چیدمان کمد لباسی یکی از چالش های کوچک همیشگی من بوده، این که چگونه یک کمد آراسته و مرتب داشته باشم. با این پنج روش به شما کمک می کنیم که  کمدتان را بسیار زیبا و خلوت کنید. حتما برای شما هم پیش آمده که وقتی درب کمدتان را باز می کنید با یک آشفتگی و شلوغی بی حد رو به رو می شوید، مخصوصا در خانه و آپارتمان های کوچک، با کمد دیواری های کوچک که ما می خواهیم همه وسایلمان را در آن جا بدیم. از یک طرف لباسهای آویزان شده، کیف ها و کفشها، باکس های بزرگ حوله و ملافه، در برخی خانه ها رختخواب و… کلی مورد دیگه. به قول معروف از شیر مرغ تا جون آدمیزاد.
حالا از اونجایی که ما کلا تو خوشحالیجات معتقدیم به ساختن زیبایی ها و قشنگ کردن خونه و زندگی و لایف استایل، إحساس کردیم این مطلب شاید براتون مفید باشه. در راستای همین رسالتمون هم  هست که سعی کردیم کلی محصول در خور زیبایی تولید کنیم که به این هدفمون نزدیک بشیم.
حالا در ادامه اینجا پنج نکته آسان برای تبدیل هرج و مرج کمد لباسی به زیبایی و آرامش نظم و سر و سامان یافتگی برای شما آورده ایم که از آن استفاده کنید

می توانید مطلب چگونه یک خانه رنگی و شاد داشته باشیم را اینجا بخوانید.

برای چیدمان کمد از باکس‌های پارچه‌ای استفاده کنید!

برای چیدمان کمد از باکس‌های پارچه‌ای استفاده کنید!
برای چیدمان کمد از باکس‌های پارچه‌ای استفاده کنید!

برای منظم کردن کمدتان کافی ست یک سری باکس پارچه ای تهیه کنید، تمام فروشگاههای لوازم خانه این باکس های پارچه ای رو می فروشن. أصلا نیازی نیست کلی هزینه کنید و قفسه های چوبی بزنید چون من معتقدم هموت باکسای پارچه ای کارتون رو راه میندازه تازه کمد شما خوشگل و خوش رنگ هم میشه.
برای قشنگ شدن چیدمان کمد تون توی این باکس ها می توانید خیلی منظم حوله ها، لباس های کوچک، وسایل ریز، کفش های بی جعبه، کیف ها و شال و روسری ها یا هر چیزی که فکر میکنید جایی نداره رو بزارید. اینطوری چیدمان کمد لباسی م خیلی منظم میشه و از آشفتگی با لوازم کوچیک خارج میشه. حتی اگر یک بچه کوچک دارید می توانید اسباب بازی های اضافه ش رو توی این باکس ها در طبقات بالای کمد قرار بدید. خلاصه که این باکس های مفید و پرکاربرد برای هر چیزی که فکرش رو می کنید جا و مکان پیدا می کنه

می توانید مطلب دیزاین خانه با مبل رنگی را اینجا بخوانید.

برای چیدمان کمد از سازمان دهنده ها استفاده کنید!

برای چیدمان کمد از سازمان دهنده ها استفاده کنید
برای چیدمان کمد از سازمان دهنده ها استفاده کنید

حتما براتون سوال پیش میاد که سازمان دهنده یعنی چی؟! ببینید هر چیزی که مانند طبقه یا جدا کننده باشه میشه برای این مورد استفاده بشه من یه مثالی که توی ذهنمه رو الان براتون مطرح می کنم. مثلا می تونید از این جا کفش های پارچه ای (سازمان دهنده های کفش) که به میله کمد وصل میشه بگیرید و از کمدتون آویزون کنید، برای کیف ها، کفش ها و خیلی چیزها کاربرد خوبی داره و من خودم ازشون استفاده می کنم.  یا مثلا می توانید بالای کمدتون که دسترسی بهش سختتره یکه طبقه بزنید و لباسهای خارج از فصل خودتون رو توی جعبه های در اندازه های مختلف بگذارید بجای اینکه توی کیسه چمدون یا انباری اونها رو جا بدید. اینجوری هم چیدمان کمد عالی میشه و  هم با دید منظم سازمان دهی کردید و واضحه که چی رو کجا گذاشتید. چون پیدا کردن لباس های تابستانی یا کت های پاییزی بسته بندی شده در قفسه بالا کمد راینجوری خیلی سریع و آسان اتفاق میفته.

می توانید مطلب کوسن برای مبل سرمه ای را اینجا بخواید

لباس ها را دسته بندی کنید و بر اساس رنگ بندی کنار هم قرار دهید.

