چای سبز این این نوشیدنی معجزه آسا در مبارزه با همه چیز از سرطان گرفته تا آکنه مؤثر است. بنابراین یک فنجان از آن بریزید و بگذارید فواید آن شروع شود و جسم ذهنتان آسوده بگیرد. من خودم قبلا اصلا از چای سبز استفاده نمی‌کردم تا اینکه پس از کمی مطالعه درباره آن به این نتیجه رسیدم که تا به حال چرا این دمنوش معجزه آسا را ندیده گرفته بودم. به همین دلیل تصمیم گرفتم برای شما هم نتیجه مطالعاتم را بگذارم تا شاید برای شما هم مفید و کارساز باشد.

می‌توانید دمنوش چای سبز خود را در فنجان‌های مخصوص خوشحالیجات میل کنید.

چای سبز به جلوگیری از سرطان های متعدد کمک کنید

چای سبز برای جلویری از سرطان
کمک به جلوگیری از سرطان

تحقیقات در مورد فواید چای سبز و کمک به پیشگیری از سرطان هنوز در مراحل اولیه است، اما این را هم بگویم که نتایج امیدوار کننده بوده. محققان می‌گویند كه پلی فنولهای موجود در این نوشیدنی مفید باعث از بین رفتن سلولهای سرطانی و جلوگیری از پیشرفت آنها می شوند و نقش مهمی در جلوگیری از سرطانهای مختلف است.

در مطالعه‌ای روی ۴۷۲ زن مبتلا به سرطان سینه، متوجه شدند که کسانی که بیشترین چای سبز را نوشیده اند کمترین میزان شیوع و آسیب این بیماری را تجربه کردند. محققان همچنین دریافتند که زنانی که در مراحل اولیه سرطان پستان حداقل ۵ فنجان از این دمنوش هر روز در طول تشخیص بیماری خود می نوشند ، احتمالاً بعد از اتمام درمان شدت بیماری رو به کاهش  می رود.

همچنین در بررسی دیگری متوجه شده ‌اند ، افرادی که روزانه دو یا چند فنجان چای سبز می نوشند ، تقریباً ۳۰ درصد کمتر از افرادی که بندرت از این دمنوش می نوشند ، مبتلا به سرطان روده بزرگ هستند.

یک مطالعه چینی نشان داد که مردانی که روزانه بیش از سه فنجان چای می نوشند ۷۰ درصد خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهند. وهمچنین در مطالعه دیگری که توسط مؤسسه ملی بهداشت انجام شد ، به ۷۹ مرد مبتلا به سرطان پروستات گفته شد که یا روزانه شش فنجان از این دمنوش یا شش فنجان آب بنوشند. بعد از سه تا هشت هفته، سطح آنتی ژن اختصاصی پروستات  (پروتئینی که ممکن است نشان دهنده سرطان باشد) در مردانی که چای سبز می نوشند از کسانی که آب می نوشند ، پایین تر بود.

در مطالعات سرطان پوست هم به این نتیجه رسیدند که EGCC موجود در چای سبز تولید urokinase را مهار می کند ، آنزیمی که سلول های سرطانی برای رشد به آن نیاز دارند.

مطلب دمنوش های طبیعی پرطرفدار را اینجا بخوانید

قلبتان را سالم تر می‌کنید

کمک به عملکرد قلب
کمک به عملکرد قلب

چای سبز حاوی مقادیر قابل توجهی فلاونوئیدها ، آنتی اکسیدان هایی است که با کند شدن تجزیه کلسترول‌ها و با جلوگیری از لخته شدن خون و بهبود عملکرد رگ های خونی از بدن در برابر بیماری های قلبی محافظت می کنند. پس از فواید این دمنوش کاهش کلسترول و میزان انسداد شریان کمتر است.  مطالعات می‌گوید، افرادی که روزانه یک یا دو لیوان می نوشند ، ۴۶ درصد خطر ابتلا به شریان های باریک را کمتر دارند. مصرف آن تا سه فنجان در روز خطر ابتلا به سكته قلبی را در حدود ۴۳ درصد و مرگ در اثر سكته قلبی را  ۷۰ درصد كاهش می دهد. حتی می تواند به جلوگیری از حمله قلبی دوم کمک کند.

