خستگی چشم هایی که ساعتها به مانیتور نگاه کرده رو چطوری می توانید کم کنید؟
چشمان خسته چیست؟ چشم های خسته می توانند پف کرده یا متورم ، خونی یا تحریک شده به نظر برسند. چه عواملی باعث خستگی چشم می شود؟ چشمان شما به دلایل مختلفی از جمله آلرژی، کمبود خواب ، رژیم غذایی و خستگی چشم دیجیتالی می توانند ظاهر و احساس خستگی کنند.
برای استراحت چشمان خسته خود چه کاری می توانید انجام دهید؟
در اینجا برخی از راه حل های ساده برای رفع خستگی چشم براتون نوشته ایم . سعی کردیم توی این مطلب استفاده از آیتمهایی رو بهتون پیشنهاد بدیم که در دسترس باشه و بتونید به سادگی ازشون استفاه کنید.

درمان کبودی را اینجا بخوانید.

ماسک آووکادو برای خستگی چشم

آواکادو
آواکادو

برای بسیاری از افراد ، خستگی باعث سیاهی زیر چشم می شود که بسیار تاثیر دارد بر روی زیبایی شما، برای رفع این مورد برش های آووکادوی رسیده را در زیر هر چشم قرار دهید تا سایه های تیره زیر چشم روشن شود و خستگی چشم رفع شود.

کیسه های چای سرد برای رفع خستگی چشم

کیسه های چای سرد برای رفع خستگی چشم
کیسه های چای سرد برای رفع خستگی چشم

چای کافئین دار که حاوی تانن های طبیعی است و مادربزرگ ها قدیمی‌ترها برای کاهش پف چشم و رفع خستگی چشم استفاده ازش استفاده می کنند. دو کیسه چای را در آب گرم خیس کنید و سپس کیسه ها را برای چند دقیقه در یخچال سرد کنید. به مدت پنج دقیقه یک کیسه چای روی هر چشم قرار دهید و به نظر می رسد که انگاری ۸ ساعت خواب کامل داشتید.

از حلقه های دندان درآوردن کودکان استفاده کنید.

از حلقه های دندان درآوردن کودکان استفاده کنید.
از حلقه های دندان درآوردن کودکان استفاده کنید.

دو حلقه دندان درآوردن کودک را در فریزر قرار دهید تا زمانی که یخ بشود ، سپس دراز بکشید و حلقه ها را به مدت ۱۰ دقیقه روی پلک های بسته خود قرار دهید. سرما نه تنها پف چشم را کاهش می دهد بلکه به شما نیز نشاط می بخشد و خستگی چشم را کاملا رفع می کند.

ماساژ با قاشق سرد برای خستگی چشم

ماساژ با قاشق سرد
ماساژ با قاشق سرد

دو قاشق چای خوری فلزی برداشته و آنها را برای چند دقیقه زیر آب روان و خیلی سرد نگه دارید. سپس دراز بکشید و کاسه های قاشق ها را به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه روی پلک های خود قرار دهید. سرمای شدید فلز چشم های خسته را زنده می کند  و ممکن است انرژی شما را همزمان افزایش دهد.

رفع خستگی با خلال خیار

رفع خستگی با خلال خیار
رفع خستگی با خلال خیار

وقتی چشمانتان قرمز و پف کرد برای رفع خستگی چشم ها ، یک خیار سرد را برش دهید ، سپس دراز بکشید و به مدت ۳۰ دقیقه روی هر چشم یک برش بذارید. وقتی بلند شدید ، چشمان شما روشن و بدن شما شاداب می شود.

استفاده از صفحه نمایش خود را کم کنید

استفاده از صفحه نمایش خود را کم کنید
استفاده از صفحه نمایش خود را کم کنید

در بین تلویزیون ها ، رایانه ها ، تبلت ها و تلفن های هوشمند ، قرار گرفتن در معرض صفحه در بالاترین حد خود قرار دارد و این باعث می شود چشم شما آسیب ببیند. برای جلوگیری از خستگی چشم ، هر دو زمان کوتاه و طولانی مدت از رایانه و دستگاه های دیجیتال خود استفاده کنید تا به چشمانتان استراحت دهید.
برای استراحت های کوتاه ، قانون ۲۰ـ۲۰ـ۲۰ را توصیه می کنیم: هر ۲۰ دقیقه ، از صفحه خود دور شوید و به مدت ۲۰ ثانیه روی جسمی که ۲۰ فوت دورتر است تمرکز کنید. این به ماهیچه های ریز چشم شما فرصتی می دهد تا لحظه ای آرام شوند و خستگی چشم رفع شود.
برای وقفه های طولانی تر ، توصیه می کنیم از جای خود بلند شوید و پاها ، گردن و کمر خود را دراز کنید. در حالی که این کار را انجام می دهید ، سعی کنید چشمان خود را ببندید تا کمی چشم بسته باشد.

