سالاد  لوبیا سبز همیشه جز سالادهای انتخابی من هست. به همین دلیل امروز میخواهم برایتان طرز تهیه چند سالاد با لوبیا سبز را آموزش بدهم، لوبیا سبز در سبزیجات جز محبوب های من است. چون علاوه بر اینکه کالری بسیار پایینی دارد و تناسب اندامم را حفظ میکند، بسیار مفید و سود رسان است، اگر بخواهم برایتان برخی از خواص این سبزی محبوب را نام ببرم. سرشار از ویتامین A و ویتامین C است. به ضد سرطان بودن معروف است و برای جلوگیری از بیماری قلبی و عروقی بسیار مفید می باشد. ضمن اینکه به دلیل وجود آهن بالا هم در دوران قاعدگی و هم در دوران بارداری شما را نجات خواهد داد.
به همین دلیل فکر کردم که شاید لوبیا سبز انتخاب خوبی برای منبع اصلی سالاد باشد. و سه مدل سالاد با لوبیا سبز که هم محبوب و هم پرخاصیت هستند را برایتان با دستور و تصویر آموزش دادم. قبلا هم مشابه این آموزش های ساده پخت و پز را در قسمت آشپزی مجله خوشحالیجات گذاشته بودیم.

سالاد لوبیا سبز و پیاز قرمز

دستور این سالاد لوبیا سبزرا از طریق یکی از دوستانم به نام ساره که در شمال کشور زندگی میکند و در مزرعه اش سبزیجات ارگانیک و تازه دارد یاد گرفته ام. به این ترتیب که لوبیا سبز نیم پز را با مقدار زیادی ریحان تازه و پارمسان رنده شده، و با یک ترکیب ترش مخلوط کنید.

ساره و بچه هایش برای عصرانه عاشق این سالاد هستند ، و من هم همینطور هستم و از آن حسابی لذت میبرم.

مواد لازم:

پیاز- لوبیا سبز- پنیرپارمسان – ریحان – سرکه بالزامیک – روغن زیتون

سالاد لوبیا سبز با پیاز و پنیر پارمسان
سالاد لوبیا سبز با پیاز

طرز تهیه:

یک پیاز بنفش سابز متوسط را خرد کنید و کنار بگذارید
حالا میرویم سراغ لوبیاها (مقدار لوبیا سبز بسته به میزان سالادی که میخواهید درست کنید متفاوت است مثلا من برای یک پیاز متوسط نیم کیلو لوبیا سبز استفاده می کنم. )
یک قابلمه متوسط  آبجوش و نمک حاضر کنید، حالا لوبیاهای خود را داخل آن بریزید. به نظر من ۲ دقیقه زمان کافی ست برای پخت ، چون من فکر میکنم برای این سالاد با لوبیا سبز لوبیاها مقدارکمی فقط سفت و دندان گیر شوند کافی ست که همان بین دو تا ماکسیمم شش دقیقه مناسب است و بعد از آن همچنان لوبیاها ترد و تازه هستند. اما اگر شما پخت بیشتر دوست دارید زمان طولانی تر می شود.
لوبیا های تازه و جوان  سریع پخته می شوند و برای لوبیای قدیمی کهنه تر ممکن است طولانی تر شود.
حالا در حالی که لوبیا در حال پخت و پز در آب جوش هستند ، یک کاسه بزرگ آب یخ آماده کنید. و وقتی لوبیاها طبخ شد فورا آنها را داخل آب یخ بریزید تا تازگی شان حفظ شود و هم سبز خوشرنگ شوند.
حالا پیاز خورد شده، پارمسان رنده شده، ریحان خرد شده را همراه سرکه بالزامیک و روغن زیتون فراوان و نمک و فلفل سیاه همگی به لوبیاها اضافه کنید. سالاد اول ما به همین سادگی حاضر شد و پیشنهاد می کم آنرا از دست ندهید.

سالاد با لوبیا سبز ، تربچه و خیار

این سالاد لوبیا سبز را از یک کتاب فرانسوی که پر از دستورالعمل سالادهای متفاوت بود استخراج کردم و باید بگویم که فوق العاده است. دستور این سالاد لوبیا سبزهم تقریبا مانند سالاد قبلی ست فقط بجای پارمسان و پیاز، تربچه خورد شده و خیار ریز شده استفاده میشود.