مغز خود را با چای سبز تقویت کنید

کمک به تقویت حافظه
کمک به تقویت حافظه

محققان هلند در مطالعه جدیدی تأیید كردند كه دو ترکیب موجود در این دمنوش ، یعنی ال-تانین و كافئین ، می توانند سطح توجه و هوشیاری را به میزان قابل توجهی تقویت كنند ، و این امر را براساس آنچه قبلاً در مورد فواید مغزی چای سبز شناخته شده است ، تایید كنند.
این نوشیدنی نسبت به سایر چای‌ها و دمنوش‌ها ،باعث ایجاد نشاط و جلوگیری از اضطراب شما می شود ، زیرا حاوی مقادیر کافئین کمتری نسبت به سایر چای ها یا قهوه ها است. در مطالعه دیگری، محققان دریافتند که نوشیدن فقط یک فنجان چای سبز در روز باعث می شود ۳۸ درصد کمتر دچار کاهش توانایی های ذهنی خود شوند

چای سبز جوش‌های شما را پاکسازی می‌کند

جوش‌هایتان را پاکسازی می‌کند
جوش‌هایتان را پاکسازی می‌کند

یک مطالعه در دانشگاه میامی نشان داد که حتی یک دوز خفیف از ترکیبات ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی چای سبز تقریباً دو سوم جوش ها را از افرادی که آکنه های خفیف تا متوسط دارند در مدت شش هفته پاک کرد.
برای بهره مندی ، یک فنجان چای سبز درست کنید ، بگذارید خنک شود و به عنوان محلول شستشوی صورت استفاده شود ، یا کیسه چای را مستقیم بر روی پوستتان بکشید تا به عنوان یک کمپرس مخصوص جوش ها عمل کند. برای پوست روغنی ، یک چای نعناع را با یک چای سبز مخلوط کنید تا چربی را بشویید.

می توانید مطلب آموزشی ماسک صورت خانگی را در اینجا مطالعه کنید

آلرژی را تسکین دهید

آلرژی‌ را بهبود می‌دهد
آلرژی را بهبود می‌دهد

یکی دیگر از فواید این دمنوش تسکین آلرژی‌های مختلف است. چای سبز سرشار از فلاونوئیدها و مواد شیمیایی گیاهی است که از التهاب محافظت می کند. برای مبارزه با آلرژی ، تنها کاری که باید بکنید اینکه روزانه چند فنجان دمنوش بنوشید تا خودتان ببینید که التهاب سینوس‌ها کاهش می یابد یا خیر.

چای سبز پف چشمانتان را از بین می‌برد

چای کیسه‌ای سبز کمک به رفع پف چشمها
به رفع پف چشمها کمک می‌کند

برخی از گیاه شناسان ادعا می کنند که کیسه های فشرده کوچک این دمنوش پر خاصیت باعث از بین رفتن تیرگی دور چشم می‌شود. برای بهره‌مندی از این فایده ، دو کیسه از چای سبز مرطوب بگیرید ، آنها را روی چشمهای خسته یا متورم قرار دهید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در حالی که این دمنوش خیلی آرام و تمیز روی چشمتان است، دراز بکشید. بعد از چند هفته استفاده خودتان تاثیر و معجزه آن را ببینید.

 

استرستان را کاهش دهید

کاهش استرس با چای سبز
کاهش استرس با چای سبز

یکی دیگر از مزایای این دمنوش کاهش استرس است. گروه بزرگی از ژاپنی ها روزانه ۵ فنجان چای سبز مصرف می‌کنند و نتیجه این  شده که اهش استرس روانی در آن ها اتفاق افتاده. محققان هیچ مؤلفه خاصی از این دمنوش را که ممکن است تسکین دهنده باشد شناسایی نکردند ، اما مطالعات نشان می دهد که یک ترکیب ، EGCC ، موجود در چای سبز دارای هر دو اثر آرام بخش و خواب آوری است که باعث کاهش تولید مواد شیمیایی در بدن و در نتیجه  کاهش استرس می شود.

می توانید مطلب راههای کاربردی روزمره برای کنترل استرس را اینجا بخوانید.

 

ما برای نوشتن این مطلب در کنار تجربه شخصی‌مان از این منابع هم استفاده کرده ایم:
https://www.readersdigest.ca/health/healthy-living/green-tea-benefits/
منبع عکس‌ها : سایت unsplash

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.