۶ راه برای افزایش کارایی در کار از خانه
۶ راه برای افزایش کارایی در کار از خانه

کار از خانه به یک ضرورت تبدیل شده است ، و دیگر یک انتخاب برای ما نیست. با توجه به وضعیت موجود و حساسیت بالای أوضاع و أحوال و همه گیری ویروس کرونا بسیاری از افراد کار از خانه انتخاب می کنند تا تعادل بین زندگی، سلامتی و کار برقرار شود. خیلی از کسب و کارها بنا به شرایط موجود کار از خانه یا همان دورکاری را جایگزین حضور افراد در محل کار کرده اند. اگر شما هم جز افرادی هستید که دور کار شده اید و کار از خانه انتخابتان است، احتمالا ممکن است مشکلات ریز و درشتی با کار در منزل داشته باشید که من در ادامه برای شما چند نکته برای رسیدن به بالاترین بازدهی و کارایی در شرایط دورکاری را آورده ام که امیدوارم مطالعه آنها به بهتر شدن عملکردتان در این أوضاع کمک کند.

اگر شما بتوانید کا از خانه را با أصول و کامل انجام دهید قطعا این گزینه برایتان انتخاب فوق‌العاده ای می‌باشد و جدا از شرایط حساس فعلی زمان ‌رفت و آمد برایتان ذخیره خواهد شد.
اما زودتر برم سراغ نکاتی که در بالا بهشون اشاره کردم  ، این چند نکته در مورد اینه که چگونه می توانید در کار از خانه عالی باشید.

 

اگر میخواهید یک فضای کار رنگی در یک خانه رنگی و شاد  داشته باشید این مطلب ما را بخوانید

 

یک فضای اداری تعیین شده تنظیم کنید

آیا در خانه خود یک اتاق مجزا دارید که بتوانید یک گوشه آن را به یک دفتر یا اتاق کار تبدیل کنید؟ حتی اگر یک اتاق منحصر به فرد و شخصی ندارید ، یک میز در گوشه هر اتاقی می تواند تبدیل به فضای شخصی برای کار از خانه شما باشد.
آن میز اتاق یا هر کنجی که برای شما دیگر حکم محل کارتان را دارد را آماده کنید فقط موارد مرتبط با کار خود را در آنجا نگه دارید.صب مانند تایم مشخص کاری به محل تعریف شده بروید و فقط در آنجا کار می کنید و از جای دیگری کار نکنید. همچنین داشتن مبلمان اداری راحت بسیار مهم است. برای جلوگیری از خستگی و مشکلات بهداشتی روی مبلمان ارگونومی فکر کنید اگر شما در محیط منزل شرایط مناسبی برای کار داشته باشید سرعت و بازدهی تان هم بالا خواهد رفت.

 

برای کار در منزل لباس بیرون و اداری خود را استفاد کنید.

روانشناسان می گویند وقتی لباس رسمی می پوشید ، اعتماد به نفس شما بیشتر می شود. بنابراین ، همراه با یک محل کار مشخص در اتاق یا منزل خود ، وقتی از خانه کار می کنید ، لباس مناسب هم در کنارش بپوشید. این به شما کمک می کند تا انگیزه داشته باشید و حس کار خیلی جدی و درست به سراغ شما بیاید. می توانید روز جمعه یا بعد از تایم لباس های معمولی و راحتی خود را بپوشید تا حس تفاوت را متوجه بشوید.

 

