اگر شما هم جز افرادی هستید که همیشه از شامپو و نرم کننده استفاده می‌کنید. آیا به نظر خودتان این کار درست است و به سلامت مو آسیبی وارد نمی‌کند؟ اکثرا افراد در زمان شستن موها اشتباهاتی را انجام می دهند که باید حتما از آن‌ها آگاه شوند. در این مقاله از خوشحالیجات به آنها اشاره شده است.

شستن موها

شستن موها

برای شستن موها باید نکاتی را همیشه در نظر بگیرید زیرا موی سر بسیار آسیب‌پذیر است و ممکن است دچار ریزش و از بین رفتن شود. برای این منظور نظر شما را به نکات مهم و کلیدی زیر جلب می‌کنیم:

۱- در اکثر مواقع موهای خودتان را شامپو می‌کنید (استفاده از شامپو در اکثر موارد)

روزانه موهایتان را شستشو ندهید! یکی از متخصصین مد و از آرایشگرهای معروف می‌گوید:  اغلب میزان شستشو به سبک زندگی، محیط اطراف و خواسته و نتایج مطلوب شما بستگی دارد. اما بهتر است که شما حداقل دوبار در هفته به صورت کامل و در شرایط مناسب موهای خود را شامپو کنید. به نظر می رسد بهترین راه برای سالم ماندن مو است.

اگر موهای شما خشک یا آسیب دیده باشد، روزانه آن‌ها را شستشو ندهید، ممکن است آن را هیدراته نگه دارد ولی می‌توانید از روغن‌های طبیعی استفاده کنید. در عین حال می‌توانید یک‌بار شامپوهای خشک را برای شستن موها امتحان کنید.

۲- ترکیب و مخلوط شامپو و نرم کننده

تولید کنندگان با بهینه سازی مواد تشکیل دهنده شامپو و نرم کننده‌ها، باعث افزایش اثر و نتیجه بخشی‌شان می‌شوند و آنها را مورد آزمایش و بررسی قر ار می‌دهند. به گفته کارشناسان آزمایشگاهی، ترکیب و مخلوط برندها و مجموعه‌های مختلف ممکن است نتایج تاثیرگذاری محصولات را در شستن موها کمتر کند.

۳- استفاده بیش از حد محصول در زمان مصرف

whashing hair- شستن موها

ابتدا مقدار کمی شامپو استفاده کنید و در صورت نیاز میزان بیشتری اضافه کنید. شامپو اضافی مو را پاک نمی‌کند و فقط شستشوی مو را سخت‌تر می‌کند و استفاده  بیش از حد، از نرم کننده بسیار باعث ریختن مو می‌شود.

۴- پاکسازی نکردن پوست سر

شامپو به میزان مناسب بر روی سر پخش کنید.  مردم تمایل دارند  یک ذره از محصولات را بر روی یک نقطه از سر قرار دهند، در این صورت پاکسازی کامل صورت نمی‌گیرد. کف دست خود را بر روی شامپو بگذارید و با استفاده از انگشتان آن را از فرق سر تا انتها بکشید.

۵- رها کردن قسمت‌های باقی مانده پشت سر

سرتان را خوب بشویید! اگر موهای فرفری و مجعد و آسیب داده دارید، آنها را به آرامی با کمک یک شانه دندانه دار بزرگ، پیش از شستشوی با نرم کننده برای جلوگیری از شکسته شدن، جدا کنید. شستن موها را تا زمانی که مطمئن شوید مو کاملا تمیز شده و چیزی باقی نمانده است، ادامه دهید.

۶- درمان نکردن کامل شوره سر

موهای سالم از پوست فرق سر شروع به رویش می‌کنند. پس از زدن شامپو، سرتان را ماساژ دهید تا سبب افزایش گردش خون شود و اینکه عمیقا شامپو به پوست سر مالیده شود. اگر دچار خارش و سوزش شده‌اید، سعی کنید یک شامپو ضد شوره و نرم کننده به برنامه تان اضافه کنید.

کلام آخر

در زمان خرید، حتما با توجه به نوع و شرایط موهای خود، شامپوی مناسبی برای شستن موها انتخاب کنید. با انتخاب شوینده مناسب برای مو، می‌توانید از ریزش و آسیب دیدگی آنها جلوگیری کنید. در ضمن موهای خیس، شکننده‌تر هستند پس با موهای مرطوب و خیس خود، خوب رفتار کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.