افرادی که مصرف نان بالایی دارند و می‌خواهند برای یک مدت طولانی از آنها نگهداری کنند باید شرایط مناسبی را برای نگهداری استاندارد نان در منزل فراهم کنند. در غیر اینصورت نان یا خشک می‌شود یا کپک می‌زند و دیگر قابل استفاده نیست. حتی ممکن است شما را دچار مسمویت کند!
آیا می‌دانید بهترین روش‌ها برای نگهداری نان چیست؟ حتما مقاله امروز را مطالعه کنید تا با نکات جالبی آشنا شوید.

نگهداری استاندارد نان در منزل 

نگهداری استاندارد نان در منزل

برش نان به قطعات کوچک و انجماد آن یک راه عالی برای نگهداری طولانی مدت نان است و در هر زمان می‌توانید مقداری از آن را استفاده کنید. دمای یخچال و فریزر سبب توقف تولید نشاسته  و نگهداری نان در حالت پایدار می شود. این یک روش بسیار عالیست که معمولا خانم‌های خاندار از آن استفاده می‌کنند.

در ادامه راهنمایی‌هایی برای نگهداری استاندارد نان در منزل آمده است. این نکات برای افرادی که اغلب از نان استفاده می‌کنند و می‌خواهند تکه‌های نان را به طرز مناسبی نگهداری کنند. این روش‌ها از صدمه رسیدن به بافت نان و همچنین سفت و خشک شدن آن جلوگیری می‌کند. در ضمن باعث می‌شود همیشه از خوردن نان احساس خوبی داشته و حس تازگی نان حفظ شود.

۵ راه برای تازه نگداشتن نان بدون استفاده از پلاستیک

اکثر ما زمانی که نان تهیه می‌کنیم آن را در کیسه‌های پلاستیکی قرار داده و داخل فریزر و یخچال می‌گذاریم. اما از آنجایی که کیسه‌های پلاستیکی تایید شده نیستند این روش پیشنهاد نمی‌شود و در واقع در برنامه نگهداری استاندارد نان در منزل نیست. پس از چه روش‌هایی می‌توان استفاده کرد؟!

روش اول: ظرف محافظ در برابر هوا (ظرف بدون هوا)

بهتر است که نان در یک ظرف بدون هوا نگهداری شود، اما در این ظروف کمی هوا وجود دارد. این گونه ظروف تا زمانی برای نگهداری نان مناسب است که درب آنها به اندازه کافی از ورود هوا به داخل ظرف جلوگیری نماید.

نگهداری استاندارد نان در منزل به روش دوم: کیسه نان

bread place- نگهداری استاندارد نان در منزل 

اگر برای نگهداری نان، ظرف و یا جعبه مخصوصی ندارید، می‌توانید از کیسه نان برای نگهداری آن استفاده کنید. به این ترتیب به دنبال خرید کیسه‌ای مناسب باشید و یا می‌توانید به کمک یک پارچه مخصوص و آموزش‌های دوخت کیسه نان، برای خودتان یک کیسه فراهم کنید که نگهداری استاندارد نان در منزل

را امکان‌پذیر نماید.

روش سوم: جعبه نان

بهترین محل برای نگهداری نان، مکانی است که از تابش مستقیم نور خورشید دور باشد و در جایی سرد و تاریک نگهداری شود. برای احتیاط بیشتر می‌توانید نان را در یک کیسه قرار دهید و در جعبه بگذارید.

روش چهارم: کیسه کاغذی

نان‌های خشک (سفت) را می‌توانید در کیسه‌های کاغذی نگهداری کنید، درست به همان حالتی که از نانوایی و یا فروشگاه‌های غذایی خریداری می‌کنید. دقت داشته باشید که کیسه کاغذی نان را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید و درب کیسه را پس از باز کردن محکم ببندید.

نگهداری استاندارد نان در منزل به روش پنجم:  فر یا تنور

شما اگر یک تکه نان دارید که به حالت لاستیکی یا خمیری درآمده است، می‌توانید با حرارت دادن به آن در فر برای چند دقیقه، رطوبش را از بین ببرید. این کار را برای نان ساندویچی ۵ روز گذشته انجام دهید.

جمع‌بندی

نان جزء مهمی از سبد غذایی انسان‌هاست و باید در حفظ و نگهداری آن در منزل تمام دقت خود را به کار برد. روش‌های متعددی برای نگهداری نان وجود دارد که در این مقاله به ۵ مورد بسیار کاربردی اشاره کردیم. شما می‌توانید به کمک این موارد نان را به مدت زمان بیشتری محفوظ نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.