خیلی از افراد فکر می‌کنند که حضور در یک جلسه یا سمینار با هر لباسی اشکالی ندارد و فقط با صحبت کردن می توانند به هدف کاری خود برسند و بیشتر به محتویات مطرح شده در یک مذاکره می اندیشند در صورتیکه نوع لباس پوشیدن و ظاهر فرد هم اثر بخشی زیادی دارد. مخصوصا بهترین لباس مدیران را باید شناسایی کرد و برای مدیران به کار برد. معمولاً آقایان در مهمانی ها و حتی جلسات رسمی کمتر به تیپ و پوشش خود اهمیت می دهند ولی مهم است که به فراخور هر جلسه ای یا جشنی لباس مناسبی به تن داشته باشند که یکی از فاکتورهای جلب توجه مخاطبین به آنها است.

اگر به موضوعات استایل و مد علاقه مند هستید می توانید  مطلب اصول مد    را اینجا بخوانید

بهترین لباس مدیران

بهترین لباس مدیران
بهترین لباس مدیران

در یک مذاکره، هر مدیر مرد باید به یک آداب و الزاماتی آشنا باشد و این باور در او نهادینه شود که برای یک دیدار رسمی در همایش ها، جلسات اداری و مذاکرات  مهم است از کت و شلوار، کفش و لوازم وزین و هماهنگی استفاده کند. اما سوال اینجاست که بهترین لباس مدیران چیست؟
حضور در مناسبت های اداری و رسمی یک تیپ متفاوتی را نسبت به شرایط دیگر چون اسپرت بودن را می طلبد و این را باید هر مدیر مردی مد نظر داشته باشد که آنچه او می پوشد باید طوری باشد که  توجه دیگران به ظاهر و پوشش وی، اعتماد به نفس او را افزایش دهد نه اینکه در نزد دیگران تحقیر شود و به جای درخشیدن او را به انزوا بکشاند.

معمولاً برای لباس مدیران مرد در کنفرانس ها و نشست های رسمی اداری، ویژگی هایی را در نظر می گیرند که به به مواردی از آنها اشاره می شود:

رنگ کت و شلوار

کت و شلواری که برای یک جلسه رسمی به کار می رود بیشتر از رنگ های سورمه ای، مشکی و تیره انتخاب می شود و این رنگ ها مناسب ترین هستند.

طرح کت و شلوار

اگر مدیران مرد علاقه مندند از کت و شلوارهای طرح دار استفاده کنند بهتر است از نوع کم محسوس آن چون خطوط خیلی کم رنگ و نازک آن را بپوشند و کت و شلوارهای با طرح‌های درشت هیچ مناسبتی با مهمانی های رسمی ندارد.

استفاده از کت تک

کت تک
کت تک

از کت تک در جلسات اداری استفاده نکنید و پوشیدن این نوع کت نا موزون با شلوار، شایسته هیچ نشستی نیست و در واقع بهترین لباس مدیران  به حساب نمی‌آید.

لباس زیر کت و شلوار

مناسب است زیر کت و شلوار با رنگ های تیره، سرمه ای و مشکی از پیراهن سفید یا آبی آسمانی کم رنگ استفاده گردد و از پوشیدن پیراهن طرح دار و با رنگ های دیگر ، تی شرت و آستین کوتاه بطور جدی خودداری شود. برای پیراهن آستین بلند زیرکت بهتر است از دکمه سر دست استفاده شود که یک نظم و دیسپلین را در نزد دیگران به نمایش می گذارد.

استفاده از اکسسوری شلوار برای بهترین لباس مدیران

برای شلوار در یک جلسه رسمی استفاده از یک کمربند چرمی، مشکی با سگگی ساده زیبنده است.
برای کراوات روی پیراهن بهتر است از رنگ های شاد بنفش، قرمز و … استفاده شود و معمولاً مقامات در جلسات رسمی بین المللی سعی می کنند از کراوات با رنگ های پرچم کشور متبوع خودشان را به کار ببرند.
از کت و شلوار اتوکشیده و بدون چین و چروک در نشست های رسمی استفاده گردد. چون جوراب هم با نشستن روی صندلی در معرض دید است بهتر است از جوراب های مشکی و یا سرمه ای تیره استفاده شود و پوشیدن جوراب با رنگ های دیگر شایسته نیست.

