رنگ لباس در معاشرت بسیار موثر است. شاید این موضوع تا به حال به نظر شما نیامده باشد، اما تحقیقات زیادی که در زمینه روانشناسی رنگ انجام شده، چگونگی درک مردم و تاثیر آن روی ذهن افراد از رنگ ها را در پایان روز نشان میدهد.
مردم ارتباط های ذهنی و درونی با رنگ های خاص دارند. این موضوع درمورد خودتان و رنگ لباس خودتان نیز صدق می کند. اگر در هنگام پوشیدن [یک رنگ خاص] احساس قدرت و توانایی دارید ، باید این کار را انجام دهید، زیرا این احتمال وجود دارد که هنگام پوشیدن رنگی خاص ،خودتان را با اطمینان بیشتری همراه کنید. ما برای راهنمایی شما در پوشیدن لباس و انتخاب رنگ لباس برای شرایط مختلف یک سری نکات کلیدی و کاربردی را در ادامه آورده ایم. اما اگر زبان انگلیسی شما خوب است برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و کامل تر می توانید راهنمای لباس کارسون کرزلی را بخوانید.

رنگ لباس آبی یعنی تجارت

 

ست آبی
ست آبی

 

رنگ آبی برای لباس در بیزینس و محیط کار جز بهترین انتخاب هاست. در سال ۲۰۱۳ ، تحقیقات انجام شده نشان داد که آبی رنگی است که بیشترین تعداد استخدام مدیران را داشته است، پس اگر قصد رفتن به یک مصاحبه کاری را دارید آبی نیروی دریایی بهترین رنگ لباس در مصاحبه شغلی محسوب می شود.
این ارتباطات مثبت با آبی از کجا حاصل می شود؟
خوب ، همه اینها مربوط به روانشناسی رنگ لباس است. همچنین یکی از روانشناسان در حوزه تخصصی رنگ ها در یک مصاحبه گفته بود که رنگ آبی به برداشت های اعتماد به نفس و صلاحیت مرتبط است. رنگی است که به احتمال زیاد به اکثریت مردم حس آرامش ، وفاداری ، اعتماد به نفس و کنترل را میدهد.
در نتیجه از آبی برای قرارای کار غافل نشوید.
شما می توانید لباس به رنگ آبی را با رنگ هایی مثل زرد، نارنجی و قهوه‌ای ترکیب کنید.

لباس قرمز نشانه عشق

ست قرمز
ست قرمز

قرمز رنگی  جسورانه ، چشم نواز است و به طور قطع در بسیاری از افراد خودش را نشان میدهد.حتی بسیاری از مردم بر این باورند که قرمز رنگ قدرت است
رنگ قرمز به شما دو حس را القا می کند، خطر و عشق را.  قرمز رنگ خون و نماد عشق و زندگی ست، وقتی شما از یک رنگ لباس قرمز استفاده می کنید این حس عشق و زندگی ست که به طرف مقابل انتقال می دهید. این رنگ به شدت احساسات را بر می انگیزد و به همین دلیل هم هدایای روز عشق اکثرا قرمز می باشند.
همچنین رنگ قرمز رنگی ست که توجه را جلب می کند و به همین جهت در روانشناسی رنگ لباس قرمز این رنگ را تحریک پذیر خوانده اند.
در نتیجه اگر می خواهید در یک قرار عاشقانه رمانتیک، تحریک پذیر یا جذاب به نظر بیایید قرمز انتخاب خوبی برای لباس شما می باشد.
همچنین شما می توانید لباس قرمز را با لباس هایی به رنگ های سرمه ای و سبز ست کنید البته باید دقت کنید که دیزاین هوشمندانه باشه.

رنگ لباس خاکستری شما را آرام و مستقل جلوه خواهد داد

ست لباس طوسی
ست لباس طوسی

خاکستری،سیاه، سفید و این طیف رنگ ها اقتدار و پختگی را به شما منتقل می کند. از طرف دیگر می تواند یک رنگ “ایمن” محسوب شود، به خصوص اگر لباس کاملاً سیاه بپوشید .
بنابراین، اگر در شرایطی قرار دارید که لازم است با اعتماد به نفس و مستقل به نظر برسید سیاه یا حتی خاکستری  ممکن است گزینه مناسبی برای انتخاب رنگ لباس و انتقال حس استقلال و محکم بودن به یک مقام ثابت باشد.
این طیف رنگ ها از جمله مشکی و خاکستری تیره به لاغرتر به نظر آمدن شما هم کمک می کند.
پس برای قوی و محکم به نظر آمدن سیاه و خاکستری انتخاب‌های خوبی هستند.
همچنین این رنگها قابلیت ست و ترکیب شدن با اکثر رنگ های شاد را دارند.

سبز سرشار از آرامش و صلح طلبی

ست سبز
ست سبز

در جهان رنگ سبز نماد زندگی، اعتماد به نفس، محبت، خلاقیت و صلح و آرامش است
سایه های طبیعی سبز آرامش بخش و بسرشار از زندگی هستند، رنگ سبز اغلب به آدمها حس یک محیط حاصلخیز و پر از آب که سرشار از زندگی ست را می دهد.
اگر شما میخواهید حس آرامش را انتقال دهید، یا صلح و امنیت را نشان دهید سبز برای رنگ لباس انتخاب خوبی است. مثلا اگر به عنوان یک فرد میانجی گر ظاهر میشوید سبز میتواند به القای حس آرامش و صلح طلبی را به خوبی انجام دهد.

