فنگ شویی بهاری که می گوییم منظورمان چیست؟
وقتی می گوییم فنگ شویی منظورمان چیست؟! فنگ شویی در واقع یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا  استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌طور کلی انتقال انرژی مثبت  داشته باشد. مهم‌ترین چیزهایی که باید رعایت کرد، پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگ‌های مناسب، خطوط منحنی، در نظر گرفتن جهت‌های مناسب است. عناصر نقش بسیار مهمی در فنگ‌شویی ایفا می‌کنند
حالا در فصل اول سال برای یک فنگ شویی بهاری در حالی که هوا ملایم شده است ، درختان شکوفه می دهند ، و بهار زمان تمیز کردن و خانه تکانی است ، بهترین زمان برای تجدید نظر و سازماندهی مجدد و احیای خانه با کمی فنگ شویی است. در این مقاله چند نکته ساده برای ایجاد محیط مثبت در خانه با اصول طراحی فنگ شویی ارائه می گردد. مواردی که در این مقاله مطرح می گردد انرژی بسیار خوب و مثبتی در خانه شما ایجاد خواهد کرد.

فنگ شویی بهاری
فنگ شویی بهاری

فنگ شویی بهاری با برطرف کردن جیر جیر های درون خانه

آیا درب ورودی شما وقتی باز و بسته می شود ، سر و صدا می کند؟ درب ورودی اولین و آخرین چیزی است که هنگام آمدن یا رفتن از خانه خود با آن روبرو می شوید. صدا طوری است که گویی درب خانه دارد ناله می کند و این می تواند بر روحیه و آسایش شما تأثیر بگذارد. بسیاری از مردم آنقدر به صدا عادت کرده اند که حتی متوجه آن نمی شوند. با روغن کاری لولای درب ورودی خانه خود هنگام ورود و خروج از منزل انرژی مثبت بیشتری ایجاد کنید. روغن زدن به لولای سایر دربهای منزل همچنین مفید است ، اما درب ورودی مهمترین است.

 از درب جلویی جهت ورود به ساختمان استفاده کنید.

بسیاری از مردم در خانه هایی زندگی می کنند که وارد پارکینگ می شوند و از همانجا وارد منزل می شوند. در فنگ شویی بهاری تمرین کنید علیرغم اینکه این راه راحت تر است اما از دیدگاه چینی های باستان این ممکن است انرژی و فرصت های خوب را در زندگی شما محدود کند زیرا باز درب ورودی اصلی بیانگر چگونگی ورود چی به منزل و زندگی شماست. حداقل یک بار در هفته از درب اصلی ساختمان وارد شوید و البته هر چه بیشتر بهتر. همینقدر که درب باز و بسته شود کافی است. چه در حد گرفتن یک بسته باشد و یا برای رفتن به قدم زدن. این کار را جزو کارهای روتین خود یادداشت کنید.

چشمه فنگ شویی بهاری مان را کجا قرار دهیم.

در علم فنگ شویی آب جز عناصر حائز اهمیت است آب نمایانگر ثروت در فنگ شویی است. و چون در فصل آغاز رویش و بارش را داریم پیشنهاد می شود که حتما از این عنصر در قسمتی از خانه استفاده کنیم برای بسیاری از مردم این سوال پیش می آید که بهترین مکان برای قراردادن چشمه فنگ شویی کجاست؟ مطابق اصول فنگ شویی مفید است که عنصر آبی مانند چشمه را در نزدیکی ورودی خانه خود قرار دهید. چشمه را می توان در داخل و یا در خارج از منزل گذاشت ، اما مهمترین بخش این است که آب باید به سمت مرکز خانه جاری باشد. این بدان معناست که ثروت فرصتی برای ریختن در زندگی شما پیدا می کند!
اینکه می گوییم چشمه فنگ شویی منظور یک آبنماست حتی کوچک اما در نهایت می توانید از یک ظرف آب هم استفاده کنید.