برای رفع خستگی چشم از عوامل محرک آلرژی خود جلوگیری کنید

از عوامل محرک آلرژی خود جلوگیری کنید
از عوامل محرک آلرژی خود جلوگیری کنید

آلرژی ها می تواند چشم شما را خراب کند. چطور؟ آلرژن ها باعث ترشح هیستامین در بدن می شوند که باعث گشاد شدن رگ های خونی و احساس خارش چشم و بینی می شود. آلرژی همچنین باعث تورم می شود ، که باعث می شود چشم های شما پف کرده و خسته شود.
اگر آلرژی علت خستگی چشم شما است ، یک داروی آنتی هیستامین یا بدون نسخه یا نسخه ای غیر تجویز شده مصرف کنید تا چشم شما پف کرده ، قرمز ، متورم شود و احساس خارش کمتری داشته باشد.
برای جلوگیری از به نظر رسیدن چشم و احساس خستگی چشم ، از سایر عوامل آلرژی مانند رانندگی با پنجره های پایین یا گذراندن وقت در خارج از منزل در فصل آلرژی خودداری کنید.

چشمان خود را مرطوب نگه دارید

مرطوب نگه داشتن چشمان
مرطوب نگه داشتن چشمان

چشمان خسته شما ممکن است فقط خشک باشند و کارهای ساده ای وجود دارد که می توانید برای مرطوب نگه داشتن چشم خود انجام دهید.
خشکی چشم می تواند به علت های مختلفی از جمله افزایش سن ، داروهای خاص و مدت زمان زیاد صفحه نمایش ایجاد شود که همه اینها باعث می شود تا چشم مرطوب نماند.
اگر خستگی چشم شما ناشی از زمان زیاد خیره شدن به دستگاه های دیجیتال است ، راه حل ساده این است که مرتب پلک بزنید.
اگر پلک زدن باعث خستگی کمتر چشم شما می شود ، اشک مصنوعی می تواند باعث تسکین شود و به وضوح و شفافیت چشمان شما و رفع خستگی چشم و مرطوب نگه داشتن چشم کمک کند. برای اینکه بدانید کدام قطره چشمی برای شما بهتر است ، با پزشک چشم خود مشورت کنید.
این نکته هم بگم بهترین راه برای آبرسانی به چشم ، نوشیدن آب فراوان است. هنگامی که بدن شما کم آب است، اغلب منجر به تیرگی یا خستگی چشم و پوست می شود. نوشیدن آب بیشتر برای چشم و سلامتی شما مفید است.

کمپرس گرم و خنک برای رفع خستگی چشم

کمپرس گرم و خنک برای رفع خستگی چشم
کمپرس گرم و خنک برای رفع خستگی چشم

چشم های خسته را می توان با کمپرس گرم و خنکی که روی چشمان شما قرار گرفته ، تسکین داد. این درمان نه تنها ظاهر چشم شما را بهبود می بخشد ، بلکه احساس خوبی دارد و فرصتی به شما می دهد.
در اینجا چه کاری باید انجام شود: یک کمپرس گرم روی چشم خود قرار دهید تا عضلات چشم خود را شل کند. سپس یک کمپرس خنک روی چشم خود قرار دهید تا جریان خون در چشم شما افزایش یابد. این باعث کاهش تورم و پف کرده و باعث می شود چشمان شما هوشیارتر و بیدارتر به نظر برسند.
استفاده از کمپرس گرم و سرد یک درمان خانگی برای رفع خستگی چشم های خسته است که یک راه حل سریع است. گرچه این فقط یک راه حل موقتی است. شما باید دلیل اصلی خستگی چشم خود را برطرف کنید و برای دستیابی به یک درمان دائمی تر تلاش کنید.

ما توصیه می کنیم هر دو سال یک معاینه چشم جامع انجام دهید ، مگر اینکه یک بیماری زمینه ای داشته باشید که به ویزیت های مکرر شما احتیاج دارد.پزشک چشم شما از صحت نسخه شما اطمینان حاصل می کند و او می تواند چشم های خسته شما را ارزیابی کند و چند پیشنهاد اضافی برای تسکین ارائه دهد.
از چشمهای خسته خود خسته شده اید؟ قرار ملاقات با یک چشم پزشک در نزدیکی خود را تعیین کنید. ممکن است فقط به عینک یا مخاطب یا نسخه به روز شده نیاز داشته باشید.

 

ده ویتامین ضروری بدن که برای سالم ماندن به آن نیاز دارید.

پنج علت غافلگیرکننده  کمر درد مزمن و پیشنهاد برای بهتر شدن

 

ما برای نوشتن این مطلب در کنار تجربه شخصی‌مان از این منابع هم استفاده کرده ایم:

طراوت چشمان

چگونه چشمان با طراوت داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.