مشغله های زندگی روزمره و عدم تحرکات بدنی و ورزشی مناسب باعث شده که خیلی از مردم را با شکم های ورم کرده با پهلوهای آویزان پر از چربی مشاهده کنید. این چربی ها، عواقب بدی چون مبتلاء شدن انسان به بیماریهای قلبی، فشار خون و … را به دنبال خواهد داشت بنابراین مهم است که هرکسی بخشی از وقت روزانه خود را صرف فعالیت های بدنی و ورزشی بکند تا سلامتی خود را تضمین نماید. بلکه برای بیشتر اشخاص سوزندان چربی های شکم و پهلو کار سختی باشد ولی این را باید بدانند که چربی های دور شکم و پهلو خطرناک ترین عامل برای بروز انواع بیماریها است چون قسمت شکمی و پهلوی بدن خیلی از اندام های بدن را در برگرفته و بر کارکرد آنها تأثیر می گذارد. پس باید به دنبال ورزش های لاغری بود.

اگر به مطالب سبک زندگی علاقه مند هستید  مطلب سبک زندگی سالم و خوب را اینجا مطالعه بفرمایید

ورزش های لاغری

ورزش های لاغری
ورزش های لاغری

چربی های شکمی و پهلو در گردش خون بدن اختلال ایجاد می کنند و افراد را مواجه با خیلی از بیماریها چون دیابت می کند. هر فعالیت ورزشی، کالری سوزی متناسب با خود را دارد و ما باید سعی کنیم با ورزش و تحرکات بدنی هم به جسم خود سلامتی بدهیم و هم ذهن و فکرمان را تقویت کنیم. این ورزش های لاغری برای داشتن تناسب اندام از روش های تمرینی خیلی ساده در منزل و فضای بیرون تا تمرینات پیچیده تر در باشگاه‌ها شروع می شود که ضروری است برای هرکدام از آنها جهت لاغر شدن و کاهش چربی های شکمی بطور مداوم پیگیری شود.

روش های لاغرشدن با تمرینات ورزشی

ورزش هایی که در اینجا به آن ها اشاره می شود برای تناسب اندام شما بسیار عالی است اما باید در خاطر داشته باشید، رژیم غذایی خود را در کنار این ورزش ها باید رعایت کنید.

ورزش شنا

این فعالیت از جمله ورزش های لاغری پر انرژی برای بدن است که باعث می شود چربی های زیادی از شکم و پهلو سوخته شود. شما با شنا در حدود ۸۹۲ کالری در ساعت چربی می سوزانید. شنا یک ورزش هوازی است که با انوع حرکت های مختلف و زیادی که در آب انجام می شود سوخت و ساز بدنتان را زیاد می کند و به نوعی بدنتان را به چالش می کشد.
با چند دور شنا کردن در استخر بطور روزانه، بعد از مدتی متوجه خواهید شد که به چه نتایج مثبتی از نظر تناسب قواره و اندامتان رسیده اید و چربی های شکمی و پهلویتان تقلیل پیدا کرده است.

بالا رفتن از یک راه جالب برای لاغری

در خیلی از ساختمان های با تعداد طبقات پایین که در چند سال اخیر ساخته شده اند بودن آسانسور باعث شده که حتی کمی عرق کردن در نتیجه بالا رفتن از پله ها هم از زندگی مردم حذف شود. بالا رفتن از پله ها برای لاغری و کالری سوزی خیلی مفید است و باعث تقویت قلب، عضلات و مجاری تنفسی چون ریه می شود و حتی کارشناسان بالارفتن از پله ها را از دویدن در تناسب اندام مؤثر تر می دانند.

آن مور (Anne Moore) یکی از روانشناسان معروف ورزشی و مربی دو در یکی از ایالت های امریکا می گوید:”پله ها شما را مجبور می کند تا بر خلاف جاذبه زمین عمل کنید. بنابراین این عمل از نظر قدرت و استقامت برای دوندگان مفید است و از طرف دیگر، بالا رفتن از پله ها باعث می شود که عضلات تثبیت کننده مانند گلوتئوس مدیوس به چالش کشیده شود و تقویت شوند”.

بالا رفتن از پله ها، یک ورزش هوازی و کالری سوزی این فعالیت بدنی در حدود ۸۱۹ کالری در ساعت است. با این ورزش وزن تان در حد زیادی کاهش می یابد و در نتیجه قلب و ریه شما هم تقویت می گردد.