رنگ سبز بعد از آبی پرطرفدارترین رنگ جهان است و آنرا با لباسهای متضادی به رنگهای سرخابی، بنفش، صورتی ملایم و در موارد رسمی تر با رنگ قهوه ای می‌توان ترکیب کرد.لباس صورتی انتقال حس مثبت

از صورتی نترسید، حتی شما آقایان عزیز!

ست لباس صورتی
ست لباس صورتی

تمامی متخصصان این حوزه معتقدند که: صورتی رنگ دوستی و لطافت است. وقتی وارد یک محیط اجتماعی می شوید ، پوشیدن صورتی باعث ظرافت ظاهر شما می شود و شاید باورش سخت باشد اما ارتباط برقرار کردن با کسانیه رنگ لباس آنها صورتی است آسانتر خواهد بود. بنابراین نتیجه می گیریم انعطاف پذیر و مثبت نگر بودن و پذیرای برقراری ارتباط بودن بالا را می توان با انتخاب رنگ لباس صورتی به خوبی القا کرد.
پس برای یک قرار ملاقات دوستانه، یا حتی اولین دیدارها می تواند انتخاب خوبی باشد!
رنگ صورتی به دلیل روشنی ملایم می تواند در کنار اکثر رنگ ها زیبا به نظر برسد، اما می توانید آنرا در کنار زرد، آبی ملایم و طوسی و سفید استفاده کنید که ترکیب دلنشین و فوق العاده ای از آب در می آید

رنگ لباس بنفش و انتقال حس قدرت

ست بنفش
ست ینفش

رنگ بنفش در طول تاریخ یک رنگ سلطنتی بوده  و اکثرا توسط افراد با قدرت و با نفوذ مورد استفاده قرار می گرفته در نتیجه بنفش از جمله رنگ هایی ست که حس قدرت را انتقال می دهد.
حالا این حس قدرت از کجا نشات میگیرد؟
همانطور که می دانید بنفش قوی ترین طیف رنگی در میان رنگ های رنگین کمان را دارد و به همین دلیل رنگ مورد علاقه کلوپاترا هم بوده.
در نتیجه اگر در جایی هستید که می خواهید قدرتمند، بااصالت و حتی میتوانم بگویم تافته جدابافته به نظر برسید بنفش انتخاب خوبی برای شما می تواند باشد.
شما می توانید یک لباس بنفش رنگ را در کنار زرد و سبز و برای ملایم بودن سفید استفاده کنید و ترکیب دلخواهی ایجاد کنید

لباس زرد یک انتخاب هوشمندانه

ست لباس زرد
ست لباس زرد

به طور کلی  رنگ زرد به عنوان یک رنگ بسیار مثبت دیده می شود. زرد نماد خوش بینی، شادی، سرگرمی و حال خوب است. زرد رنگی گرم و سرگرم کننده است. اکثر مردم رنگ زرد را با نور آفتاب و خوشبختی می شناسند.
در نتیجه برای  شرکت در محیط های شاد یا جایی که نیاز به حالت جدی شما ندارد رنگ لباس زرد می تواند انتخاب خیلی خوبی برای شما باشد، اما برای رایط جدی و قرارهای کاری خیلی انتخاب مناسبی نیست مگر اینکه خیلی هوشمندانه و به عنوان رنگ دوم آنرا انتخاب کنید. وقتی احساس سرزندگی و شادابی می کنید ، رنگ زرد لباس شما می تواند لبخندی را به دیگران و خودتان منتقل کند
لباس های رنگ زرد را می توانید با رنگهایی مثل سرمه ای، سرخابی و بنفش ترکیب کنید.

رنگ لباس سفید، نشانه پاکی و صداقت

ست لباس سفید
ست لباس سفید رنگ

اگر شما در یک قرار هستید که می خواهید کامل صادق و بدون  دو رویی به نظر برسید رنگ سفید انتخاب خوب و هوشمندانه ای برای شماست. چون رنگ سفید نماد بی گناهی، پاکیزگی، برابری، سادگی و شروع جدید است.

به همین دلیل هم هست که پزشکان رنگ سفید را انتخاب می کنند چون نشانه پاکیزگی و تمیزی است. در کنار آن می توانم به لباس عروس اشاره کنم که سفیدی آن حس پاک بود و یک رنگی را می دهد.

پس اگر در جایی قرار دارید که می خواهید معصوم، پاک یا حتی صادق به نظر برسید انتخاب لباس سفید به شما در انتقال این احساسات کمک می کند.
شما می توانید لباس سفید را با تمام رنگ های شاد ترکیب کنید، اینگونه در عین انتقال حس پاکی شاد و سرزنده‌تر به نظر خواهید رسید.

پیشنهاد ست‌های پاییزی ساده و شیک را در اینجا می توانید بخوانید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.