سفر به شهرها و کشورهای دنیا علاوه بر تماشای مناظر، موزه‌ها، جاهای دیدنی، آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم و اعتقادات آنها و مناسبت‌ها از نظر خوردن غذاهای خوشمزه تهیه شده در این کشورها هم لذت‌بخش است. کار می‌ کنیم و پول در می آوریم تا تفریح کنیم، سکونت خوبی داشته باشیم و بهترین غذاهای دنیا را بخوریم و هرجایی هم که می رویم مشتاق خوردن غذاهای لذیذ هستیم. نوع غذا
می تواند از شهری به شهر دیگر و حتی از خانه ای به خانه ای دیگر مطابق با ذائقه افراد تهیه شود.

اگر به مطالب آشپزی علاقه مندید میتوانید مطلب آشپزی آسان و سریع را اینجا بخوانید

بهترین غذاهای دنیا

در اینجا از بهترین غذاهای دنیا انتخاب و نام می‌ بریم. ابتدا سعی می کنیم از کشور خودمان شروع کنیم که کم غذاهای لذیذ ندارد.

غذاهای خوشمزه ایرانی

کباب ایرانی
غذاهای لذتبخش

از غذاهای لذتبخش ایرانی که بطور عمومی در خیلی از شهرهای کشورمان پخت می شود، می توانیم از عدس پلو ،ته چین مرغ ، لوبیا پلو ، دلمه ،آبگوشت ، کباب کوبیده ، ششلیک ، کباب های ترکیبی چون بختیاری ، مرغ شکم پر ، قورمه سبزی ، قیمه ، باقلی پلو و املت که بعضی از این ها با نان و بعضی هم با برنج به همراه انواع نوشیدنی ها ، دسر و سالاد سرو می شوند، نام برد. تعداد زیادی از غذاهای محلی در استان های جنوبی و شمالی و از غرب و شرق ایران تهیه می شوند که مطابق با سلیقه و ذائقه مردم این نواحی است ولی ساده و خوشمزه اند.

در نواحی دریایی ایران چون استان های شمالی و جنوبی، غذاهایی چون ماهی کباب شده، ماهی شکم پر و میگو هم وجود دارند که جدا از خوشمزگی مفید هم هستند. یا در استان های شمالی چون گیلان که مهد پخت غذاهای متنوع است، غذاهایی چون باقلا قاتق، سبزی پلو با ماهی ، میرزا قاسمی ، وابیج برگ سیر و غیره پخت می شوند که در میان فضای سر سبز این مناطق زیبا طعم و لذت خوبی به هر گردشگر و مهمانی می بخشند.

البته غذاهای فست فودی چون هات برگر ، پیتزا و انواع و اقسام آنها بیشتر در اغذیه فروشی ها تهیه می شوند و مردم مخصوصاً بچه ها که علاقه خاصی به این نوع از غذاها دارند و یامردم برای تنوع و تفریح برای یک وعده غذایی به این مکان ها مراجعه و از غذای تهیه شده به همراه نوشیدنی ها و متعلقات آن میل می فرمایند.

شاید از غذاهایی که در بالا از آنها نام بردیم از غذاهای معروف و شناخته شده ایرانی باشند که البته غذا های فست فودی بیشتر اصالت خارجی دارند (مثل پیتزا  که ایتالیایی است) غذاهای زیادی در جای جای مملکت عزیزمان تهیه می شوند که لازم است گردشگران در ایرانگردی آنها را تست کنند و از لذت آن بهره مند شوند. هرچه از ایران خودمان بگوییم کم است چون ما ایرانی هستیم و طعم و لذت غذاهای ایرانی را بیشتر می پسندیم و در هرجای دنیا باشیم دوست داریم غذای ایرانی هم آنجا باشد.

حال به چند کشور دیگر سری می زنیم و از غذاهای لذیذ آنجا ها نام می بریم:

غذاهای خوشمزه کشور ایتالیا

غذاهای خوشمزه کشور ایتالیا
پیتزاهای خوشمزه کشور ایتالیا

غذا های خوش طعم و لذت بخش ایتالیایی در همه جای دنیا معروفند و به هرجای این کره زمین که برویم رستوران های ایتالیایی در آنجا وجود دارند. در واقع می‌ توان گفت از بهترین غذاهای دنیا هستند. معمولاً غذاهای ایتالیایی به رنگ های قرمز ، سبز و زرد بوده که ترکیبی از طعم و مزه را تولید می کنند. پایه غذا های ایتالیایی بیشتر بر اساس نان ، گوجه  و روغن زیتون است و مواد اولیه آنها هم تازه است. از بهترین غذاهای ایتالیایی که برای خیلی از گردشگران دنیا شناخته است می توانیم از پیتزا ،لازانیا ،آرانسینی ، چیتی ،بروشتا ، ریزوتو، تیرامیسو ،سوپ ذرت پولنتا ،پاستا کاربونارا،پارمگینا ملانزین ، استیک فیورنتینا و…  در بین طیف گسترده غذا های ایتالیایی نام برد.

