چند راهنمایی مفید برای طولانی نگه داشتن میوه و سبزیجات مورد علاقه خود برای تابستان در ادامه بیان کرده‌ایم. شما با نگهداری صحیح میوه‌ها می‌توانید آنها را با طعم بهتر و متفاوت‌تری مصرف کنید. همچنین لازم نیست برای خرید میوه هر هفته و به طور منظم به میوه فروشی‌ها مراجعه کنید. امروز هم می‌خواهیم روش‌های دیگری را برای تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی ارائه کنیم.

تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی

 

تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی تقریبا دغدغه تمامی خانم‌های خانه‌دار است. آن‌ها دوست دارند همیشه بهترین روش را برای نگهداری و با طراوت نگه داشتن سبزیجات و میوه‌های خود امتحان کنند. مخصوصا در فصول گرم. با ما همراه باشید تا با چند روش دیگر شما را آشنا کنیم.

کلم بروکلی و کاهو و کرفس

تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی

از مرطوب بودن کرفس، نرم بودن کرم بروکلی رنج می‌برید! شما می‌توانید برای تازه‌تر ماندن سبزیجات پیش از ذخیره سازی آنها در یخچال، سبزیجات را داخل ظرف فلزی، یا فویل قرار دهید. در این صورت کرفس به مدت چهار هفته یا بیشتر، کاهو تا شش هفته و کرم بروکلی تا هفت هفته کاملا تازه خواهند ماند. جالب است نه؟ این یک روش عالی برای تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی است.

خربزه

melon- تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی

در هوای گرم تابستان هیچ چیز مانند یک تکه هندوانه یا یک برش طلابی و خربزه، لذت بخش نیست. اگر شما یک خربزه دارید که آماده خوردن است، اما هنوز نمی‌خواهید آن را مصرف کنید، بهتر است در یخچال قرار دهید. خربزه‌ها در حدود ده روز در دمای سرد و خنک قابل نگهداری هستند. فقط به یاد داشته باشید که خربزه در دمای اتاق بسیار خوشم طعم‌تر است. پیش از مصرف خربزه را از یخچال خارج کنید و در آشپزخانه قرار دهید و ۳۰ دقیقه پیش از خوردن اجازه دهید در هوای اتاق قرار گیرد. این روش نیز یک راه مورد قبول در تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی است.

آووکادو

avocado- تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی

در آب و هوای گرم، آووکادو سریع‌تر رشد می‌کند، اما آووکادو را در یخچال و فریزر ذخیره نکنید، مگر اینکه برش داده شود، در غیر این صورت سرما داخلش را سیاه خواهد کرد. برای نگهداری آنها در شرایط مطلوب‌تر، مقداری آب لیمو یا لیمو، یا یک عامل اسیدی دیگر بر روی آنها اسپری کنید. آووکادو را  در یک ظرف هوابندی شده قرار دهید یا در یک ظرف پلاستیکی شفاف بسته‌بندی کنید.

ذرت

corn- تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی

آیا در تابستان ذرت کبابی می‌خورید؟ هنگام نگهداری ذرت، پوسته و غلاف آن را نگه‌دارید و ساقه آن را ببرید و کوتاه کنید. سپس ذرت را داخل یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را در یخچال فریز نگهداری کنید. ذرت به مدت دو روز به صورت تازه می‌ماند. در حالی که ذرت بصورت عمومی بعد از روز دوم خشک می‌شود، اما هنوز هم قابل خوردن است. این نیز یک راه عالی در تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی است.

هلو و شلیل

peach- تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی

هلو و شلیل را باید پس از خریداری از بازار، در دمای اتاق نگهداری کنید. قبل از رسیدن، بهتر است که هلو و شلیل را داخل یخچال نگذارید، به همان نسبت دمای سرد یخچال میوه را بدون طعم و مزه می‌کند. پس از رسیدن میوه و گذاشتن آن‌ها داخل یخچال باید در مدت چند روز مصرف کنید تا مزه و طعم خودشان را از دست ندهند. این روش نیز بهترین حالت در تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی است.

سیب

apple- تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی

سیب‌ها در تمامی طول سال تقریبا وجود دارند. در طول ماه‌های گرم بهتر است که سیب‌ها در یخچال نگهداری شوند، در حالی که در پاییز می‌توانید آنها را در پیشخوان (بیرون از یخچال) نگهداری کنید. هنگام نگهداری سیب در یخچال یک حوله کاغذی (پارچه‌ای) مرطوب بر روی ظرف سیب قرار دهید. هم رطوبت و هم دمای سرد و خنک کمک می‌کند تا سیب‌ها برای چندین هفته تازه‌تر بمانند. یک سیب خراب می‌تواند کمپوست دسته‌ای را که کمی مشکوک است، از بین ببرد.

هویج

carrot- تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی

هنگام خرید هویج، به دنبال هویج‌هایی باشید که رنگ آنها روشن و بدون شکاف (ترک) است. اگر آنها را از بازار کشاورزان محلی خود خریداری می‌کنید، برگ و سبزی آنها را جدا کنید و در کیسه‌های پلاستیکی قرار دهید. هویج در این صورت تا دو هفته قابل نگهداری است.

گیلاس

cherry- تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی

سرد نگه‌داشتن گیلاس یک راه مناسبی برای تازه نگه‌داشتن آنها است. بعد از خرید گیلاس باید آنها را در کیسه‌های پلاستیکی جهت نگهداری در یخچال بگذارید. اما تا پیش از خوردن، آنها را شستشو ندهید. رطوبت بیش از حد باعث خراب محلی که ساقه با میوه در اتباط است می‌شود و همچین باعث جدا شدن میوه از ساقه می‌گردد.

جمع‌بندی

در این مقاله از خوشحالیجات سعی کردیم تازه نگه‌داشتن میوه و سبزیجات تابستانی که بیش از بقیه مورد استفاده قرار می‌گیرند را بررسی کنیم. روش‌هایی که گفته شده تاثیر بسزایی در سالم و بهتر نگه داشتن میوه‌ها و سبزیجات می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.