همانطوری که جوانان و بزگسالان دوست دارند به تیپ ظاهری خود برسند و از لباس‌های شاد و وزین مطابق با سلیقه خود انتخاب کنند، این حس در پدران و مادران هم به شدت وجود دارد که با توجه به چهره زیبا و لطیف کودکان، پوشاکی را به تن آنها بپوشانند که باعث شادی، خوشحالی، خوش تیپی و اعتماد به نفس آنها شود. به عبارتی در اکثریت قریب به اتفاق پدر و مادرها خرید لباس‌های کودکان و بچه‌ها در اولویت اهمیت است. در واقع شیک پوشی در کودکان برای برخی خانواده‌ها بیش از پیش اهمیت دارد.

اگر به موضوعات استایل و مد علاقه مند هستید می توانید  مطلب اصول مد    را اینجا بخوانید

شیک پوشی در کودکان

شیک پوشی در کودکان
شیک پوشی در کودکان

برای شیک پوشی در کودکان باید به تمام اجزاء دقت کافی کرد مثلاً علاوه بر لباس و شلوار به کفش، کلاه، کمربند، دوخت پارچه، تمیزی و نظافت دست و صورت، دندان و مسائل بهداشتی دیگر هم باید توجه شود و تمام این موارد در شیک پوشی نقش مهمی ایفا می‌کنند.

در انتخاب لباس کودک و شیک پوشی در کودکان چه نکاتی باید رعایت شود؟

برای لباس‌های کودکان دختر بهتر است از ژاکت روی پیراهن به رنگ شاد استفاده گردد تا ست شود. معمولاً برای ست کردن بهتر است که رنگ‌های مخالف مانند آبی و زرد یا آبی سیر و خردلی در ژاکت و پیراهن به کار رود که جلوه زیبا و قشنگ‌تری به کودکان دختر می‌دهد.

برای لباس های کودکان پسر مناسب است از ترکیب تی شرت و پیراهن استفاده شود و اگر تی شرت طرح دار باشد، پیراهن ساده برای ست شدن بهتر جواب می‌دهد. یا از پیراهن‌های اسپرت استفاده شود.

در هر دو مورد برای کودکان دختر و پسر، آستین‌های بلند دست و پا گیر است و یا برای کودکان لاغر لباس اندامی سایز بدن و نه آزاد، خوب و جذاب است و برای کودکان چاق هم لباس‌های تنگ آزار دهنده است و لباس سایز بدن و راحت برای آنها بهترین لباس ها برای کودکان است. در کل لباس کودکان باید به راحتی به تن آنها پوشیده و یا بیرون آورده شود و لباس‌های خیلی آزاد هم ایجاد مزاحمت می‌کند و تحرک آزادانه کودک را می‌گیرد.

پوشاندن لباس‌های سال‌های قبل که با رشد کودک، کوچک شده نه تنها به شیک پوشی در کودکان کمکی نمی‌کند و او را زشت و نا فرم می‌کند بلکه اعتماد به نفس او را هم پایین می‌آورد. ست کردن لباس کودکان فقط مختص بالا تنه نیست بلکه ضرورت دارد بین رنگ لباس بالا تنه و رنگ شلوار کودک، هارمونی و هم‌خوانی خوبی وجود داشته باشد.

انتخاب رنگ

انتخاب رنگ
انتخاب رنگ

در انتخاب رنگ‌ها هم بهتر است از رنگ‌های مخالف در ست شدن لباس کودکان چون رنگ‌های با وضوح بالا و مجاور هم استفاده شود که آرام بخش هستند و از رنگ‌های خنثی و تک رنگ جذاب تر هستند. برای هماهنگی رنگ‌های لباس از رنگ‌های تیره‌تر مانند خاکستری، سیاه و سرمه‌ای برای پایین تنه شروع کنید که خیلی عالی است و میدان و عرصه تماشایی را برای لباس‌های رنگی و شاد بالا تنه کودک مهیا می‌کند.

می‌توانید طیفی از رنگ‌های مناسب را در هر مورد جلوی بچه بگذارید تا به اختیار خودش یکی را انتخاب کند تا نشاط و جذابیت بیشتری برای او داشته باشد. شاید لباس‌های یک تکه و سر هم خیلی برای کودک ست نباشد ولی همراه لوازم جانبی رنگی و زیبا  ظاهری جذاب و خوش تیپ به کودک می‌دهد و بهترین لباس ها برای کودکان رقم می‌زند.

