پاستای سبزیجات یک انتخاب عالی ست برای وقتی که عجله دارید و به دنبال یک غذای آسان و سریع و هستید. یا حتی اگر یک مهمان گیاهخوار دارید که برای خود من پیش آمده و در اون لحظه نمی دونم چی بپزم زیادی به سراغ من آمده پاستای سبزیجات ناجی من بوده.
حالا با توجه به نیاز خودم به این نتیجه رسیدم که دستور پخت دو تا پاستای سبزیجات آسون برای شما بنویسم، تا مثل من ناجی لحظات عجله ای داشته باشید
یک ترکیب عالی و سالم و سریع با یک سس سبک و خوش طعم برای یک شام تابستانی و پاییزی خوشمزه

 مطلب سالاد با لوبیا سبز  را اینجا بخوانید،

 

پاستای سبزیجات ایتالیایی

پاستای سبزیجات ایتالیایی
پاستای سبزیجات ایتالیایی

در این مدل کلی سبزیجات هیجان در کنار هم هستند، یک ترکیب فوق العاده و بی نظیر . این
غذای ایتالیایی جذاب و فوق العاده جز محبوب های منه.
فلفل دلمه ای ، کدو سبز ، کدو حلوایی ، پیاز قرمز ، سیر ، گوجه گیلاسی … در یک تابه با مقداری پنیر ترکیب بی نظیری را ترتیب می دهد. سبک اما راحت و آسان.
این دستور پاستای سبزیجات از کتاب آشپزی Incredible One-Pot Cooking  است. که توی شهر کتاب مرکزی می توانید پیدایش کنید.
پاستا سبزیجات ایتالیایی یک غذای ماکارونی است که با مقدار زیادی سبزیجات تازه و سس بسیار سبک تهیه می شود. جالبه بدونید اگرچه خیلی ایتالیایی به نظر می رسد ، اما در واقع در اصلش یک غذای آمریکایی است که از دهه ۱۹۷۰ وجود داشته است. خوب بریم سراغ دستور العمل پخت محبوب من!

این دستور از کتاب آشپزی Incredible One-Pot Cooking تهیه شده
این دستور از کتاب آشپزی Incredible One-Pot Cooking تهیه شده

مواد مورد نیاز

روغن زیتون و کره
سیر ریز ریز شده
پیاز قرمز خلال شده
کدو سبز کدو و کدو حلوایی
گوجه گیلاسی
هویج را که به صورت چوب کبریت برش دادید
فلفل دلمه ای سبز خرد شده
ادویه های دلخواه (من از گلپر و زردچوبه و پاپریکا استفاده کردم)
نمک و فلفل
پاستای شکل دار
پنیر پارمزان رنده شده
آب لیمو

دستور پخت پاستای سبزیجات ایتالیایی:

دستور پخت
دستور پخت

کره و روغن زیتون را در یک تابه بزرگ داغ کنید. پس از ذوب شدن کره ، سیر را اضافه کرده و و بعد از اینکه عطر سیر آشپزخانه را پر کرد پیاز را اضافه کنید و حالا کدو سبز ، کدو حلوایی ، گوجه فرنگی ، هویج و فلفل دلمه ای آن را برای یک دقیقه بپزید.

وقتی همه سبزیجات نرم شدند ، ادویه های دلخواه خود را اضافه کنید و بعد نمک و فلف  ، نمک ، فلفل را اضافه کنید.
خوب حالا از اون طرف ماکارانی شکل دارتان را بگذارید تا در یک  قابلمه آبجوش با نمک و یه قاشق روغن بپزد، حالا بعد از اینکه نرم شد آنرا آبکش کرده و بقیه ترکیبات توی تابه اضافه کنید. خوب هم بزنید و سپس در ظرف را بگذارید تا به مدت ده دقیقه با هم بپزد.

بعدش در ظرف رو باز کنید به ترکیب خوش رنگ رو به رو آب لیمو و پنیر پارمزان رنده شده را اضافه کنید و هم بزنید. پاستای سبزیجات ایتالیایی شما حاضر و آماده است.

شما می توانید با یک سس راحت که با گوجه و ترکیبات دلخواهتان حاضر شده این شام سبک را میل کنید.

