پاستا یکی از غذاهای محبوب در بین افراد است. اما همه روش پخت پاستا را بلد نیستند و بیشتر در رستوران‌ها آن را تجربه می‌کنند. پاستا را می توان به روش های مختلف بر اساس ذائقه پخت و آماده طبخ کرد. در مقاله امروز خوشحالیجات به شما بعضی از روش های ساده پخت پاستا در خانه را بیان می کنیم که در کمترین زمان ممکن می توانید آن را آماده کنید.

روش پخت پاستا

در این مقاله ما ۴ روش پخت پاستا را برایتان در نظر گرفتیم که همه این موارد را با کمی دقت می‌ توانید در منزل طبخ کنید.

نوع پخت اول

روش پخت پاستا

برای تهیه ی خوراک پاستا با سبزیجات باید ۱ پیمانه هویج خلال شده نازک، ۱ پیمانه کدو سبز خلال شده نازک، ۱ پیمانه پیاز خلال شده نازک، ۱ پیمانه قارچ خرده شده و با نصف پیمانه فلفل دلمه ای را در روغن تفت دهید. سپس مقداری ادویه به آن اضافه کنید. در صورت تمایل می توانید مقداری ذرت پخته شده داخل مواد بریزید. پس از آبکش کردن ماکارانی، مواد آماده شده را به همراه سه قاشق سس سویا مخلوط کنید. سپس پاستا را به مدت ۱۵ دقیقه دم کنید.

نوع پخت دوم

colorful- روش پخت پاستا

برای تهیه ی پاستای رنگارنگ، یک پیاز را درشت خرد کنید و مقداری سیر له شده به آن اضافه کنید و در روغن تفت دهید. پس از طلایی شدن پیاز، مقداری زردچوبه و پوره گوجه فرنگی به آن اضافه کنید. سپس یک پیمانه ذرت و نخود فرنگی پخته، یک پیمانه فلفل دلمه ای رنگی نگینی شده و یک پیمانه قارچ خرد شده به مخلوط بیفزایید. پس از مخلوط شدن کامل مواد، ماکارونی آبکش شده را به آن اضافه کنید. در نهایت پاستا را با سس آماده شده مخلوط و گرم کنید. پاستا آماده سرو است. این روش پخت پاستا شایع است.

نوع پخت سوم

papyooni- روش پخت پاستا

روش متفاوت دیگری که برای پخت پاستا وجود دارد، تهیه ی پاستا پاپیونی با ذرت، خامه و آویشن است. ۱ پیمانه خامه، نصف پیمانه پنیر پارمیزان، مقداری ذرت پخته شده و روغن ذرت، نمک، فلفل و مقداری پودر آویشن را باهم مخلوط کنید. سپس پاستا پاپیونی آبکش شده را به مواد اضافه کنید. در نهایت با ترکیب آنها با هم به مدت دو الی سه دقیقه ظرف غذا را در مایکروفر قرار دهید. با ذوب شدن پنیر، غذا آماده سرو است.

البته روش ساده دیگری برای پخت پاستا با پنیر پارمیزان است. پس از اینکه ماکارونی در آب به میزان لازم جوشید و نرم شد. پاستا را آبکش کنید و یک لیوان کوچک از آب آن را بردارید. سپس پاستا را در ظرفی ریخته و مقداری پنیر رنده شده پارمیزان، کره، فلفل سیاه و آب پاستا را بر روی آن بریزید. آب پاستا را به میزانی اضافه کنید تا کره و پنیر رقیق شوند. حال به مدت چند دقیقه پاستا را دم کنید تا آماده سرو شود.

توجه داشته باشید که ترکیب مقداری آب نمک پاستا با سس آن در خوشمره تر شدنش موثر است.
در این مقاله ۴ روش پخت پاستا به شکل‌ و طعم‌های مختلف برایتان در نظر گرفتیم که با توجه به ذائقه خود می‌توانید آن را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.