غذاهای لذت بخش گرجستانی

طعم های بی نظیر گرجستانی
غذاهای لذت بخش گرجستانی

این کشور علاوه بر زیبایی بی نظیرش غذاهای خوشمزه ای دارد که شبیه به غذا های ایرانی است و ایرانی های زیادی هر ساله از این کشور توریستی دیدن می کنند. از معروف ترین غذاهای گرجی می توانیم از غذاهای آجاپساندالی، چاناخی، چکمرولی، خاچاپوری، چخخبیلی، متسوادی، لوبیو، ماهی قزل آلا با رب انار سوپ خارچو، چیکن تاباکا، پخالی و…نام ببریم.

غذاهای لذیذ مکزیکی

غذاهای لذتبخش
غذاهای لذتبخش

مکزیک از کشورهای امریکای جنوبی است که گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کند. غذاهای مکزیکی هم خوشمزه است و در ایران هم علاقه مندان زیادی دارد. از معروفترین غذاهای مکزیکی  می توانیم از غذاهای فیدئو، تاکو الپاستور، چیلی نوگادا، چیلاکیله، انچیلادا، نوپالیتو، پوزوله، توستادا، گواکاموله، بیریا،  تاماله و نام ببریم که از غذاهای مورد علاقه گردشگران است.

غذاهای خوشمزه تایلندی

غذاهای لذتبخش
غذاهای لذتبخش

تایلند از کشورهای توریستی است که با طبیعت زیبا و مناطق تاریخی خود گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. غذاهای لذتبخش دارد و عطر و طعم آنها در کوچه ها و خیابان های آن به خوبی به مشام می رسد. در غذاهای تایلندی ادویه زیادی مصرف می شود و خیلی تند است و خیلی باب طبع ایرانی ها نیست ولی گردشگران جاهای دیگر دنیا آن را می پسندند.

از غذاهای تایلندی که معروف می باشند می توانیم از غذاهای ؛  تام خا گای، پاد سی ایو، پدتای، گائنگ دائنگ، نودل سرخ شده، تام یام گونگ، سام تام، پد خائو، یاکیسوبا مرغ، مرغ سبز، یام نوا، سوپ نارگیل با مرغ و …نام ببریم.

غذاهای لذتبخش فرانسوی

غذاهای لذیذ فرانسوی
غذاهای لذیذ فرانسوی

کشور فرانسه با موزه لوور ،برج ایفل و خیابان های شانزلیزه آن معروف است که سالیانه گردشگران زیادی را به آنجا جذب می کند علاوه بر جاهای دیدنی و زیبای این کشور دارای بهترین غذاهای دنیا است. دسرها ، شیرینی های خوشمزه و غذاهای خوش طعم و لذت بخش آن هم معروف است.

از غذاهای فرانسوی که شناخته شده است و برای گردشگران جذابیت خوبی هم دارد می توانیم از غذاهای؛ کیش لورن، صدف یا مول فریت، بوف بورگونیون، استیک فریت، سوپ پیاز، کسوله ،فوندوی پنیر، سوفله شکلات، راتاتویی، فلامیش… را می توانیم نام ببریم.

غذاهای لذتبخش

هر کشوری دارای غذاهای لذتبخش برای خود و اهالی است اما ممکن است به ذائقه سایر افراد جهان خوشایند نباشد به همین باید محبوب ترین و لذتبخش ترین غذاهای جهان را بشناسیم تا اگر به آنجا سفر کردیم بدانیم کدام‌ها خوشمزه‌تر هستند.

 

در این زمینه بیشتر بخوانید:

آشپزی آسان و لذت بخش را تجربه کنید

پیشنهاد برای صبحانه سالم راحت

 

در نوشتن این مطلب از منبع آشپزی با جیلی استفاده کردیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.