موش ها از حشرات موذی هستند که اگر در خانه‌ای راه پیدا کنند، به طور کامل به هر وسیله‌ای آسیب می‌رسانند. اگر با موش‌های موذی در خانه مواجه شدید اصلا نگران نباشید و فقط به دنبال راه چاره بگردید. زیرا بسیار دیده می‌شود افراد از بس از این‌ها هراسان می‌شوند که تصمیم می‌گیرند خانه خود را ترک کرده یا عضو کنند. لازم به این کارها نیست؛ فقط کافیست کمی تدبیر داشته باشیم تا بتوانید با این موجودات موذی مبارزه کنیم.

موش‌های موذی در خانه

موش‌های موذی در خانه

معمولا موش‌های موذی در خانه، می‌توانند اتفاقات زیادی را ممکن شوند. مثلا سراغ مواد غذایی روند یا بعضی از وسایل منزل را از بین ببرند. حتی اگر هیچ‌کدام از این عملیات را انجام ندهند، باز هم از لحاظ روانی ما را دچار استرس و وحشت می‌کنند. پس لازم است شما روش‌های مقابله با موش‌ها را بدانید تا از صدمات‌شان جلوگیری کنید. در این مقاله از خوشحالیجات با ما همراه باشید…

استفاده از روغن نعناع

roghan nana- موش‌های موذی در خانه

روغن نعناع برای از بین بردن عنکبوت و حشرات موذی مانند موش‌های موذی در خانه، بسیار موثر است. شما باید به ازای هر پنج قطره از این روغن، یک قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید. حتی می توانید روغن کرچک را به این ترکیب اضافه کنید. پس از مخلوط کردن آنها به خوبی، محلول را در نقاطی که حشرات هستند، اسپری کنید. برای از بین رفتن کامل حشرات، لازم هر چند روز این محلول را اسپری کنید.

استفاده از روغن گل میخک

mikhak- موش‌های موذی در خانه

روغن گل میخک هم برای از بین حشرات موثر است. فقط در استفاده از این روغن باید نکاتی را رعایت کنید و از تماس مستقیم آن با چشم خودداری کنید. به هر پنج قطره روغن گل میخک یک قاشق غذاخوری آب اضافه کنید. پس از ترکیب آنها به خوبی، محلول را در محل هایی که می خواهید، اسپری کنید. باید این کار را چندبار در هفته تکرار کنید.

روغن سنبل هندی

sonbol hindi- موش‌های موذی در خانه

روغن سنبل هندی علاوه بر اینکه قابل استفاده برای از بین حشرات و موش‌های موذی در خانه است، کاربردهای دیگری دارد. شما می توانید این روغن را بر سطح پوست خود بمالید و از نیش پشه و حشرات در امان باشید. برای از بین موش، باید پنج قطره روغن سنبل را با یک قاشق غذا خوری آب به خوبی ترکیب کنید. سپس محلول را در جاهایی که مشخص کرده اید، اسپری کنید.

آمونیاک

amoniac- موش‌های موذی در خانه

آمونیاک با توجه به اینکه بوی بدی دارد، موش ها از آن بیزار هستند. شما باید یک لیوان آمونیاک را در محل هایی که موش وجود دارد، قرار دهید. با این کار تمامی موش های دور و اطراف خود را فراری می دهید.  افرادی که حیوان خانگی دارند باید دقت بیشتری در این مورد داشته باشند.

فلفل تند خرد شده

felfel tond- موش‌های موذی در خانه

بوی تند فلفل باعث فراری موش ها می شود. این روش یکی از ساده ترین راه ها برای دور کردن موش است. تکه های فلفل تند را در دور خانه و محل هایی که موش وجود دارد، بگذارید.

سس تند

سس تند همانند فلفل تند برای دور کردن موش ها موثر است. شما می توانید به جای فلفل از سس تند استفاده کنید. به ازای پنج قطره از سس تند، سه قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید. پس از ترکیب کامل این محلول، در محل های رفت و آمد موش، آن را اسپری کنید. مراقب باشید که این ذرات به چشم برخورد نکند.

استفاده از برگ های سرخ

این برگ ها  که معمولا در فصل پاییز قابل مشاهده هستند یکی از روش های از بین بردن حشرات است. این برگ ها در خانه و محل هایی که رفت و آمد موش ها است، قرار دهید تا از شر آنها خلاص شوید.

سیب زمینی

potato- موش‌های موذی در خانه

سیب زمینی یکی دیگر از عامل های از بین برنده موش است. تکه های سیب زمینی خام را در مسیر موش ها قرار دهید تا با خوردن آن، عارضه ای در شکم موش ایجاد شود.

روش آخری و جالبی که به شما توصیه می شود استفاده از مجسمه گربه برای دور کردن موش است. همانطور که می دانید موش از گربه فراری است و شما می توانید از این شگرد برای دور کردن موش استفاده کنید.

در آخر به شما توصیه می شود که  با نگهداری درست و صحیح مواد غذایی از هجوم موش ها به خانه خود جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.