 

پاستای سبزیجات گوجه و ریحان

پاستای سبزیجات گوجه و ریحان
پاستای سبزیجات گوجه و ریحان

دستور دومی که برایتان آورده ام ترکیب یک سس تازه گوجه فرنگی با ماکارونی است.  که با پوست کندن گوجه فرنگی های تازه و سپس پختن آن با ریحان تازه ، روغن زیتون و نمک تهیه می شود. شاید جالب باشه بدانید که اسم اصلی این پاستا در واقع پنی آل پومودورو است.
این یک روش عالی برای استفاده از گوجه فرنگی تابستانی برای یک غذای سبک و خوش طعم است. پاستای سبزیجات دوم ما هم طرز تهیه آسان و هم طعم فوق العاده ای دارد
این پاستا در واقع بخاط سس آن که ترکیب همان ریحان و گوجه است معروف می باشد،
و اگر قرار است وقت خود را صرف درست کردن آن کنیم ، بهتر است که مقدار بیشتری درست کنیم  و در فریزر نگه داریم تا در مواقع عجله ای راحت و فوری یک غذای عالی نیمه آماده داشته باشیم. خوب بریم سراغ دستور پخت.

 

مواد مورد نیاز

روغن زیتون
سیر ریز ریز شده
گوجه فرنگی
ریحان تازه
ادویه های دلخواه (من از گلپر و زردچوبه و پاپریکا استفاده کردم)
نمک و فلفل
پاستای شکل دار

 

دستور پخت پاستای ریحان و گوجه:

خوب اول از همه در ابتدا گوجه فرنگی ها را بلانچ کنید، پوست آنها را بگیرید، آنها را بپزید، آنها را پوره کنید. من نظرات متفاوتی در مورد اینکه در سس گوجه لازم است پوست گوجه ها کنده شود یا نه خوانده ام. برخی فکر می کنند که پوست کندن گوجه باعث خراب شدن بافت سس می شود ، برخی فکر می کنند سس بهتر می شود و برخی معتقدند که هیچ تفاوتی ندارد. اما من در تیم ” گوجه فرنگی بدون پوست” هستم.

گوجه ها را برای سس خوب بپزید
گوجه ها را برای سس خوب بپزید

می توانید پوست گوجه ها را بعد از پختن بکنید اینجوری پس از قرار دادن در آب جوش این کار آسان تر می شود. “بلانچ کردن”  در واقع فقط به این معنی است که گوجه ها را به اندازه کافی پخته و پوست شون شل می شه ، حدود ۳۰ ثانیه یا بیشتر.
پس از خنک شدن به اندازه کافی ، پوست آنها را جدا کرده و گوجه ها را برش دهید.
هنگامی که من برای اولین بار سس گوجه فرنگی  پاستای سبزیجات را در یک رستوران ایتالیایی امتحان کردم ، عاشق سادگی آن شدم . بدون هیچ ترکیب خاصی فقط مواد تازه ای که به روش ساده تهیه شده باشند با هم ترکیب میشه.
بنابراین ، هنگام پختن گوجه فرنگی ، فقط به روغن زیتون و نمک و مقداری فلفل دلخواه و ریحان تازه در پایان نیاز دارید.
شما می خواهید گوجه فرنگی ها را آنقدر بپزید که خرد شود ، اما نباید آنقدر بپزید  که طعم تازه خود را از دست بدهند. من این سس را برای پاستای سبزیجات اغلب استفاده می کنم اما شما می توانید از این سس به عنوان پایه بسیاری از چیزهای دیگر استفاده کنید و هرچه شما را خوشحال کنید به راحتی.

پوره گوجه را با سیر و روغن زیتون حسابی تفت دهید
پوره گوجه را با سیر و روغن زیتون حسابی تفت دهید

خوب حالا از اون طرف ماکارانی شکل دارتان را بگذارید تا در یک  قابلمه آبجوش با نمک و یه قاشق روغن بپزد، حالا بعد از اینکه نرم شد آنرا آبکش کرده و سپس تمام ماکارانی ها را با سس دلچسب خوش عطرتان آغشته کنید. و سپس در ظرف را بگذارید تا به مدت ده دقیقه بپزد.
پاستای سبزیجات آسان و دلچسب شما حاضر است
نوش جان کنید!

 

در این زمینه بیشتر بخوانید:

 

مرغ طعم دار با بالزامیک

دسر موزی خوشمزه و آسان

 

ما برای نوشتن این مطلب در کنار تجربه شخصی‌مان از این منابع هم استفاده کرده ایم:
آموزش پاستای ایتالیایی
آموزش پاستای گوجه و ریحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.