کوسن‌ها، بخش جدایی‌ناپذیر مبلمان هستند و در تمام انواع سبک‌های دکوراسیون از آنها استفاده می شود، مخصوصا در خونه های کوچک تر که تنها یک دست راحتی به زور جا میشه با کوسن ها کلی حرکت های جالب انجام داد.  بنابراین ست کردن رنگ آن با مبلمانتان با اهمیت است. ست کردن کوسن با مبلمان، باعث می‌شود مبل به نقطه توجه تبدیل شود. در اینجا من می خام راجع به ست کردن مبل سرمه ای با اکسسوری مختلف صحبت کنم، ممکن است شما مبلمانی به رنگ سرمه ‌ای خریداری کرده اید و در تلاش هستید کوسن‌های مناسب آن را خریداری کنید تا به زیبایی دکوراسیون منزلتان بیفزایید. اما سوال این است کوسن مناسب و برازنده چه رنگهایی می‌تواند داشته باشد؟ من در این مطلب سعی کردم کاربردی و آسان توضیح بدم که دیزاین آن به چه رنگ هایی می‌تواند باشد.
رنگ سرمه ‌ای، رنگ بسیار پررمز و رازی است و استفاده از آن حس شکوهمندی و احترام را القا می‌کند و  اگر رنگ کوسن مبل سرمه ای، به درستی انتخاب شود، می‌تواند زیبایی خاصی به مبلمان شما بدهد. اما بالعکس، اگر این ترکیب رنگ اصولی نباشد، محیط را تیره و دلتنگ می‌کند. یکی از ویژگی‌های رنگ سرمه ‌ای این است که در ترکیب با برخی رنگ‌ها، تبدیل به فضای فانتزی و اسپورت و در ترکیب با برخی رنگ‌ها ترکیبی باوقار و کاملا کلاسیک به محیط می‌بخشد.
برای انتخاب کوسن مبل سرمه ‌ای یا هر رنگ دیگری ، ابتدا باید با چرخه رنگ و قواعد ترکیب آن‌ها آشنا شویم. چرخه رنگ،  چارت دایره‌ای شکلی است که رنگ‌ها در داخل آن مطابق با اصول و قواعد تئوری رنگ‌ها در کنار هم قرار گرفته‌اند. از چرخه رنگ در ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی بسیار استفاده می‌شود.
در اینجا ما ۴ الگوی ترکیب رنگ را به شما معرفی می‌کنیم. این الگوها در طراحی دکوراسیون داخلی فضای کار یا منزل کاربرد فراوان دارد.

  • الگوی رنگ آنالوگ: سه رنگ کنار هم را برای استفاده انتخاب می‌کنیم.
  • الگوی رنگ مکمل: دو رنگ روبه‌رویی در چارت رنگ‌ها، انتخاب می‌شود.
  • الوی سه تایی: سه رنگ با فاصله ۳ تا در چارت رنگ انتخاب می‌شود.
  • رنگ مکمل‌های جدا: دو رنگ طرفین رنگ موردنظر را برای ترکیب انتخاب می‌کنیم.

در چارت رنگ‌ها، با توجه به نبود رنگ سرمه ‌ای، آن را با آبی برابر می‌دانیم. حال با توجه به الگوهای رنگی که نام بردیم به انتخاب رنگ کوسن مبل سرمه ‌ای می‌پردازیم

می توانید یک مطلب کامل و جامع درباره داشتن یک خانه رنگی و شاد پر انرژی را اینجا بخوانید

مبل سرمه ای و کوسن سبز

ترکیب سبز
ترکیب سبز

برای رنگ کوسن مبل سرمه ای می‌توانید مطابق الگوی آنالوگ، از رنگ سبز استفاده کنید. ترکیب این دو رنگ بسیار زیبا است که در عین چشم‌‎نوازی، تضاد زیادی ایجاد نمی‌کند. با اضافه کردن رنگ‌‎های خنثی مانند سفید، این زیبایی فراتر از انتظار جلوه می‌کند. ممکن است بخواهید مطابق الگوی آنالوگ، از رنگ بنفش در کنار سرمه ای استفاده کنید. اما با توجه به این که هر دوی این رنگها، سنگین و تیره هستند، ترکیب این دو چندان زیبا نخواهد بود.

مبل سرمه ای و کوسن صورتی یا گلبهی

مبل سرمه ای و کوسن صورتی یا گلبهی
ترکیب صورتی یا گلبهی

در انتخاب رنگ کوسن مبل سرمه ای می‌توانید از رنگ صورتی استفاده کنید. این ترکیب، از الگوی رنگ مکمل، پیروی می‌کند. عمق و آرامش سرمه ای در ترکیب با شیطنت و بازیگوشی صورتی ترکیب زیبایی تولید می‌کند.

مبل سرمه ای و کوسن نارنجی تیره و روشن

مبل سرمه ای و کوسن نارنجی تیره و روشن
ترکیب نارنجی تیره و روشن

گزینه دیگری که در انتخاب رنگ کوسن مبل سرمه ای می‌توانید در نظر داشته باشید، استفاده از رنگ‌های نارنجی تیره و روشن است. این ترکیب رنگ، از الگوهای سه تایی است. این سه رنگ در کنارهم باعث متعادل شدن فضا می‌شود. شیطنت نارنجی در تماس با سرمه ای، کمتر شده و باعث می‌شود رنگ مبل بیشتر به چشم بیاید. طیف رنگ‌های نارنجی، پویایی زیادی به محیط می‌دهد.

