یخچال فریزر محل نگهداری مواد غذایی مختلف است. اما ممکن است به هر دلیلی بوی نامطبوعی از مواد غذایی در یخچال ایجاد شود. بوی بد یخچال یکی از جمله موارد آزار دهنده برای کدبانوی خانه است که معمولا با ترکیب چند موارد غذایی ایجاد می‌شود. ولی به نظر شما چگونه می‌توان به رفع بوی نامطبوع یخچال فریز پرداخت؟  در ادامه ترفندها و نکات خانه داری در خوشحالیجات به شما پیشنهاد می‌شود تا از بوی نامطبوع یخچال آسوده باشید.

رفع بوی نامطبوع یخچال فریز

رفع بوی نامطبوع یخچال فریز

در این مقاله ۹ روش جالب و خیلی ساده را برای شما در نظر گرفتیم تا به رفع بوی نامطبوع یخچال فریز کمک می‌کند. البته بعضی از دستگاه‌ها خودشان جلوی ترکیب بوهای مختلف را می‌گیرد و بحثی نیست. روی صحبت ما با آن دسته از یخچال‌هایی است که چنین امکانی در آن‌ها تعبیه نشده.

جوش شیرین

jooshe shirin- رفع بوی نامطبوع یخچال فریز

برای رفع بوی نامطبوع یخچال فریز، ساده‌ترین راه استفاده از جوش شیرین است. ابتدا جوش شیرین را در مقداری آب حل کنید و آن را داخل ظرفی ریخته و در یخچال قرار دهید. جوش شیرین به راحتی بوی بد یخچال را از بین می‌برد.

سرکه

serke- رفع بوی نامطبوع یخچال فریز

سرکه هم در رفع بوی بد یخچال موثر است. اما اینبار مقدار کمی از سرکه را داخل لیوان ریخته و در یخچال قرار دهید. پس از مدتی نتیجه آن را مشاهده کنید.

لیمو

برای رفع بوی یخچال، یک لیمو را نصف کنید و در ظرفی قرار دهید. با انجام این کار دیگر از یخچال شما بوی نامطبوعی استشمام نمی شود. ولی برای رفع کامل بو از یخچال بهتر است حداقل هر هفته لیمو را عوض کنید.

سیب زمینی

سیب زمینی پوست کنده هم در رفع بوی نامطبوع یخچال فریزر موثر است. شما باید هر دو سه روز یکبار سیب زمینی پوست کنده شده داخل یخچال را عوض کنید.

میخک

ابتدا یک لیمو یا پرتقال را از وسط نصف کنید و در میخک بگذارید. تا زمانی که لیمو و پرتقال خشک شود، فریزر شما از بوی بد در امان است.

جو

آرد جو، بوی نامطبوع یخچال یا ظرف سرامیکی و آلومینیومی را به خود جذب می‌کند. شما می‌توانید مقداری آرد جو در ظرفی بریزید و در یخچال فریزر خود قرار دهید.

قهوه

coffee- رفع بوی نامطبوع یخچال فریز

اگر دانه های قهوه در خانه دارید، آنها را در قفسه های یخچال فریزر قرار دهید. بعد از چند روز بو یخچال قرزیر از بین می رود.

زغال

زغال را بر روی هر قفسه از یخچال قرار دهید تا به رفع بوی نامطبوع یخچال فریز کمک کند.

عصاره وانیل

برای خوشبو کردن یخچال فریزر، یک تکه پنبه را در عصاره وانیل بغلطانید، سپس آن را داخل کاسه ای در یخچال بگذارید.

اما شما بهتر است با رعایت برخی موارد از بوی بد یخچال جلوگیری کنید. لازم است مواد غذایی را در ظروف دربسته نگهدارید و هر ماه، یخچال فریزر خودتان را تمیز کنید. در ضمن از سلامت و تازگی میوه و مواد غذایی یخچال مطمئن شوید.

از ترکیبات سرکه و آب یا جوش شیرین و آب بجای محلول های شیمیایی برای تمیز کردن یخچال استفاده کنید. برای شستشوی طبقات یخچال از آب و صابون استفاده کنید. حتما منشا ایجاد بوی نامطبوع در یخچال را شناسایی کنید تا بتوانید سریع‌تر آن را رفع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.