گیاهان بالای کابینت آشپزخانه

به کابینت های آشپزخانه خود نگاهی بیندازید و بررسی کنید که آیا آنها به لحاظ ارتفاع تا سقف چسبیده شده اند یا فاصه دارند. از نظر فنگ شویی بهاری خوب است اگر در بالای کابینت های آشپزخانه فضایی وجود نداشته باشد. فضای بالای کابینت های آشپزخانه گرد و غبار و انرژی راکد را جذب می کند و انرژی مرده ای که ممکن است شما را در زندگی عقب نگه بدارد را رواج دهد به همین دلیل در خانه تکانی قبل از سال نو تمام این موارد را شسشتو می دهیم.
اما اگر یک فضا بین کابینت و سقف وجود داشته باشد ، یک تطبیق فنگ شویی برای شما وجود دارد! مقداری نورپردازی همراه با گیاهان سبز زنده یا اشیاء زیبا و دوست داشتنی را در این مکان قرار دهید. این اشیاء زندگی را به این قسمت می آورند و انرژی را متحول می کنند.

درب حمام را ببندید

وقتی صحبت از فنگ شویی می شود دغدغه بسیاری از افراد حمام است. نظریه این است که آب از این محل به بیرون از خانه می رود. از آنجائیکه که آب مرتبط است با ثروت و از موارد مهم فنگ شویی است ، نمی خواهیم که پولمان هدر برود. برای ایمن بودن ، توصیه می شود که درب توالت فرنگی را و درب حمام را بسته نگه دارید تا این اثر کاهش یابد.

جای تختخواب شما یکی از موارد فنگ شویی بهاری

در فنگ شویی بهاری ، از موقعیت فرماندهی برای قرار دادن اثاثیه ی مهم مانند تختخواب استفاده می کنیم. تختخواب مسلماً مهمترین اثاثیه برای قرار دادن در موقعیت فرماندهی است زیرا شما ساعت های غیر فعال زیادی را صرف خوابیدن می کنید! برای قرار دادن تختخواب خود در موقعیت فرماندهی ، می خواهید که روی شما به سمت درب اتاق باشد اما در حالیکه در تختخواب دراز می کشید در راستای درب نباشید. در حالت ایده آل تختخواب به صورت مورب نسبت به درب اتاق خواب قرار بگیرد. اما همیشه این حالت امکان پذیر نیست. در این صورت آینه ای تهیه و آن را طوری قرار دهید که بتوانید در حالی که در رختخواب دراز می کشید درب را ببینید. آینه های آزاد ایستاده برای این کار مناسبند ، زیرا حرکت دادن و درست قرار دادن آنها راحت تر و آسان تر است.

روی تلویزیون در اتاق خواب را بپوشانید!

اگر در اتاق خواب تلویزیون دارید بهتر است در زمانی که از آن استفاده نمی کنید روی آن را بپوشانید. پوشاندن تلویزیون ایده خوبی است چون انرژی فعال تلویزیون و همچنین جنبه الکترونیکی آن ممکن است مختل کننده انرژی ساکت و آرام بخش برای خوابیدن و اتاق خواب باشد. یک روسری یا پارچه ای زیبا پیدا کنید و فقط آن را روی تلویزیون بیندازید!

برای فنگ شویی بهاری حتما در خانه تکانی تمام پنجره ها را تمیز کنید

زمان خانه تکانی عید است و پنجره ها شروع برای این کار است. پنجره ها نماد نگاه شما به جهان هستند. ما می خواهیم بتوانیم هر آنچه جهان به ما ارائه می دهد را ببینیم و تجربه کنیم. برخی از روزنامه های قدیمی را پیدا کنید ، یک بطری مخلوط آب و سرکه و آب آماده کنید و دوده ها و چرکها را تمیز و پاک کنید. چشمان خود را باز کنید و فضای خود را روشن تر کنید.

پاکسازی فضا انجام دهید

آخر اینکه پاکسازی فضا را انجام دهید. خانه و محیط های ما اثر پر انرژی چیزهایی که در فضا ساکن هستند را حفظ می کنند. همیشه خوب است که کمی وقت بگذارید و انرژی قدیمی را برای استقبال از سال تازه و جدید بسوزانید.

 پیشنهادات ما برای دکوراسیون منزل را اینجا بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.