مبل سرمه ای و کوسن زرد

مبل سرمه ای و کوسن زرد
ترکیب با زرد

رنگ دیگری که برای مبلتان می توانید ست کنید می‌توانید استفاده کنید زرد است. این ترکیب از الگوی سه تایی پیروی می‌کند، اما به علت این که قرمز و سرمه ای هر دو رنگ سنگینی هستند آن را حذف شده و تنها رنگ زرد استفاده می‌شود. این دو رنگ بسیار جذاب هستند و ترکیب این دو رنگ آرامش و زیبایی خاصی به محیط می‌دهد.

مبل سرمه ای با کوسن سفید

 ترکیب رنگی رنگی
ترکیب با سفید

رنگ سفید در کنار هر رنگ دیگری که باشد زیبایی آن را دو چندان می‌کند. سرمه ای و سفید نیز یک ترکیب زیبا است که در کنار هم، حس طراوت را به محیط القا می‌کند و افرادی که طرفدار تنوع رنگی بالایی نیستند از این ترکیب رنگ، استقبال می‌کنند

 

مبل سرمه ای با کوسن کرم یا قهوه‌ای

 ترکیب رنگی رنگی
ترکیب کرم قهوه ای

برای کوسن مبل سرمه ای می‌توانید از رنگ کرم یا قهوه‌ای نیز استفاده کنید. رنگ قهوه‌ای در کنار سرمه ای سردی محیط را می‌گیرد و گرما به محیط می‌بخشد و مناسب افرادی است که دوست ندارند محیط رنگارنگی داشته باشند.

مبل سرمه ای و کوسن طوسی

کوسن طوسی
ترکیب طوسی

 

رنگ طوسی جزو رنگهای خنثی است که در ترکیب با دیگر رنگ‌ها همیشه جواب می‌دهد. این انتخاب ساده ولی تاثیرگذار، را همیشه مدنظر داشته باشید. چرا که این ترکیب یک فضای مدرن را ایجاد می‌کند. مزیت استفاده از رنگهای خنثی در دکوراسیون خانه این است که یک فضای استراحت برای چشمها به وجود می‌آورد و مانع خستگی و زدگی چشم می‌شود.

مبل سرمه ای و کوسن طلایی

ترکیب طلایی
ترکیب طلایی

 

یک گزینه بسیار عالی در انتخاب رنگ کناری برای مبلمان شما رنگ طلایی است. استفاده از این رنگ در مبلمان  فضایی مجلل و باشکوه ایجاد می‌کند. سبک منزل شما را کلاسیک می‌کند. شما حتی می‌توانید مبلمانی با چهارچوب طلایی و رنگ سرمه ای سفارش دهید. گرمی طلایی سردی سرمه ای را از بین می‌برد و تعادل بصری ایجاد می‌کند.استفاده از تركیب رنگ طلایی  و آبی در دكوراسیون پذیرایی بسیار جواب می‌دهد.

مبل سرمه ای و  پارچه‌های طرح دار

مبل سرمه ای و  پارچه‌های طرح دار
پارچه‌های طرح دار

پارچه‌های طرح‌دار در رنگ‌های متناسب، می‌تواند ترکیب زیبایی به محیط بدهد و سنگینی و تیرگی رنگ مبل شما بکاهد. اگر مبل سرمه ای رنگی خریداری کرده‌اید، کوسن‌های طرح‌دار و رنگارنگ انتخابی عالی برای زیباتر کردن مبلمان شما محسوب می‌شود.

مبل سرمه ای با کوسن‌های رنگارنگ

 ترکیب رنگی رنگی
ترکیب رنگی رنگی

می‌توانید با رنگ‌های شاد و زنده، کوسن‌های زیبایی تهیه کنید وبا قراردادن آن بر روی مبلمان سرمه ایی  سنگینی رنگ سرمه ای را از بین ببرد. کوسنهای رنگارنگ در کنج مبل سرمه ای باعث خودنمایی بیشتر این رنگ و زیبایی دوچندان مبلمان و فضای دکوراسیون شما می‌شود.

 

سخن آخر

همانطور که دیدیم، انتخاب رنگ برای کوسن مبل سرمه ای چندان سخت نیست، شما گزینه‌های زیادی  برای انتخاب دارید. با این حال اگر از روش‌های ترکیب رنگ آگاه باشید، بهتر می‌توانید برای کوسن مبل سرمه ای رنگ مناسبی انتخاب کنید. شما می‌توانید از ترکیب رنگ‌هایی که در این مقاله گفته شد استفاده کنید و یا با  کمی خلاقیت و جسارت در انتخاب رنگ‌ها، ترکیب رنگ‌هایی زیبا و بی‌نظیر ایجاد کنید.

 

در این زمینه بیشتر بخوانید:

چگونه یک خانه رنگی و شاد داشته باشیم

۶ نکته درباره نحوه کار کارآمد از خانه

 

 برای دیدن عکس ها ونمونه های بیشتر از کوسن در رنگبندی ها مختلف اینجا را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.