در موقع کار از خانه یک پلن دقیق برنامه ریزی کنید

این مورد کلا همیشه ناجی آدمهایی با تنوع کاری بالا مثل خود من است. لیست کارهایی را که باید در طول روز انجام دهید با زمانبندی تخمینی‌تان توی یک چک لیست بنویسید.
مثلا یادداشت کنید که از ساعت ۹ تا ۹:۴۵ چک کردن ایمیل ها و … و در پایان روز ، بررسی کنید که چند درصد کارها را منظم و سر تایم انجام داد اید. این مدل برنمه ریزی باعث می‌شود که شما درطول روز کاری بدانید که چه فعالیت هایی را در چه بازه زمانی باید انجام دهید و همچنین در کار از خانه با این روش کمتر درگیر مسائل شخصی یا خانه شوید.
به نظر من حتی می‌توانید یک زنگ خطر هم برای خودتان  تنظیم کنید تا در طول روز هرجا از برنامه خیلی داشتید خارج می‌شدید به شخودتان گوشزد کنید و به کار خود ادامه ندهید.
همچنین کشف کنید چه زمانی پربازدیده اید و طبق برنامه چه ساعت هایی معمولا تسک ها را با سرعت بالا انجام می‌دهید حالا می توانید  مهمترین کارهای خود را برای این مدت نگه دارید
در پایان روز کاری و به إتمام رساندن تسک های مربوط به روز لپ تاپ را خاموش کرده و از محیط کار خودتان جدا کنید. تا ذهن شما بتواند زندگی شخصی از کاری را تفکیک کند.

 

از حواس پرتی در کار از خانه خودداری کنید

بعضی اوقات ما هنگام کار از خانه مجبوریم بین اداره و کارهای خانه خودمان را مدیریت کنیم. من شرایط را درک می‌کنم اما با این حال، این ممکن است کارایی و عملکرد شما را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین ، برای انجام کار در خانه ، بهتر است یک وقت جداگانه برای کارهای اداری و خانگی خود تعریف کنید. خوب ، می توانید برای انجام کارهای خانه خود استراحت های کوتاهی تعریف کنید و کارهای مربوطه را در آن تایم ها انجام دهید. اما ، بقیه وقت به اعضای خانواده خود اطلاع دهید که شما فلواقع در محل کارتان هستید و باید أمور مربوط به کار را انجام دهید و باید تا جای ممکن به این قانون متعهد باشید مگر اینکه فوریت باشد. به اعضای خانواده خود بگویید که حتی اگر در خانه هستید ، در اصل کار می کنید و شرایط کار از خانه برایشان توضیح دهید

 

هنگام کار از خانه با همکاران خود در ارتباط باشید

کاملاً طبیعی است که در کار از خانه تعامل چهره به چهره با همکاران خود را از دست خواهید داد ، که برای سلامت روان شما نیز مفید است. بنابراین ، با همکاران خود گپ ویدیویی داشته باشید تا در مورد مسائل کار صحبت کنید. همچنین ، چت هایی همراه با قهوه مثلا داشته باشید. چگونه ممکن است؟ خوب ، شما می توانید چت های هفتگی مجازی قهوه و یا حتی ناهار با اعضای تیم خود داشته باشید. چندین برنامه چت تصویری وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.اینها دیگر به خود شما برمی گردد.

 

از وقفه جلوگیری نکنید

کارشناسان می گویند چند استراحت کوتاه بهتر از یک استراحت طولانی است. این کارآیی کار شما را افزایش می دهد. علاوه بر این ، شما باید بعد از هر ۳۰ دقیقه چند ثانیه از محل کار خود بلند شوید. برای سلامتی شما لازم است.
در پایان می خواهم تأکید کنم که شما در حین کار از خانه سلامت جسمی و روحی خود را حفظ می کنید. برای این کار ، سالم بخورید و مدتی ورزش کنید. یا پیاده روی کنید ، نرمش های روتین و درجا انجام دهید و یا حتی یک فیلم ورزشی مورد نظر خود را شروع کرده و آن را دنبال کنید. قبل از شروع برنامه ورزشی با پزشک مشورت کنید.

 

۶ راه برای افزایش کارایی در کار از خانه
۶ راه برای افزایش کارایی در کار از خانه

بنابراین ، آیا می خواهید بهترین کارایی خود را در حین کار از خانه داشته باشید؟
سالم بمانید ، تعادل زندگی کاری و زندگی شخصی را حفظ کنید و از کار لذت ببرید.

 

در این زمینه بیشتر بخوانید:

 

پنج راه حل عالی برای شروع یک روز خوب و پرانرژی

آداب معاشرت محیط کار با عبارت ساده روزمره

 

ما برای نوشتن این مطلب در کنار تجربه شخصی‌مان از این منابع هم استفاده کرده ایم:
چگونه از خانه با بالاترین بازدهی کار کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.