از آنجاییکه همه پدر و مادرها دوست دارند بچه‌هایشان خوش تیپ و جذاب باشند، همواره در پی تهیه لباس‌ها و ایده‌های مناسب برای استایلی شیک و منحصر به فرد برای کودکان خود هستند.

الگو های شیک پوشی در کودکان بیشتر جنبه سرگرمی و سرزنده بودن برای کودکان دارد

مانند مدل بزرگسالان ایرادی بر کودکان و نحوه لباس پوشیدن آن‌ها وارد نیست. هر چند که بزرگسالان زیادی از مردها و خانم‌ها دوست دارند به دوران کودکی و جوانی خود برگردند و در پوشش خود از لباس‌های طرح‌دار و رنگ‌های خیلی شاد ظاهر نما انتخاب می‌کنند. برای انتخاب یک تیپ یکدست و هماهنگ برای کودکان بهتر است از الگویی با رنگ‌های یکنواخت و یکدست استفاده کنید.

می‌توانید برای لباس‌های مجزا با طرح‌های مختلف، رنگ‌های سازگار و هارمونیک را به کار ببرید. یا روی لباس گل دار بزرگ از لباس‌های با گل‌های ریز و ظریف استفاده نمایید. برای اینکه کودکان چه دختر و پسر یک قیافه خوش تیپ و مرتبی داشته باشند آموزش پوشیدن لباس با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع، هماهنگ، استاندارد و ظاهری ساده و آراسته به کودکان ضروری است و این خود یکی از آیتم‌های تربیتی والدین به حساب می‌آید.

یقین داشته باشید که با دادن یک چارچوب و الگو به کودکان یاد می‌دهید که حتی با لباس‌های ساده و لوازم جانبی هم می‌توانند یک ظاهر خوبی پیدا کنند و در ضمن از پرداخت هزینه‌های اضافی در خرید پرهیز خواهد شد.

مرتب بودن ،تمیزی و نظافت شخصی کودک در خوش تیپی او مؤثر است

شیک پوشی در کودکان
شیک پوشی در کودکان

اگر کودکی عادت به تمیز نگه داشتن لباس خود نداشته باشد و به نظافت شخصی، حمام کردن، مسواک زدن دندان‌ها، مرتب کردن موها و… توجه نکند بطور مطمئن بهترین لباس هم به شیک پوشی در کودکان کمک قابل توجهی نمی‌کند. بنابراین آموزش پاکیزگی به کودکان از طرف پدر و مادر خیلی مهم است.

برای موهای کودکان دختر و پسر هم نیازی نیست از مدل‌های آنچنانی استفاده شود و سادگی به بچه‌ها زیبایی و خوش تیپی بهتری می‌دهد. یک آرایش ساده برای موی کودکان پسر و یک موی باز و یا روی شانه دختران کودک ریخته شده، قشنگی و جذابیت خوبی به آنها می‌دهد. کوتاه کردن موی بچه‌ها باعث می‌شود که رشد خوبی داشته باشند و پر پشت‌تر شوند.

مواردی که در انتخاب لباس برای کود کان و حتی بزرگسالان نقش دارند

این موارد از شرایط اقلیمی (گرمسیری و سردسیری) گرفته تا فرهنگ قومی، تقیدات مذهبی، لباس‌های فرم مدرسه و اداری، مناسبت‌ها و توان مالی افراد را در بر می‌گیرد. چه بسا کمد لباس افراد در یک منزل می‌تواند گویای روش و سبک زندگی آنها باشد.

نتایج و جمع بندی

کودکان گل سر سبد هر خانواده‌ای هستند و توجه ویژه‌ای به آنها می‌شود و به حق باید این چنین باشد. نوع لباس پوشیدن و شیک پوشی در کودکان مهم است. چون زیبایی و جذابیت آنها را افزایش می‌دهد و در ادامه اعتماد به نفس آنها را بالا می‌برد. انتخاب نوع لباس برای کودکان بر اساس قواعد کلی و استاندارد ست شدن طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و شرایط اقلیمی و فرهنگی خانواده‌ها بستگی دارد.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

چگونه در زمستان شیک پوش باشیم؟

پیشنهاد پنج ست صورتی برای تابستان

 

ما در نوشتن این مطلب علاوه بر تجربه شخصی از منابع زیر هم استفاده کردیم:

مد کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.