طراحی دکوراسیون منزل هر ساله تغییراتی را به همراه دارد و برای اعمال این تغییرات حتما نیاز نیست که افرادی حرفه‌ای را برای این کار در نظر بگیرید. شما خودتان با کسب اطلاعات در این زمینه و ایجاد چند تغییر کوچک می‌توانید منزل خود را با ترفندهای جالبی به روش‌های نوین زیبا‌سازی کنید.
امروز در این مقاله خدمت شما عزیزان هستیم تا ۸ ترفند جذاب درباره طراحی دکوراسیون منزل را با شما در میان بگذاریم. مطمئنیم که خودتان می‌توانید این ترفندها را برای منزلتان پیاده‌سازی کنید.

طراحی دکوراسیون منزل

هر فردی در زندگی خود نیاز به تحول بیرونی دارد. یکی از این تحولات به محیط خانه ما مربوط می‌شود؛ در واقع روحیه ما نیاز به تغییر و طراحی دکوراسیون منزل دارد. همیشه نمی‌توان همان مدل قبلی را در نظر داشت و هیچ جابه‌جایی و تغییری ایجاد نکرد.
شاید هر وقت که به فکر تغییر افتادید با خود فکر کرده باشید که این کار هزینه زیادی دربر دارد اما اصلا اینگونه نیست! در این مقاله با ما همراه باشید تا به شما بگوییم خودتان چگونه می‌توانید تغییرات جذابی را ایجاد کنید.

۱- استفاده از چیدمان مدرن

سال ۲۰۱۷ در طراحی دکوراسیون منزل به معماری مینیمالیستی (Minimalist) معروف بوده. یعنی خلق محیطی ساده و آرام. اما سال ۲۰۱۸ دقیقا برخلاف آن عمل کرده و دارای معماری ماکسیمالیستی (Maximalist) است. یعنی خلق محیطی متنوع از رنگ و طرح، استفاده از وسایل تزئینی در خانه مانند دکوریجات و…
با رعایت اصول رنگ‌بندی می‌توانید چنین محیطی را برای پذیرائی خانه خود طراحی و پیاده‌سازی کنید. بد نیست برای طراحی دکوراسیون منزل به صورت ماکسیمالیستی به تصویر زیر نگاهی بیندازید:

طراحی دکوراسیون منزل

۲- نورپردازی

بهترین نوع نورپردازی در خانه ترکیبی از دو رنگ زرد و سفید با هم هست. بصورت مساوی از این دو مورد کمک بگیرید تا محیط خانه بصورت نور آفتابی درآید و روشن و زیبا به نظر برسد. زمانی که شما نورپردازی درستی داشته باشید، مسلما وسایل خانه نیز زیباتر جلوه می‌کنند.

light- طراحی دکوراسیون منزل

۳- تزیین دیوارها

برای اینکه بتوانید دیوارهای خانه را تزیین کنید لازم نیست هزینه زیادی بپردازید. فقط کافیست چند تابلوی زیبایی که در دسترس شماست را بیابید و آن را بنا به نوع زیبایی و سلیقه خود به دیوارها بزنید. اینگونه می‌توانید تاثیر بسزایی بر طراحی دکوراسیون منزل بگذارید.

wall- طراحی دکوراسیون منزل

۴- استفاده از یک آینه در اتاق خواب

وجود یک آینه زیبا یا آینه قدی می‌تواند تاثیر بسزایی در اتاق خوابتان بگذارد. اگر آینه دارید با وسایلی مانند ورقه‌های طلایی و نقره‌ای آن را تزیین کنید تا روح تازه‌ای به اتاقتان بدهید.

mirror- طراحی دکوراسیون منزل

۵- تعویض روی تختی

خیلی وقت است که از یک روی تختی استفاده می‌کنید؟ می‌توانید آن را تعویض کنید و یا با پارچه‌هایی که در خانه دارید یک مدل زیبا برای آن در نظر گرفته و بدوزید. وقتی در یک اتاقی تخت قرار دارد مطمئنا با تغییر وسایل تخت می‌توان تغییر جذابی در طراحی دکوراسیون منزل ایجاد کرد.

bed- طراحی دکوراسیون منزل

۶- استفاده از بالشتک‌ها بر روی مبلمان

اگر از مبلمان منزل خسته شده‌اید و در حال حاضر نیز پول کافی برای تعویض آن ندارید، اشکالی ندارد. با هزینه اندکی چند تکه بالشتک زیبا درست کنید و بر روی آن قرار دهید تا ظاهرش تغییر کند.

pillow- طراحی دکوراسیون منزل

۷- تغییر در کمد لباس‌ها 

برای اینکه تغییری در کمد لباس خود ایجاد کنید می‌توانید داخل آن طرح بزنید و نقاشی بکشید. لباس‌هایتان را از هم مجزا کنید. بخشی را برای کفش‌های مختلف و کیف‌ها در نظر بگیرید.

cloth- طراحی دکوراسیون منزل

۸- تعویض چراغ اتاق خواب

برای اینکه تغییری در اتاق خوابتان ایجاد کنید می‌توانید چراغ آن را تعویض نمایید یا از یک آباژور برای آن استفاده کنید.

کلام پایانی 

چنانچه می‌خواهید تغییری در محیط اطراف خود ایجاد کنید باید دست به کار شوید و بدون پرداخت هزینه‌های هنگفت کمی اطلاعات کسب کنید. اینکه چگونه می‌توان یک خانه را مطابق با دکوراسیون روز طراحی کرد کار چندان دشواری نیست. فقط کمی ذوق و سلیقه می‌طلبد و حوصله! ما اطلاعات خوبی را در این مقاله در اختیارتان گذاشتیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها خودتان مشغول طراحی دکوراسیون منزل شوید و بهترین حالت‌ها را خلق کنید.
خوشحال می‌شویم نظرات خود را و حتی تصاویری از تغییرات را برایمان در بخش دیدگاه‌ها ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.