مواد لازم:

تربچه- لوبیا سبز-خیار – سرکه بالزامیک – روغن زیتون – زیتون

سالاد لوبیا سبز با تربچه و خیار
سالاد لوبیا سبز با تربچه

طرز تهیه:

خیار و تربچه را به ترتیب خورد و حلقه حلقه کنید.
لوبیا سبزها را مانند سالاد قبلی مان میپزیم . یعنی یک قابلمه متوسط  آبجوش و نمک که لوبیاها را داخل آن بریزیم و برای مدت دو الی شش دقیقه بگذاریم بمانند و در نهایت داخل آب یخ بگذاریم که سبزی و تازگی خود را از دست ندهد.
حالا می رویم سراغ ترکیب تربچه ها و خیارها، آنها را حسابی ریز کرده و به ترکیب لوبیاها اضافه می کنیم.
در مورد این سالاد می توانید در نهایت به آن زیتون بی هسته هم اضافه کنید. که کاملا به ذائقه شما بستگی دارد و آیتم اختیاری است. اما من پیشنهاد می کنم که حتما اضافه کنید.
وقتی این ترکیبات خوب مخلوط شدند، حالا ادویه سالاد به آن اضافه کنید و در نهایت بالزامیک و روغن زیتون که پای ثابت و همیشگی سالاد لوبیا سبز هستند..
در مورد ادویه سالاد هم من معمولا نمک، فلفل سیاه، پودر سیر و پودر عوره اضافه می کنم، اما باز هم به ذائقه فردی شما بر می گردد.

سالاد با لوبیا سبز و سیب زمینی

سالاد لوبیا سبز و سیب زمینی برای کسانی ست که ترجیح می دهند غذا را به صورت گرم نوش جان کنند، این مدل از سالاد لوبیا سبز به دلیل وجود نشاسته در سیب زمینی یک وعده کامل محسوب می شود که شما را کاملا سیر خواهند کرد.

اما مواد لازم:

تربچه- لوبیا سبز-خیار – سرکه بالزامیک – روغن زیتون – زیتون

سالاد لوبیا سبز و سیب زمینی
سالاد لوبیا سبز و سیب زمینی

طرز تهیه:

سیب زمینی ها را در قابلمه بزرگی از آب سرد به همراه نمک قرار دهید. روی حرارت زیاد تا پخته و نرم شود. به طوری که چنگال به راحتی داخل آن فرو برود. حالا آن را کنار بگذارید وصبر کنید تا خنک شود
لوبیای سبزها را مانند دو دستورالعمل داخل آبجوش دو الی شش دقیقه بجوشانید و سپس در آب سرد بریزید تا خوش رنگ و ترد باقی بماند.
سیب زمینی ها را بعد از خنک شدن از نصف برش بزنید و کنار بگذارید.
حالا نعنا تازه ، روغن زیتون ، سیر ، نمک و پنیر پارمسان رنده شده را در مخلوط کن بریزید و حسابی ترکیب کنید تا به شما یک مایع خمیری مانند بدهد که چاشنی سالاد شما خواهد شد
و شبیه یک سس غلیظ خوشمزه از نعنای تازه با عطر نعنا می شد.در نهایت سیب زمینی های از وسط نصف شده، را با لوبیا ترکیب کنید و چاشنی خمیری مانند خود هم روی آن بریزید و کاملامخلوط کنید
برخی افراد به این سالاد گردو هم اضافه میکنند که بسته به ذائقه شما دارد.
چاشنی روغن زیتون و سرکه بالزامیک بهترین چاشنی برای سالاد لوبیا سبز است، البته می توانید در تمام دستورهای بالا بجای سرکه بالزامیک از آبلیمو استفاده کنید.
به طور کلی سالاد با لوبیا سبز جز بهترین و ساده ترین سالاد هاست که می تواند به شما یک وعده دلچسب، کامل و پر خاصیت بدهد. در مطالب بعدی خوشحالی مگ برای شما دستور سالادهای سبز بیتری را هم می گذاریم تا درست کنید و کیف کنید.

 

منبع عکس ها وبسایت : unsplash

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.