انتخاب نوع کفش مناسب با لباس مدیران مرد

نوع کفش مردانه در یک جلسه رسمی باید مشکی، بند دار، ساده، نوک تیز، لژ کم و حداکثر با پاشنه سه سانتیمتر باشد و از پوشیدن کفش‌های پهن و پاشنه بلند خودداری شود.

سایر نکات مهم در انتخاب بهترین لباس مدیران

سایر نکات مهم در انتخاب بهترین لباس مدیران
سایر نکات مهم در انتخاب بهترین لباس مدیران

از کت هایی که در جلسات رسمی استفاده می شود بهتر است تک دکمه یا دودکمه و چاک پشت آن هم یک چاک یا دو چاک باشد که یک فرم رسمی و شیکی را به یک مدیر مرد می دهند. در موقع نشستن لازم است دکمه های کت باز باشند و در موقع بلند شدن ، یک دکمه بالا در کت دو دکمه ای  و یا یک دکمه کت تک دکمه ای باز باشد.

جیب های کت های مدیران در محافل رسمی چه در طرفین کت و چه در بالا و جیب بغل خالی از وسایل باشند تا حالت پف کردگی و برجستگی رخ ندهد. البته گاهی اوقات در جیب بالای کت یک پارچه کوچک رنگی به بیرون زده ، گذاشته می شود که تا حدی برای مخاطب جلب توجه می کند.

مدیران در جلسات رسمی سعی کنندبا روان نویس یا خود نویس یادداشت بردارند و یا امضاء کنند و از خودکارهای معمولی استفاده نکنند و کارت ویزیت هم به همراه داشته باشند.

از ساعت های مچی ارزشمند در جلسات استفاده شود که همیشه این ساعت به همراه قلم خوب جایگاه کاری و اجتماعی یک مدیر را به حاضرین نشان می دهد. عطر و ادوکلن زدن هم که از ملزومات یک مدیر خوش تیپ و شیک در جلسات رسمی است و فراموشی آن هم یک نقص بزرگ است. ضروری است مدیران در نشست های اداری ، کیف چرمی مناسبی را برای گذاشتن وسایل مورد نیاز خود چون اطلاعات و … به همراه داشته باشند.

جمع بندی نهایی

کت شلوار
کت و شلوار

یک مدیر مرد جدا از توانایی ها و خلاقیت های مدیریتی در اداره امور یک سازمان باید به پوشش خود هم توجه کافی داشته باشد و بهترین لباس مدیران را بپوشد که به همراه قابلیت های فکری و کاری یک جایگاه قدرتمند اجتماعی را برای او مهیا می کند. یک ضرب المثلی در جمع افراد وجود دارد که “اگر فلانی حرف نزند خیلی بزرگ جلوه می دهد!” یعنی ظاهر شخص برای حاضرین جذاب است که این جمله تداعی می کند که نوع پوشش و ظاهر شخص هم خیلی مهم و تأثیر گذار است.

دارا بودن یک استایل رسمی و شیک برای قرار و مدارهای کاری و جلسات رسمی روی موفقیت شما اثر دارد و پوشش خوش فرم  شما هم می تواند مورد توجه همگان در جلسه قرار بگیرد و تمایز و برجسته بودن شما را نسبت به دیگران نشان دهد.
یکی از مهمترین نکاتی را که هر شخصی برای پوشش خود باید در نظر بگیرد موقعیت مکانی است که در آن قرار می گیرد مثلاً در محیط های کاری یک فرد باید با پوشش رسمی و کلاسیک حاضر شود که تأثیر زیادی روی اندیشه افراد همکار دارد.

البته موضوع فوق به پیر بودن یا جوان بودن افراد ربطی ندارد هر چند که اشخاص سن و سال دار به رسمی بودن در محیط های کاری مقیدترند و بیشتر رعایت می کنند. برای مدیرانی هم که اداره امور یک مؤسسه را بر عهده دارند و یا در نشست های رسمی شرکت
می کنند، خوب لباس پوشیدن آنها یک تأثیر مثبتی روی کارکنان و حاضرین در جلسات دارد و جایگاه پر نفوذی را برای آنها فراهم می کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

۱۰ راه ساده که به ما می‌گوید چگونه باکلاس باشیم ؟

رنگ لباس نشانه چیست؟

ما در نوشتن این مطلب از منابع زیر هم استفاده کردیم:

کت شلوار مناسب مدیران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.