دویدن آهسته و یکنواخت یکی از راحترین ورزش های لاغری

دویدن یکی از بهترین تمرینات ورزشی است که با آن، مقدار ۵۵۵ کالری در ساعت سوزانده می شود. چند کیلومتر دویدن بطور روزمره با یک جفت کفش خوب، خیلی برای بدن مفید است و سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می برد و در چربی سوزی بدن کمک قابل توجهی می کند.

طناب زنی

طناب زنی
طناب زنی

یکی از ورزش های لاغری است که برای چربی سوزی شکم و پهلو ها مفید بوده و با این فعالیت ورزشی ، ۱۰۷۴ کالری در ساعت سوزانده می شود و وزن را کاهش می دهد. این ورزش هم هوازی و یک فعالیت بدنی قوی است که با آن می توانید حتی سرعت کالری سوزی را تا ۱۳۰۰ کالری بالا ببرید و برای هر جهش و پرش در طناب زدن ۰٫۱ کالری انرژی مصرف می شود.

طناب زدنی یک ورزشی است که دو دقیقه از آن معادل ۱۶۰۰ متر دویدن در مدت زمان ۸ دقیقه، انرژی مصرف می کند و صدمات وارده به زانو در این ورزش نسبت به دویدن کمتر است. با طناب زنی، سرعت و تحرک بدنی، تراکم استخوانی و قدرت فکری مغزتان افزایش می یابد و در مجموع طناب زنی یک ورزش پر انرژی و عالی برای تقلیل چربی های شکمی و پهلو ها است.

ورزش بسکتبال یکی از ورزش های لاغری

یک ورزش خیلی خوب برای لاغری و مصرف انرژی آن در حدود ۷۲۸ کالری در ساعت است. این ورزش تیمی و پر طرفدار مورد علاقه خیلی از افراد در دنیا است، سیستم ایمنی، قلبی، عروقی قدرت استخوان ها و عضلات بدن، ذهن، اعتماد به نفس و مهارت های حرکتی و مقاومتی بدن را تقویت می کند و با چربی سوزی یک آرامش خوبی هم به انسان می دهد.

در این ورزش شما در واقع چند حرکت می کنید، توپ را بر می دارید، می دوید، پرش و پرتاب می کنید که انجام این فعالیت ها انرژی زیادی را از فرد می گیرد و باعث سوخت و ساز بیشتر بدن و در نهایت تناسب اندام می شود.

ورزش های رزمی

بعضی از ورزش های رزمی چون کونگ فو و تکواندو در چربی سوزی بدن نقش خیلی مهمی دارند. ورزش تکواندو فقط روی فعالیت جسمی متمرکز نیست بلکه موضوع مبارزه و دفاع شخصی هم از ارکان آن است. تمرینات تکواندو شامل ضربات حرکتی و دینامیکی ، لگد زنی ، استقامت و کشش است که در نتیجه این حرکات بدنی ، مقاومت و قدرت شما تقویت می شود و استمرار در این ورزش ، انعطاف بدنی ، قدرت پاها و لگن ، پویایی بدن در بالا تنه و پایین تنه و استقامت در میان تنه را به نحو چشمگیری افزایش می دهد. ورزش تکواندو انرژی زیادی را مصرف می کند و سوخت و ساز بدن را بالا می برد و کالری سوزی آن در حدود ۹۳۷ کالری در ساعت است.

جمع بندی نهایی

ورزش های لاغری
ورزش های لاغری

سستی و رخوت از ویژگی های خیلی از افراد است و یک همت والایی طلب می کند تا تحرک بدنی مناسبی از افراد سر بزند. خوش تیپی و خوش قامتی به انسان هم سلامتی می دهد و هم اعتماد به نفس و لازمه کسب چنین ویژگی هایی، ورزش های لاغری و انجام
فعالیت های بدنی است. لازم نیست حتماً به باشگاه و کلوپ های ورزشی بروید بلکه با یک طناب زنی خوب در پارک ها و دل سرسبز طبیعت و پیاده روی مستمر به همراه دویدن می توانید چربی های اضافه شکم و پهلو ها را حذف کنید.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

چه ورزش هایی باعث کاهش استرس می‌ شود

چگونه در تابستان امسال مشکل عرق کردن را کمتر کنیم

ما برای نوشتن این مطلب در کنار تجربه شخصی‌مان از این منابع هم استفاده کرده ایم:

راههای لاغری با ورزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.