جاروبرقی از جمله وسایل مهم منزل است که خانم‌ های خانه دار با آن زیاد سر و کار دارند. استفاده درست و اصولی از آن باعث افزایش طول عمر این وسیله می شود. برخی از اشتباهات ناخواسته، باعث آسیب رسیدن به جاروبرقی می شود و هم جارو کردن منزل را سخت می کند. برای همین منظور بد نیست که درباره اشتباهات رایج در استفاده از جاروبرقی اطلاعاتی را کسب کنیم.

استفاده از جاروبرقی

استفاده از جاروبرقی

استفاده از جاروبرقی یکی از ملزومات برای نظافت منزل است اما چه کنیم که عمر جاروبرقی ما افزایش یابد؟ به شما توصیه می کنیم به کارهای اشتباهی که در ادامه آمده است، دقت کنید و آنها را انجام ندهید.

سر ریز شدن کیسه جاروبرقی

پر شدن کیسه جاروبرقی بر روی قدرت مکش آن تاثیرگذار است. با توجه به اینکه جاروبرقی های امروزی نشانگر تعویض کیسه دارند ولی بهتر است پیش از پر شدن کامل کیسه، اقدام به خالی کردن آن کنید. شما هربار پیش از استفاده از جاروبرقی، کیسه آن را چک کنید حتی اگر جاروبرقی شما محفظه دار باشد.

تمیز نکردن فیلتر جاروبرقی

filter- استفاده از جاروبرقی

فیلتر جاروبرقی در جمع کردن گرد و خاک و مواد آلرژی زا موثر است. لازم نیست شما فیلتر جاروبرقی را همانند کیسه به زودی تعویض یا تمیز کنید. فیلتر جاروبرقی را بررسی کنید درهر زمانی که گرد و خاک بیش از حدی به آن جذب شده بود تعویض کنید. برخی از فیلترهای جاروبرقی را باید هر شش ماه تعویض کنید تا فرآیند استفاده از جاروبرقی بدون مشکل انجام شود. فیلتر جاروبرقی را از خود نمایندگی آن دریافت و خریداری کنید.

استفاده نکردن از وسایل کمکی جاروبرقی

برخی افراد برای جارو کردن کناره های دیوار، مبل یا پرده و… از وسایل جانبی همراه جاروبرقی استفاده نمی کنند. اگر شما هم جز این دسته افراد هستید، یکبار از وسایل جانبی برای تمیز کردن این محل ها استفاده کنید و نتیجه آن را ببینید. وسایل جانبی به راحتتر و سریع تر تمیز شدن این نقاط کمک می کند.

جمع کردن نامناسب سیم جاروبرقی

cleaning- استفاده از جاروبرقی

پس از تمام شدن جارو، حتما پدال جمع کردن سیم را فشار می دهید تا سریع تر سیم جمع شود. اما امکان دارد که سیم پیچ خورده باشد یا با فشار جمع شود. بهتر است پیش از فشار دادن پدال، سر سیم جاروبرقی را در دست بگیرید و با کمک خودتان و پدال سیم را جمع کنید.

بی توجهی به لوله جاروبرقی

زباله‌ هایی در لوله جاروبرقی گیر کرده که از کار کردن درست آن جلوگیری می کند. لازم است هر ازچندباری پس ازجارو کردن لوله جارو برقی را در هوای آزاد، باز و تمیز کنید.

جمع بندی

توجه داشته باشید زمانی که جارو را به برق می زنید یا می کشید، حتما خاموش باشد تا از رسیدن صدمه احتمالی به آن جلوگیری شود. اگر بتوانید تمامی نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم را با دقت رعایت کنید و به آن توجه کنید، مطمئنا عمر جارو برقی خود را افزایش داده و در استفاده از جاروبرقی بهتر عمل خواهید کرد.

One thought on “اشتباهات رایج در استفاده از جاروبرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.