد که می‌توانید باسلیقه‌ی خود یکی را انتخاب کنید.

استفاده از شلوار مدل سندبادی

 

شلوار مدل سندبادی
مدل سندبادی

شلوار سندبادی یک مدل شلوار گشاد و راحت محسوب می‌شود که در تمامی قسمت گشاد است و زمانی که به قسمت مچ پا می‌رسد با استفاده از یک کش بر روی مچ، تنگ می‌شود. این شلوار را بیشتر با پارچه‌های طرح دار و رنگی می‌دوزند که به دلیل راحتی در استفاده، از آن به‌عنوان یک شلوار برای استفاده روزمره و یا استفاده در منزل یاد می‌شود و شما می‌توانید با توجه به رنگ و طرح انتخابی خود، لباسی مناسب برای استفاده با آن بیابید.

تاثیر بیلرسوت بر ست شما

 

بیلرسوت تابستانی
بیلرسوت تابستانی

امروزه استفاده از بیلرسوت ها در استایل های خیابانی و همچنین در پوشش مخصوص مهمانی‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد که برای فصل تابستان یک انتخاب مناسب محسوب می‌شود، بیلرسوت ها که یک سرهمی با شلوار محسوب می‌شود که شلوار آن می‌تواند از نوع راستا و همچنین از نوع دم پا کش باشد که با توجه به سلیقه‌ی شخص انتخاب می‌شود. شما می‌توانید از بیلرسوت ها زیر مانتو یا به‌صورت تک در مراسم‌ها استفاده کنید و از تنوعی که دارند استفاده‌ی لازم را ببرید.

شلوار نخی راحتی مورداستفاده در منزل

 

لباس راحتی برای خانه
لباس راحتی خانگی

 

لباس‌هایی که در منزل به‌صورت روزانه استفاده می‌شوند، باید نرم و راحت باشند، بنابراین بهترین پارچه‌ای که می‌توان از آن برای دوخت یک شلوار راحتی استفاده کرد، پارچه‌ی نخی است. شلوار نخی که در منزل از آن استفاده می‌کنید در طرح‌های متفاوت وجود دارد و شما می‌توانید آن را با لباس‌های مختلف ست کنید، همچنین امکان تهیه‌ی ست لباس و شلوار نخی مناسب منزل برای شما فراهم است و اگر در موضوع ست بودن لباس خود حتی در منزل حساس هستید، می‌توانید از این شیوه استفاده کنید.

در این مقاله به ۱۰ نوع شلوار که با پارچه‌ی نخی در بازار موجود است و نحوه‌هایی که می‌توانید از آن‌ها همراه با لباس خود استفاده کنید، پرداختیم. امیدوارم توانسته باشیم با ارائه‌ی این مطلب، کمکی در جهت انتخاب یک شلوار نخی مناسب به شما کرده باشیم.

 می‌توانید در اینجا از لباس‌های دست دوز خوشحالیجات دیدن کنید.


می توانید برای دیدن تصاویر بیشتر از استایل با شلوار پارچه ای و نخی اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.