لباس ها را دسته بندی کنید و بر اساس رنگ بندی کنار هم قرار دهید.
لباس ها را دسته بندی کنید و بر اساس رنگ بندی کنار هم قرار دهید.

خوب در این مورد برای چیدمان کمد لباسی خودت یه کم به قشنگی و رنگ و لعاب می خوایم دقت کنیم. الان توضیح میدم که منظورم چیه! خوب ببینید من خودم هم این کار رو توی کمد و کشوها خودم انجام دادم پیراهن ها و لباس هاتون  را بر اساس رنگ سازمان دهی کنید و بچینید. پلوورها، شلوارها، لباسهای راحتی و سبک باید روی هم چیده شده و آویزان نباشند ، که می توانید توی قفسه های پایین بچینیدشون یا اگر کشو دارید توی کشوها قرارشون بدید، همچنین سازمان دهنده هایی که در مورد بالایی بهش اشاره کردم هم می تونه یک گزینه برای این دسته لباس هاتون باشه. حالا می ریم سراغ لباس هایی که نیاز هست آویزون بشن، مثل کت ها شلوارهای رسمی، شومیزها و … که به ترتیب آویزون میشن. می تونید برای هر دسته لباس یه رنگ چوب لباسی رو انتخاب کنیم، مثلا کت ها همه چوب لباسی آبی و…
خوب حالا وقت چیدمان کمد با رنگ بندی هست. بعد از دسته بندی کلی و تفکیک لباس های آویزان شده از چیده شده حالا لباس ها را مرتب به ترتیب رنگ کنار هم بچنید من در ادامه چند تا عکس براتون می گذارم که منظورمو بهتر به شما برسونم.

می توانید مطلب معنی هر رنگ لباس را اینجا بخوانید

به قفسه های بیرون از کمد در خانه بیشتر فکر کنید.

به قفسه های بیرون از کمد در خانه بیشتر فکر کنید.
به قفسه های بیرون از کمد در خانه بیشتر فکر کنید.

برای چیدمان کمد لباس گاهی باید از قفسه های بیرون از کمد کمک بگیریم.  ببینید اگر کمد لباس شما کوچک است ، وسایل کم کاربرد و غیر ضروری را از کمد خارج کنید تا بیشترین فضای را داشته باشد. برای نگهداری وسایلی که هر روز به آنها نیازی ندارید ، از جعبه های حصیری مخصوص قفسه و کتابخانه استفاده کنید، این جعبه ها را از همه جام ی توانید تهیه کنید و حتی دیجی کالا هم برای راحتی کارتان الان از ان باکس ها موجود دارد. که می توانند آن ها در قفسه کتاب در اتاق ها دیگر، در پایین میز کارتان، کنار میز تلویزیون و … قرار دهید، علاوه بر اینکه به نظم، خلوت شدن و چیدمان کمد شما کمک می کند بسیار هم زیبا هستند و دکور قشنگی به خانه شما می دهند.

می توانید مطلب چگونه یک روز ۵ راه آسان برای شروع یک روز خوب را اینجا بخوانید

برای چیدمان کمد می تواند از استند های مخصوص زیورآلات استفاده کنید.

 می تواند از استند های مخصوص زیورآلات استفاده کنید.
می تواند از استند های مخصوص زیورآلات استفاده کنید.

معمولا همه خانم ها کلی زیورآلات دارند که در جعبه های کوچیک کوچیک یک قسمتی از کمد رو اشغال کرده، حالا پیشنهاد ما برای منظم کردن این قسمت و خارج کردن آن نابسمانی استندهای های مخصوص زیورآلات هست. شما هم می توانید این استندها را روی میزتان قرار دهید و هم میتوانید داخل کمد قرار دهید. برای چیدمان حلقه ها ، گوشواره ها ، گردنبندها یا دستبندها از استندها زیبا یا جعبه های تزئینی بزرگ با درپوش استفاده کنید. جعبه ها را هم مثل استند می توان روی میز یا داخل کمد قرار داد، اینجوری از شر کلی جعبه مقوای کوچک کوچک رها میشید و به طور کلی یک چیدمان کمد منظم و ترتمیز به دست خواهید آورد.

می توانید مطلب ۶ نکته برای کار بهتر از خانه را اینجا بخوانید

 

در این زمینه بیشتر بخوانید:

چگونه یک خانه رنگی و شاد داشته باشیم

دیزاین خانه با مبل رنگی

 

ما برای نوشتن این مطلب در کنار تجربه شخصی‌مان از این منابع هم استفاده کرده ایم:

راههای ساماندهی کردن کمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.