چیدمان وسایل منزل نقش بسیار مهمی در زیبایی و برای ایجاد حس خوب در افراد خانه موثر است. تقریبا یکی از وسایل خانه که نقش مهمی در این زیبایی دارد، مبلمان است. آیا می‌دانید چیدمان مبلمان منزل را چگونه باید انتخاب کنید تا این زیبایی را به ارمغان آورید؟ در این مقاله خوشحالیجات تنها با اشاره به بعضی نکات به شما کمک می‌کنیم تا مبلمان مناسب‌تری را انتخاب کنید و در چیدمان آن به مشکل برنخورید.

چیدمان مبلمان منزل

چیدمان مبلمان منزل

چیدمان مبلمان منزل یکی از گزینه‌های مربوط به دکوراسیون داخلی است. معمولا اگر این مورد را از افرادی که در کار دکوراسیون هستند بپرسید حتما به شما کمک خواهند کرد تا بهترین حالت را برای منزل خود انتخاب کنید، اما ما امروز با این چند نکته به شما کمک می‌کنیم تا بهترین گزینه را برای چیدمان مبلمان منزل برگزینید.

اندازه گیری

در قدم اول برای خرید مبلمان جدید باید اندازه و متراژ پذیرایی را در نظر بگیرید. با کمک یک متر، ابعاد اتاق را بدست آورید. همچنین اندازه و عرض راهرو و در ورودی را تعیین کنید که در زمان جابجایی مبلمان به مشکل برنخورید.

مبلمان با اندازه های مختلف

چیدمان - چیدمان مبلمان منزل

برای اینکه به جذابیت فضا و خانه خود اضافه کنید، می توانید مبلمان با ویژگی های مختلف در کنار هم قرار دهید. از مبلمان و راحتی با رنگ و طرح های مختلف استفاده کنید. اما اگر می خواهید از مبلمان تان برای استراحت استفاده کنید، بهتر است به اندازه و نشیمنگاه های مبلمان در زمان خرید دقت بیشتری داشته باشید.

برقراری توازن بین وسایل

در چیدمان وسایل منزل در کنارهم باید به اندازه شان دقت کنید. وسایلی با اندازه های مشابه را در کنارهم قرار دهید تا آرامش و حس بهتری را ایجاد کنید. اگر وسایلی که در کنارهم قرار می دهید از نظر ارتفاع، عمق و عرض در یک توازن مناسبی باهم باشند، به شما هم احساس خوب و راحتی می دهد. رعایت مقیاس وسایلی که در کنارهم چیده می شود، بسیارمهم است. پس چیدمان مبلمان منزل هم اهمیت زیادی دارد.

برقراری ارتباط سالم بین وسایل

زمانی که وسایل در کنارهم شکل مطلوبی را ایجاد کنند، توازن ایجاد می شود. برای ایجاد توازن متقارن باید دوتا از هر وسیله با اندازه های یکسان در کنارهم داشته باشیم. اما برای ایجاد توازن نامتقارن می توانید از هر وسیله با اندازه های متفاوت در کنارهم داشته باشید. تقارن در آرامش محیط و عدم تقارن برای حرکت بصری و جذابیت موثر است.

ایده های هنرمندانه

برای طراحی فضای منزل خود می توانید از ایده های هنرمندانه استفاده کنید. از ترفندهای بصری ممکن برای ایجاد ظاهری عمیق در فضا استفاده کنید. استفاده از ترفند ” مثلث “، به این صورت که قرار دادن دو میز کوچک در اطراف یک مبل و نصب تابلو در بالای مبل در زیبایی فضا موثر است. در این صورت توجه از گوشه ها برداشته می شود.

ایده هنری بعدی برای چیدمان مبلمان منزل که می تواند در زیبایی فضا موثر باشد، مدیوم دو وجهی است. شما هم می توانید همانند اثرهای هنری از نمای نزدیک، دور، میانی و نقطه تلاقی در طراحی فضا استفاده کنید. این نکات را بیشتر افرادی که در زمینه هنر تخصص دارند، درک می کنند و شاید برای افراد عادی کاملا قابل درک نباشد.

به صورت کلی چیدمان مبلمان منزل دارای یک کلیت مشخصی است. فضاهای مستطیلی و یا باریک را با تقسیم به دو بخش با کارایی متفاوت طراحی کرد. به طوریکه از یک بخش برای چیدمان میز ناهارخوری و از بخش دیگر برای چیدمان مبلمان استفاده کرد. چیدمان وسایل در فضاهای مربعی با اندازه متناسب به نست فضاهای مستطیلی بزرگ بسیار ساده و راحتتر است. در مطالب بعدی به نکات بیشتری برای چیدمان مبلمان و وسایل خانه اشاره می کنیم، با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.